2017-03-24
Wielki Mały Turniej „Splendora” zakończony!
   W piątek 24 marca 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie planszo maniaków. Impreza była udana, choć ilość osób zdeklarowanych na udział w konkursie była zdecydowanie większa niż liczba w rzeczywiści przybyłych uczestników.
    Graliśmy przez prawie dwie godziny w „Splendora”, czyli grę, która wymaga sprytu, planowania, doboru odpowiedniej strategii i oczywiście umiejętności liczenia. Chociaż już sama rozgrywka jest satysfakcjonująca, nastrój rywalizacji podnosiła nagroda główna w postaci gry „Teby”, ufundowana przez sponsora imprezy - zaprzyjaźnione wydawnictwo Rebel.

Jak przebiegał turniej? Kilka zespołów, po trzech, czterech graczy przy każdym stoliku, rozegrało partie eliminacyjne. W drugiej grze zmierzyli się ze sobą już tylko zwycięzcy. Pozostali uczestnicy dopingowali finalistów lub grali w inne gry planszowe, np. „Potwory w Tokio” lub… znów w „Splendora”.

Turniej wygrała Amelia Gudowska z klasy II a gimnazjum, drugie miejsce zajął jej kolega z klasy Kacper Malina, a trzecią lokatę wywalczył Damian Gajerski z klasy I gimnazjum.

Gratulujemy całej trójce. Dziękujemy za udział wszystkim, którzy w piątkowe popołudnie zdecydowali się na ten, jakże nietuzinkowy, rodzaj rozrywki.