2017-02-15
MEKSYK W KATOLICKICH SZKOŁACH SPSK W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
W dniu 10 lutego br. José Fredman Mendoza Ibarra, doktorant z Uniwersytetu Nuevo León w Meksyku, goszczący w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki  Uniwersytetu Śląskiego w ramach programu Erasmus  wygłosił wykład w Katolickich Szkołach w Dąbrowie Górniczej na temat meksykańskiej kultury.
Nasz gość spotkał się z gimnazjalistami, którzy uczą się jęz. hiszpańskiego, a także z uczniami  klasy 5 i 6 Katolickiej Szkoły Podstawowej.
Dzięki wystąpieniu, jakie przygotował José Ferdman, zmniejszyła  się odległość między Polską a Meksykiem, rozpaliła się ciekawość dalekiego kraju, jego historii i jego kultury oraz dnia obecnego.

Nasi uczniowie bardzo ciepło przyjęli gościa z Meksyku. Przygotowali poczęstunek, a młodsi nawet parę piosenek w jęz. hiszpańskim.

Bardzo dziękujemy José Ferdmanowi za to spotkanie, uczniom za miłe przyjęcie gościa oraz rodzicom za pyszne ciasta i pierniczki.