-->
       
       Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Informacja archwialna:
2016-12-11
Rekolekcje adwentowe
9 grudnia w ramach adwentowych rekolekcji odwiedziliśmy Wspólnotę Betlejem, która ma swój dom w Jaworznie. Dom, który wiekiem i wyglądem przypomina nasz nowy budynek dla szkoły podstawowej, zamieszkuje grupa wspaniałych ludzi. Członkowie wspólnoty często po bolesnych doświadczeniach, poznają nowe drogi pod opieką ks. Mirosława Toszy. Mówią o sobie, że chcą odzyskać nadzieję, odnaleźć sens życia. Szukając go pokazują nam, odwiedzającym tę skromną, choć barwną posiadłość, najkrótsze drogi prowadzące do tego celu.

Jednym ze sposobów na ich prostą drogę do Boga była traktorkowa pielgrzymka do Lisieux (do św. Teresy) - Droga Pojednania, zainspirowana filmem Davida Lyncha "Prosta historia". To właśnie o przemierzaniu tych 2000 km opowiadał nam jeden z mieszkańców domu i uczestnik pielgrzymki: "Było ciężko zwłaszcza nocami, ale daliśmy radę".

Cieszymy się, że mogliśmy wysłuchać słów płynących z głębi serc, że mogliśmy zobaczyć "kawałek" żywego Kościoła, nacieszyć się widokiem kolorowej mozaiki w stylu Hundertwassera. Dziękujemy!

Zachęcamy do wspierania projektów Wspólnoty Betlejem, w szczególności do pomocy w wykupieniu traktorków! Więcej informacji TUTAJ.