Podpisanie
z lektorem
10-lecie
klas frankofońskich
Relacja z pobytu ucznia w Brukseli

10-lecie Klas Frankofońskie na Śląsku

We wtorek, 14 czerwca 2016 roku w Sali Lustrzanej pszczyńskiego zamku odbyły się uroczyste
obchody jubileuszu
10-lecia Klas Frankofońskich na Śląsku
oraz
20-lecia współpracy między Rządami Walonii i Federacji Walonia - Bruksela a Rządem
Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość uświetnił koncert Orchestre Royal de Chambre de Wallonie.

Podczas uroczystości uhonorowani zostali:
Prezes Polskiego Stowarzyszenia - Europa Języków i Kultur, inicjatorka Projektu Klasy Frankofońskie na Śląsku Renata Klimek-Kowalska odznaczona Medalem Kawalera Orderu Korony JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś odznaczony Medalem Oficera Orderu Leopolda Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol odznaczony Medalem Oficera Orderu Korony.
Wyróżniony został również starosta pszczyński Paweł Sadza.

Franck Pezza, delegat rządów Walonii i Federacji Walonia-Bruksela odebrał Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Na uroczystości pożegnała się z nami lektorka jęz. francuskiego, Odile Bayot, która po roku pracy w Polsce wraca do Belgii. Odile wielokrotnie przyjeżdżała do naszej szkoły na zajęcia z grupami DELF. Będzie nam jej bardzo brakować.

Merci Odile, c’était grand plaisir de te rencontrer dans notre école. Tu vas nous manquer beaucoup!

Naszą szkołę reprezentowały na jubileuszu mgr Teresa Konieczniak i mgr Marta Drobińska-Ślusarz, nauczycielki prowadzące projekt Klasy Frankofońskie na Śląsku w Szkołach Katolickich SPSK w Dąbrowie Górniczej.