2015-03-12
Turniej Młodych Odkrywców
12 marca br. po raz trzeci zorganizowany został Zagłębiowski Turniej Młodych Odkrywców. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem Młodzi Odkrywcy w Krainie Kangurów.
W tym roku nad konkursem patronat objął również Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Konkurs adresowany do starszych uczniów Szkół Podstawowych z naszego regionu, po zeszłorocznych podróżach ze Stasiem i Nel w Afryce, w tym roku przyciągnął wielu uczestników z Dąbrowy i okolic, którzy zapragnęli znaleźć się wraz z Tomkiem Wilmowskim w Australii.
Uczestnicy konkursu musieli popisać się niebagatelną wiedzą z zakresu języka polskiego, matematyki i przyrody.
W zmaganiach uczestniczyło czternaście drużyn, z których najlepsza okazały się:
drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 12.
II miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Sosnowcu
III miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 21 z Dąbrowy Górniczej.
Jury wyłoniło również indywidualnego zwycięzcę, którym okazała się Weronika Wiącek ze Szkoły Podstawowej nr 12.
Oprócz nagrody książkowej otrzymała ona również stypendium dyrektora Katolickiego Gimnazjum SPSK w Dąbrowie Górniczej.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali również metodycy – metodyk języka polskiego – pani Weronika Skrzekowska, przyrody – pani Mirosława Molenda oraz matematyki – pan Krzysztof Mendewski.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. W przyszłym roku organizatorzy Turnieju przewidują wyprawę w głąb Ameryki Północnej, na którą już dziś serdecznie zapraszają.