2010-06-09
Bieg Na Orientację Wiary
Nauczyciele i uczniowie Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej przygotowując się do uroczystości poświęcenia sztandaru, poza licznymi konkursami, wycieczką śladami Patrona Szkoły i inscenizacją fragmentów sztuki „Brat naszego Boga” w reżyserii Tomasza Ciocha, w środę 9 czerwca 2010 r. wzięli udział w Biegu na orientację wiary.
Uczniowie I klasy Liceum przygotowali bieg dla uczniów I klas Gimnazjum.
W kilku miejscach Dąbrowy Górniczej, w okolicach Pogorii gimnazjaliści musieli wykazać się znajomością topografii terenu, hagiografii patrona szkoły, sprawnością fizyczną, umiejętnościami aktorskimi, a przede wszystkim znajomością Pisma Świętego. Bieg zakończył się w kościele NMP Królowej Polski nabożeństwem czerwcowym odprawionym przez pomysłodawcę i organizatora biegu ks. kan. dr. Grzegorza Noszczyka - Prefekta Szkoły. Bieg Na Orientację Wiary miał na celu przybliżenie postaci patrona - św. Brata Alberta.