2015-06-06
Nasi uczniowie w Senacie RP pomagali przy powstańczej wystawie
Dnia 20 maja 2015 r. Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, z udziałem parlamentarzystów, marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługi, członków rządu, władz samorządowych oraz profesorów Uniwersytetu Śląskiego, w gmachu Sejmu, otworzył prestiżową wystawę - Sfrunął na Śląsk orzeł biały....
Jest ona w całości poświęcona powstaniom śląskim. W uroczystej gali inaugurującej otwarcie wystawy uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Julia Babiak, Klaudia Macholc i Jakub Cius.
Jako wolontariusze rozdawali parlamentarzystom informatory i śląskie przysmaki. Przy okazji przeprowadzili także serię wywiadów o tematyce historycznej z najważniejszymi politykami oraz profesorami Uniwersytetu Śląskiego. Przed kamerą naszych szkolnych dziennikarzy wystąpił między innymi Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa oraz wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.

Więcej informacji na ten temat już w krótce!