2017-01-02
Informacja o wynikach szachistów w Lidze Szkolnej Szkół Podstawowych

Nasi szachiści rozpoczęli udział w rozgrywkach Ligi szachowej Szkół Podstawowych zajmując III miejsce w drugiej rundzie zawodów. Do rozegrania pozostało 5 rund. Udział w zawodach biorą następujący uczniowie naszej szkoły: uczniowie kl.VI: Zofia Rykała, Filip Bagnicki, Oskar Pałka, uczniowie kl.V: Kacper Szyszka, Hubert Matysiak, uczniowie kl.III: Filip Gamrot, Daniel Grzegorzek i uczeń kl.I: Karol Machalica.

Turniej zorganizowała SP nr18 w Dąbrowie Górniczej pod Patronatem Prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza, Dyrektora Delegatury w Sosnowcu Kuratorium Oświaty w Katowicach, a także przy współudziale firmy L'emir Skoda i Stowarzyszeniu dla Dzieci Młodzieży Odkrywamy Talenty.

Turniej potrwa do maja 2017 r. W turnieju uczestniczą uczniowie z 8 Szkół Podstawowych. Po 8  uczniów z każdej szkoły. Po dwóch rundach nasi uczniowie zajmują VII miejsce.  Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Szkoły Podstawowej nr 18.

Trzymajmy kciuki i miejmy nadzieję, że udział w kolejnych rundach i zajmowanie czołowych miejsc spowoduje wyższą końcową klasyfikację.

E. Urbanowicz