2016-12-04
Sukces w naukach humanistycznych
Dnia 29 listopada 2016 roku na IV Międzyszkolnej Olimpiadzie Humanistycznej, zorganizowanej przez Katolickie Gimnazjum w Zawierciu, Katolicką Szkołę Podstawową w Dąbrowie Górniczej reprezentowały dwie uczennice z klasy V, a mianowicie Urszula Kozłowska i Agnieszka Zwierzchowska. Obie dziewczynki dzielnie walczyły o jak najlepsze lokaty z koleżankami i kolegami z Zawiercia, Poręby, Myszkowa i innych okolicznych szkół. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Na najwyższym stopniu podium stanęła Agnieszka Zwierzchowska, która daleko w tyle pozostawiła swoich konkurentów, zdobywając najwięcej punktów.
Zarówno Ula jak i Agnieszka już w poprzednim roku szkolnym odnosiły sukcesy w konkursach polonistycznych, kształcąc swoją wiedzę i umiejętności pod okiem pani Małgorzaty Mroczek – Rutki.

Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.