2016-10-28
WARSZTATY W MUZEUM ŚLĄSKIM
     Chcemy podzielić się naszymi wrażeniami z warsztatów w Muzeum Śląskim.  26 października z panią dyrektor Ewą Raszką i panią profesor Małgorzatą Mazur bardzo pożytecznie i przyjemnie spędziliśmy czas.
 Okazało się, że wizyta w Muzeum wcale nie musi być nudna.  Wręcz odwrotnie – trudno było nam wyjść po zajęciach, które i tak pan przewodnik przedłużył.
Warsztaty obejmowały zwiedzanie ekspozycji „Światło historii” oraz wykonanie zadań. Obserwowaliśmy zmiany, zachodzące na przestrzeni wieków w zakresie pracy, strojów, dnia codziennego, architektury  zapisane na fotografiach. Dowiedzieliśmy się, że fotografia to wierny świadek historii, ale także źródło wiedzy o czasach i ludziach. Dowiedzieliśmy się także, co to jest lomografia.
  Na zakończenie, w nagrodę za świetne odpowiedzi na pytania pana Krzysztofa Szlapy, mogliśmy zobaczyć, dotknąć i sfotografować się wewnątrz monumentalnej rzeźbiarskiej instalacji REFLECTION – ODBICIE. Staliśmy się częścią tej rzeźby, co możecie zobaczyć na zrobionych zdjęciach.(Galeria)
  Na pewno nie była to nasza ostatnia wizyta w Muzeum Śląskim

Uczniowie I, II, III KLO