2017-03-03
Gimnazjaliści i licealiści nagrodzeni
Wieczór 17 lutego 2017 roku dla grupy gimnazjalistów i licealistów na pewno był niezwykły. W 5 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej uczestniczyli w  wernisażu, na którym byli jednocześnie zaproszonymi gośćmi i autorami zdjęć nagrodzonych w projekcie ”Stuletnia Dąbrowa Górnicza – miejsce sercu bliskie”.
Pomysłodawcy projektu dali  młodym szansę wykorzystania umiejętności nabytych na lekcjach fotografii  u dr Sławomira Pytla.
Na swoich zdjęciach zaprezentowali estetyczną wrażliwość i umiejętność dostrzegania w rodzinnym mieście miejsc wyjątkowych i pięknych. Sfotografowali zabytki, przyrodę i życie codzienne. Jak podkreślili organizatorzy  poziom około 600 fotografii był wyjątkowo wysoki i bardzo trudno było spośród nich wybrać najlepsze, zaprezentowane na wernisażu. Tym większa radość uczniów, opiekuna i dyrekcji szkoły. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Jednak największą przyjemność sprawiła uczniom  możliwość zobaczenia swoich prac pięknie wyeksponowanych w bibliotece i oglądanych przez licznie przybyłych gości. Organizatorzy zadbali o atmosferę spotkania, był czas na wspomnienia –„ dorośli” z sentymentem opowiadali jak na ich oczach zmieniało się miasto i przekonywali , że warto utrwalać na zdjęciach miejsca, które być może niebawem będą wyglądać inaczej. Rozmowy, ciekawa prezentacja multimedialna zdjęć, kawa, pyszne ciasteczka, nieco nostalgiczny nastrój  - bez wątpienia można też mówić o pełnej integracji międzypokoleniowej.
Z niecierpliwością czekamy na zapowiadany album, wystawę w siedzibie szkół katolickich oraz kolejną inicjatywę, która pozwoli podtrzymać pasję fotografowania.

W Galerii znajduje się kilka zdjęć z wernisażu, zapraszamy.