2015-03-26
Rekolekcje Wielkopostne
W dniach 25-26 marca 2015 r. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Tematem tegorocznych rekolekcji były Duchowe porządki, czyli jak odkryć miejsce dla Pana Boga w swoim sercu?
We wtorek uczniowie obejrzeli w kinie film pt. Karolina, po którym w szkole uczestniczyli w spotkaniach formacyjnych z wychowawcami.
Na zwieńczenie dnia gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Sosnowcu, którzy razem z opiekunami dali koncert słowno-muzyczny pt. Życie jest piękne. Za te wzruszające chwile dziękujemy ks. Piotrowi Szczęsnemu, który był inicjatorem tego spotkania, a twórcom i wykonawcom tego swoistego spektaklu gratulujemy.

W środę po spotkaniach formacyjnych młodzież uczestniczyła w Drodze Krzyżowej wokół jeziora Pogoria, na której rozważała stacje męki Pańskiej napisane przez swoich kolegów z klasy I i II liceum.

W czwartek wszyscy mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, by potem uczestniczyć we mszy św.w parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej.