2017-02-15
Kolejne spotkanie z Manon Cuppens
Manon Cuppens spotkała się z grupami frankofońskimi Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej.

W czwartek, 9.02.2017,  gościliśmy w naszych szkołach panią  Manon Cuppens,  lektorkę  języka francuskiego, która spotkała się z uczniami grup  licealno-gimnazjalnych i szkoły podstawowej w  ramach projektu „Klasy frankofońskie na Śląsku” - DELF.  Uczniowie mieli możliwość pracować z native speakerem w zakresie słownictwa dotyczącego ulubionych  czynności i zajęć. Trenowali także sprawność rozumienia i komunikacji w języku francuskim.
Wszyscy uczący się języków obcych wiedzą, że najtrudniej jest pokonać barierę mówienia.  I właśnie pokonaniu tej bariery służą spotkania z Manon. Cieszymy się, że nasi uczniowie mają taką możliwość.
 Do zobaczenia w następnym miesiącu!