2015-06-10
Dzień hiszpański - relacja
W poniedziałek, 8.06.2015, nasza szkoła rozbrzmiewała rytmami hiszpańskimi i latynoskimi. Stało się to za sprawą uczniów hiszpańskojęzycznych z Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Gimnazjum. Piękni tancerze ognistego flamenco z klasy 1a dali popis iście hiszpańskiej energii i hiszpańskiego czaru. Julka Miterska i Dawid Duda z gimnazjum oczarowali swoim talentem tanecznym wszystkich obecnych wykonując pełne pasji pasodoble i rumbę. W programie również mogliśmy posłuchać piosenek i wierszy w wykonaniu klas: Ia, III, IVb. Mali artyści z klasy IV b zaprezentowali także publiczności swoje aktorskie umiejętności w spektaklu „La Ratita presumida „ .

Zaproszenie na nasze hiszpańskie święto przyjęła pani dr Cecylia Tatoj z Uniwersytetu Śląskiego. Rozmawiała z uczniami na temat stereotypów w postrzeganiu różnych narodów i cech charakteru przypisywanych Hiszpanom. Niestrudzeni rodzice uczniów klasy IVb zadbali o podniebienie uczestników hiszpańskiej fiesty przygotowując pyszne tapas, churros, jamón cerrano, gazpacho i wiele innych.

Dziękujemy wszystkim osobom, którzy przygotowali to święto: uczniom, rodzicom, nauczycielom za ciekawą lekcję kultury państw hiszpańskojęzycznych.

Zapraszamy do galerii oraz na zakładkę youtube.