2017-03-22
Talenty Katolika
Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną.
Mikołaj Gogol

W tym roku po raz pierwszy (ale na pewno nie ostatni!) postanowiliśmy w szczególny sposób przywitać wiosnę. Uczniowie naszej szkoły przygotowali specjalne występy prezentujące ich niezwykłe umiejętności.

W dwóch odsłonach – najpierw uczniowie szkoły podstawowej (klasy IV-VI) , potem gimnazjaliści – prezentowali artystyczną stronę swojej osobowości.

Wśród odkrytych talentów najliczniejszą reprezentację stanowiły przedstawicielki klasy 6b. To ich rytmiczne, taneczne choreografie oraz interpretacje wokalne znanych utworów, zostały nagrodzone salwą oklasków. Wspaniale spisali się również uczniowie klasy 4, którzy zaprezentowali całą gamę niespotykanych talentów. Na początku udzielili widowni lekcji judo, następnie dali pokaz mrożącej krew w żyłach giętkości ciała, kończąc na magicznych sztuczkach z udziałem publiczności. Swój artystyczny wkład mieli również uczniowie klasy 6a. Ich przedstawiciele rozbawili publiczność reinterpretacją utworu Jozin z Bazin z akompaniamentem bębenka oraz wprawili w zadumę grą na gitarze klasycznej. Uczniowie klasy 5 wystawili jednego, za to znakomitego przedstawiciela, który wykonał własny układ choreograficzny w rytm popularnej piosenki. Trzeba zaznaczyć, że uczniowie tej klasy stanowili również bardzo żywiołową i życzliwą publiczność.

W drugiej części „Talentów Katolika” byliśmy zaskakiwani przede wszystkim muzycznymi umiejętnościami występujących – śpiewy rozbrzmiewały w języku polskim i angielskim, a instrumentalne wykonania utworów na flecie, skrzypcach, wiolonczeli i keyboardzie rozbrzmiewały w naszej muzycznej wyobraźni jeszcze długo po festiwalu talentów.

Podczas imprezy ujawniła się tylko jedna osoba o plastycznych zdolnościach, choć rysowników i malarzy u nas nie brakuje.

Możemy z całą pewnością powiedzieć, że tak udana impreza na stałe zagości w kalendarzu obchodów święta wiosny. Dziękujemy bardzo za wspaniałe występy uczniów, za ich odwagę oraz pracę.