2017-04-18
Zajęcia z Marią - Hiszpanką z Wysp Kanaryjskich
W dniu 21 marca oraz 11 kwietnia 2017 uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej spotkali się z Marią De Los Angeles Pérez García, studentką z Uniwersytetu w Las Palmas (Wyspy Kanaryjskie), która obecnie odbywa praktyki w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego.  Maria, przyszła specjalistka nauczania języka hiszpańskiego jako języka obcego, odbywa na  Wydziale Filologicznym praktyki pedagogiczne w ramach Programu Erasmus+.

Uczniowie byli bardzo podekscytowani i zachwyceni, bo rozmawiać z prawdziwą Hiszpanką to duży wyczyn i niełatwa sprawa.
Maria przygotowała prezentację multimedialną dotyczącą historii, kultury, sztuki, tradycji i dnia dzisiejszego swojego regionu - Wysp Kanaryjskich . Powiało więc wakacjami i słońcem. Każdy uczestnik tych zajęć chciał znaleźć się  natychmiast na Islas Canarias.

Jak dobrze, że istnieje taka możliwość spotkań "na żywo" z przedstawicielami krajów hiszpańskojęzycznych.
Dziękujemy Marii  i, miejmy nadzieję,  hasta luego. (do zobaczenia).