-->
       
       
Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

Informacja archwialna:
2017-05-12
Wizyta Manon Cuppens
Dnia 27.04.2017 uczniowie grup francuskojęzycznych mieli okazję spotkać się z lektorką języka francuskiego, panią Manon Cuppens.
Tym razem były to zajęcia komunikacyjne, nakierowane na trenowanie umiejętności mówienia. Przekroczyć barierę lęku przed mówieniem w języku obcym, to chyba  jedno z najtrudniejszych zadań w nauce języka. Ciągle obawiamy się tego, że będziemy źle oceniani za popełniane błędy, że każda niewłaściwie użyta końcówka czasownika postawi nasze umiejętności pod znakiem zapytania w oczach osób już dobrze posługujących się danym językiem.
Aby nie popaść w taki destrukcyjny sposób myślenia należy bezwzględnie korzystać z każdej okazji wymienienia nawet paru zdań z rodzimymi użytkownikami danego języka, należy próbować i nie zniechęcać się „lingwistycznymi potknięciami”. A sukcesy w postaci możliwości porozumiewania się z obcokrajowcem  na pewno nadejdą.

Bardzo się cieszymy, że mamy sposobność do sprawdzania się na polu lingwistycznym dzięki systematycznym wizytom w naszej szkole native speakerów.