2016-12-08
Mikołajki 2016
  Ho, ho, ho, ho! Czy św. Mikołaj odwiedził wszystkich?
U nas, jak co roku 6 grudnia, najwięcej czasu poświęcił dla najmłodszych członków naszej społeczności szkolnej.
  Przedszkolaki ugościły św. Mikołaja oraz zaśpiewały dla niego piosenkę. Ten w podziękowaniu rozdał im przywiezione przez siebie prezenty.
Na zakończenie podziękował wszystkim zebranym oraz poprosił obecne dzieci, aby były grzeczne przez kolejny rok. Obiecał, że przyjdzie jeszcze :)

Ale święty spędził czas nie tylko na zabawie z dziećmi i rozdawaniu prezentów. Ze starszymi pograł w planszówki!

Imprezę rozpoczął niejaki Nicpoń (wcale nie pomocnik św. Mikołaja, tylko grafik - pan Jarek Nocoń). Opowiedział w telegraficznym skrócie, jak wygląda tworzenie gry planszowej, od jej zaprojektowania do powstawania  gotowego produktu. Wyjawił w prosty i rzeczowy sposób, na czym polega praca grafika w tej dziedzinie. Jesteśmy wdzięczni, że przedstawił kilka własnych projektów, pokazał karty do gier, plansze, pionki, figurki, że odpowiedział na nasze pytania.
  Potem już zabraliśmy się do grania. I co było grane? Wysokie napięcie, Tajniacy - obrazki, Imago, Światowy Konflikt, Potwory w Tokio,
Splendor, Colt Express, 5 sekund
. Była też przymiarka do Osadników, ale graczom nie podeszła. Ale poza tym towarzyszyły nam same pozytywne emocje: śmiech, zabawa skojarzeniami, twórcze myślenie. A na koniec, tą przysłowiową wisienką na torcie, okazało się losowanie nagród.
I tu Mikołaj znów otworzył swój wielki worek bez dna. Każdy gracz wyszedł albo z grą albo z nagrodą pocieszenia.

Fotorelacja, jak zwykle w Galerii.