2016-11-23
Spotkanie z Manon
We  wtorek , 8.11.2016, grupy frankofońskie spotkały się z nową lektorką języka  francuskiego Manon Couppens. Pierwsze zajęcia z native speakerem  miały charakter zapoznawczy i upłynęły w atmosferze  zabawy. Grupa gimnazjalno-licealna tworzyła kreacje mody z……..różnych worków plastikowych. Uczniowie opisywali  powstałe dzieła, ich kształty i kolory, oczywiście trzeba było zaprezentować się w danej kreacji.  Budowę zdania francuskiego  uczniowie trenowali w zabawie „Téléphone arabe” czyli po polsku  „ głuchy telefon”.
Manon była bardzo pozytywnie zaskoczona umiejętnościami językowymi  naszej najmłodszej grupy francuskiej z klasy 6b SP . Uczniowie bardzo dobrze dawali sobie radę w komunikacji w języku francuskim.
Manon  będzie naszym stałym gościem w tym roku szkolnym. Mamy nadzieję na dobrą i owocną współpracę zakończoną, ufamy, zdanymi egzaminami DELF.