2010-03-07
Dzień Kapłański
07 marca 2010 r. już od rana w naszej szkole atmosfera była podniosła. Czekaliśmy na przyjazd znamienitych gości, w tym na Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.
Obchody Dnia Kapłańskiego rozpoczęliśmy od mszy świętej celebrowanej przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka,
który również wygłosił do nas Słowo Boże i udzielił swego duszpasterskiego błogosławieństwa.
Po mszy świętej zaproszeni goście udali się na, przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej, spektakl pt. „Ostatnia Wieczerza” w reżyserii pana Tomasza Ciocha.
Po spektaklu kapłanom złożyli gorące i szczere życzenia uczniowie wszystkich trzech szkół:
Katolickiego Liceum, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej,
a potem dyrektor Piotr Gancarkek skierował do przybyłych kapłanów słowa,
„Pragniemy Wam dzisiaj podziękować za słowo Boże głoszone do naszych młodych serc, za każdy uśmiech, za wzór tego, jak być dobrym, jak kochać prawdziwie.
Życzymy Wam, aby łaska Boża, jaką otrzymaliście w dniu swoich święceń kapłańskich, ciągle Was umacniała, odświeżała w Was Miłość do Jezusa, przymnażała darów do pełnienia Waszej służby.”
Następnie, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, pani Violetta Błasiak, składała na ręce Księdza Biskupa dla wszystkich księży w diecezji życzenia błogosławieństwa Bożego i łask płynących od Ducha Świętego.
Na koniec tej części uroczystości jeden z uczniów gimnazjum zagrał na skrzypcach utwór, który podkreślił podniosły charakter obchodów Dnia Kapłańskiego.
Potem Ksiądz Biskup wraz z przybyłymi gośćmi przyjęli zaproszenie na skromny poczęstunek.