2016-01-18
Oplatkowe spotkanie Dyrektorów szkół
   12 stycznia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie dyrektorów szkół dąbrowskich, które było okazją do wspólnego poznania się i integracji środowiska ludzi, którzy podjęli odpowiedzialność nie tylko za nauczanie, ale także wychowanie młodego pokolenia.

Wspólne przeżywane tajemnicy Bożego Narodzenia uczy każdego z nas wrażliwości na drugiego człowieka. Właśnie takie spotkania - jak to styczniowe - kształtują w nas umiejętność dostrzegania wartości w tym co małe i bezbronne. Pozwalają odnaleźć wspólne miejsce i czas oraz nabrać sił do podejmowania trudu nauczania i wychowywania.

Refleksje nad wcieleniem Boga dodatkowo ubogacił krótki spektakl, który przygotowała Pani mgr Małgorzata Kołkowska wraz z zespołem aktorów z szóstej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej i skrzypaczką z II klasy Katolickiego Gimnazjum - Zuzią Krzepkowską. Dziękujemy i gratulujemy!

Podziękowania kierujemy w stronę wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tej uroczystości nauczycieli oraz uczniów i rodziców.

Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim gościom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie:

Jego Ekscelencji ks. Biskupowi Grzegorzowi Kaszakowi,
Dyrektorowi Wydziału Katechetycznego ks. dr. Michałowi Bordzie,
Proboszczowi parafii NMP Królowej Polski ks. Zdzisławowi Reterskiemu,
Ks. prałatowi Janowi Szkocowi,
Prezydentowi Miasta Dąbrowa Górnicza Panu Zbigniewowi Podrazie,
Przewodniczącej Rady Miasta Pani Agnieszce Pasternak,
Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Pracy Twórczej Pani Iwonie Wilk,
Dyrektorowi Pałacu Kultury Zagłębia Pani Małgorzacie Majewskiej,
Dyrektorowi Muzeum Miejskiego "Sztygarka" Panu Arkadiuszowi Rybakowi.

Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu wszystkim Dyrektorom szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Tych z Państwa, którzy nie mogli, z różnych przyczyn, brać udziału w tym wydarzeniu zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.