2015-11-06
Wizyta uczniów z Gesamtschule z Kierspe
22 października gościliśmy w naszej szkole 32 uczniów i dwóch nauczycieli z Kierspe. Uczniowie spędzili w naszej szkole ponad 10 godzin, mieli w tym czasie możliwość zwiedzenia naszej szkoły i poznania naszych uczniów. Wspólnie wybraliśmy się do Urzędu Miasta, gdzie obejrzeliśmy prezentację na temat naszego regionu.  Uczniowie z Kierspe uczestniczyli w lekcji języka polskiego, przygotowanej przez panią Katarzynę Dyrdę, podczas której nauczyli się kilku zdań w naszym ojczystym języku. Po wspólnym obiedzie goście z Kierspe śpiewali z panią Anną Olempą i uczniami naszej szkoły  polskie piosenki. To była tylko rozgrzewka przed ogniskiem, które zorganizowaliśmy na placu szkolnym. Uczniowie liceum przygotowali zabawy integracyjne, które miały pomóc pokonać nieśmiałość i pomóc w nawiązaniu znajomości.

Gesamtschule z Kierspe to nasza druga, niemiecka szkoła partnerska, z którą rozpoczynamy współpracę.  W spotkaniu uczestniczyła pani Maria Chodkiewicz, dyrektor Szkół Katolickich oraz dyrektorzy  szkół z Częstochowy, Zawiercia i Mysłowa.  Uczniowie tych szkół wspólnie z nami w drugim semestrze zorganizują wymianę i wyjadą na spotkanie do Kierspe.

Serdeczne podziękowania za wspólnie spędzony czas oraz stworzenie miłej atmosfery podczas pobytu  naszych  gości  kieruję do Dyrekcji Szkoły i nauczycieli zaangażowanych w organizację spotkania.

Anna Paśko

Oczywiście zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz krótkich filmików na YouTube.