2016-11-21
Obchody 11 listopada - wspomnień część 1
  Dnia 10 listopada odbyły się w naszych szkołach dwie akademie z okazji Święta Niepodległości: jedna w szkole podstawowej przy ulicy Augustynika 1, druga na auli katolickich szkół przy Łańcuckiego 10.

Pierwszą uroczystość z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowali uczniowie klas III b, III c szkoły podstawowej wraz z wychowawcami p. Agatą Duch, p. Moniką Wodą. Apel rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu. Program zaaranżowano tak, by przypomnieć fakty historyczne, przeplatane poezją i występem artystycznym.

Druga uroczystość została przygotowana przez uczniów klas VI szkoły podstawowej oraz II gimnazjum pod kierownictwem pani Barbary Koc-Gajos.
Obchody rozpoczęły się od uroczystego wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie zaczęła się część artystyczna. Konferansjerzy (Magdalena Olempa i Szymon Małek) przypominali dramatyczne wydarzenia towarzyszące polskiej drodze ku odzyskaniu niepodległości. Ich opowieść ilustrowały zdjęcia i filmy wyświetlane na prezentacji multimedialnej oraz przejmujące recytacje uczniów (Barbara Hołda, Natalia Woźnik, Matylda Taborek, Zofia Tabor, Oliwier Michalak). Podczas akademii nie zabrakło także pieśni patriotycznych, w których odśpiewanie włączyło się wielu uczniów i nauczycieli.
Młodzież szkolna z zainteresowaniem wsłuchała się z tę lekcję historii. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała artystom za ich pracę oraz wszystkim uczniom za godne zachowanie podczas uroczystości.