2016-12-22
Bóg się rodzi, moc truchleje!
Tegoroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy odbył się 18 grudnia
w Szkole Podstawowej przy ul. Augustynika.
Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich uczestników spotkania. Odwiedzający mogli zakupić różnorodne ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Wśród upominków znalazły się bombki, stroiki świąteczne, świece, aniołki, kartki, choinki i wiele innych wspaniałych dekoracji.
Uczestnicy spotkania mogli również kupić specjalną babeczkę, którą mogli samodzielne udekorować lub zlecić to zadanie zdolnym gimnazjalistom.  Prócz tego, po raz kolejny zawitała na naszym kiermaszu wspólnota Betlejem z Jaworzna. Jej przedstawiciele zaprezentowali piękne ikony tworzone przez mieszkańców domu oraz ozdobną ceramikę własnej produkcji.
Wielkim powodzeniem cieszyła się również świąteczna kawiarenka. Można w niej było zakosztować wyśmienitych pierników, serników, makowców, babeczek…  Po prostu - niezliczonej ilości wszelkich łakoci. A to wszystko z dodatkiem aromatycznej kawy lub herbaty.

Dzięki Państwa hojności udało się zgromadzić 4079,13 zł. Cały dochód z kiermaszu bożonarodzeniowego zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację ciężko chorej Żanety.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację kiermaszu i wsparcie.