2011-06-06
Bieg Na Orientację Wiary
1 czerwca 2011 r. w Dąbrowie Górniczej odbył się już drugi Bieg Na Orientację Wiary. Wzięli w nim udział uczniowie klas szóstych Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz pierwszej Katolickiego Gimnazjum w Dąbrowie Górniczej. W tym roku wydarzenie to nosiło nazwę Biegu Papieskiego, ponieważ uczestnicy zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi biografii Bł. Jana Pawła II.
Cztery drużyny wyposażone w mapy wyruszyły spod siedziby Szkół Katolickich przy ul. Łańcuckiego 10 i udały się w kierunku Pogorii, a następnie do kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, gdzie nabożeństwem czerwcowym bieg zakończono.
Po drodze zawodnicy musieli znaleźć – co okazało się nie takie łatwe - pięć punktów, gdzie ich koleżanki i koledzy z drugiej klasy Katolickiego Gimnazjum czekali na nich z zadaniami, takimi jak wykreślanki, krzyżówki, teksty z lukami czy zwyczajne pytania, np. Jaką część różańca wprowadził Bł. Jan Paweł II? Jaką dyscyplinę sportową najchętniej uprawiał?
Nauczyciele – opiekunowie drużyn: dr Renata Babiarz – Zdyb, mgr Anna Dąbrowska, mgr Marcin Engelhardt, S. Shalini Mendosa, i prof. Iwona Trepka – mierzyli czas i doliczali dodatkowe minuty za źle wykonane zadanie. Najszybsi i bezbłędni okazali się uczniowie z klasy I Katolickiego Gimnazjum z wychowawcą dr Renatą Babiarz - Zdyb.
Wszyscy będą pamiętać różne zabawne sytuacje, które ich spotkały w drodze, a także świetną atmosferę, ponieważ jak mówił ks. dr Grzegorz Noszczyk – pomysłodawca i organizator biegu – „W Dniu Dziecka ważniejsza przecież od sprawdzania wiedzy jest dobra zabawa.”