2017-01-01
Wycieczka do Kopalni Luiza
21 grudnia grupa czwarto- i szóstoklasistów naszej szkoły odbyła wycieczkę do Gliwic i Zabrza.
W Gliwicach, pod okiem pani przewodniczki, uczniowie odbyli niezwykłą lekcję przyrody w Miejskiej Palmiarni. Spacer wśród tropikalnej zieleni, kwiatów a nawet owoców przerywany był barwnie przedstawianymi informacjami o poznawanych biotopach i konkretnych organizmach. Uczniowie poznali również nieco historię Miejskiej Palmiarni w Gliwicach.

Kolejnym etapem wycieczki był muzealny szyb górniczy - Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu. Zajęcia w kopalni pozwoliły uczniom uzmysłowić sobie na czym polegała kiedyś oraz polega współcześnie praca w kopalni węgla kamiennego. Wysiłek operowania pyrlikiem, piłą "moja - twoja" oraz repliką taczki z XIX wieku wyładowanej pozyskanym urobkiem pozwoliły prawdziwie poczuć "górniczy trud". Współcześnie używanych maszyn obsługiwać nam nie pozwolono :(.

Foto-migawka z naszej przygody znajduje się w Galerii.
Autorem zdjęć jest Michał Jung z klasy VI a.