2016-04-01
Kolejne spotkanie z Odile Bayot
Czy ktoś wie, że gofry są wynalazkiem belgijskim?
  [„gofres de Liège” (gofry z Liege)]

Czy ktoś z Was  przyrządzał kiedyś gofry na bazie drożdży i cukru perłowego?

Przepis na „gofres de Liège”  przywiozła prosto z Belgii Odile Bayot , lektorka jęz. francuskiego, na zajęcia z grupami realizującymi projekt Klasy Frankofońskie na Śląsku. Uczniowie francuskojęzyczni  gimnazjum i liceum przygotowywali ciasto, a następnie smażyli gofry. Całe przedsięwzięcie zakończyło się degustacją pachnących i pysznych gofrów. Czekając na wyrośnięcie ciasta Odile zaproponowała zabawę „ Czy znasz tę osobę” ? Chodziło o odgadywanie nazwisk  sławnych ludzi z takich kategorii jak  np. sport, kino, teatr, bohater książkowy, wynalazki, nauka, literatura.
Zadanie nie było łatwe, bo ograniczenie czasowe wypowiedzi ( 20 sek., w czasie których trzeba było zaprezentować umiejętność opisu osób) i naturalna prędkość mówienia Odile wywoływały szczególne emocje. Ale uczniowie, nawet ci najmłodsi z 5 klasy szkoły podstawowej, doskonale sobie poradzili uczestnicząc aktywnie w zajęciach całkowicie po francusku.

Sami zobaczcie, jak to było - zapraszamy do galerii.

Dziękujemy Odile za spotkanie. I do zobaczenia w kwietniu!