2017-04-08
Wizyta w NOSPRze
W środę 29 marca szóstoklasiści oraz uczniowie pierwszej klasy gimnazjum naszej szkoły uczestniczyli w symfonicznym koncercie edukacyjnym Muzyka w muzyce.
 Koncert miał miejsce w sali głównej katowickiego NOSPRu, a orkiestra zagrała pod batutą Pawła Kapuły, młodego dyrygenta i pianisty. Wśród solistów wystąpili: Małgorzata Wasiucionek (skrzypce), Łukasz Mikołajczyk (fortepian) oraz Mateusz Borowik (fortepian). Koncert prowadził Marcin Majchrowski, który ciekawym i przystępnym komentarzem potrafił zainteresować wszystkich słuchaczy.

W ramach ponadgodzinnego koncertu wysłuchaliśmy wariacji Josepha Hajdna, Mauricea Rawela, Niccolo Paganiniego, Franciszka Liszta oraz Witolda Lutosławskiego. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, planując kolejną lekcję muzyki w NOSPRZe.