2016-09-12
Spotkanie absolwentów
    Niezwykle ciężko podjąć się opisania spotkania absolwentów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, które odbyło się w minioną sobotę – 10 września 2016 roku w gmachu Szkoły. Dla niektórych uczestników było to pierwsze spotkanie po wielu latach, od opuszczenia przez nich murów szkolnych minęło 10 a nawet  20 lat. Dlatego żadne słowa nie są w stanie wyrazić ani wrażeń, ani tym bardziej wspomnień, z którymi musieli zmierzyć się absolwenci .

O 10.45 nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia, wydawało się, że poczęstunek, w dużej mierze zawdzięczany rodzicom naszych obecnych uczniów, będą musieli zjeść sami – szkoła bowiem świeciła pustkami. Ale na kilka minut przed mszą świętą, która miała rozpocząć  to spotkanie, zaczęli pojawiać się goście – absolwenci naszej Szkoły. Ci pierwsi, ci ostatni, kilku zeszłorocznych, a i ze "środkowych roczników" też przybyło  całkiem sporo.

Cudownie Kochani, że znaleźliście czas i ochotę by odwiedzić Szkołę. To Wasze - Absolwentów - wspomnienia, np. skradania się pod oknami, gdzie odbywały się lekcje, by uciec niezauważonym, notatki w zeszytach odnalezionych po latach, wymiana myśli z nauczycielami uczącymi wtedy i teraz, to wszystko właśnie wzbogaca nasza szkołę, czyni ją taką wartościową. Bo przecież to kawałek Waszej/naszej historii, historii dobrych ludzi – jak powiedział ksiądz podczas kazania – tych, którzy są owocami, po których poznajemy.

Zapraszamy do galerii, tam znajduje się fotorelacja z tego spotkania.