2016-03-13
Sukces naszych uczennic
11 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Dąbrowie Górniczej odbył się V Regionalny Konkurs Czytelniczy pod hasłem W kręgu lektur Kornela Makuszyńskiego. Uczestnicy ze Szkół Podstawowych z Sosnowca, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej musieli popisać się szczegółową wiedzą dotyczącą trzech wcześniej przeczytanych książek tego właśnie autora: Szatan z siódmej klasy, Awantura o Basię oraz 120 przygód Koziołka Matołka. Poza dokładną znajomością lektur, trzeba było wykazać się także nie lada wiedzą na temat życia samego Makuszyńskiego.
Katolicką Szkołę Podstawową reprezentowały dwie uczennice – Urszula Kozłowska z klasy IV oraz Zuzanna Rotarska z klasy VI. Podopieczne p. Małgorzaty Mroczek – Rutki odniosły w konkursie ogromny sukces, zajęły odpowiednio Ula – II miejsce, a Zuzia – I miejsce. Gratulujemy!!!