Katolicka Szkoła Podstawowa -->

Dla RodzicaDla Ucznia

Dla Rodzica:

Cel konkursu, czas trawania, regulamin, zadania konkursowe, harmonogram

Link do kursu dla Rodziców

Oświadczenie dla Rodziców - zgoda na udział dziecka w programie

Dla Ucznia:

Podsumowanie pierwszego wyzwania.

Trzecie zadanie konkursu indywidualnego - Rywalizacja na multimedia.

Tematy zadania konkursowego.

1. Wyobraź sobie, że masz młodszego brata lub siostrę i mama powierzyła Ci zadanie nauczenia go/ją podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Postanowiłeś/-aś zrobić mini poradnik, składający się z rysunków, obrazków lub zdjęć w ciekawy sposób pokazujących zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Poradnik powinien zawierać co najmniej 4 zasady bezpieczeństwa, których nauczyłeś się podczas zajęć. Pokaż swój poradnik na krótkim wideo, trwającym nie dłużej niż 2 minuty. Pamiętaj, aby filmować tylko poradnik, nie siebie.

2. Wyobraź sobie, że jesteś znanym specjalistą w dziedzinie bezpiecznego korzystania z internetu i zaproszono Cię na wywiad do radia. Nagraj krótką audycje lub wywiad, podczas którego radzisz swoim rówieśnikom, co powinni robić, żeby być bezpiecznymi w sieci. Jeśli zdecydujesz się na wywiad, poproś rodzica lub nauczyciela o zadawanie pytań, na które mógłbyś udzielić odpowiedzi. Nagranie nie może być dłuższe niż 2 minuty.

3. Wyobraź sobie, że zostałeś/aś zaproszony do wzięcia udziału w konkursie muzycznym „Rapowanie – Rymowanie”. Wyzwanie polega na tym, aby w rymowanej formie wymienić lub zaśpiewać zasady bezpiecznego korzystania z internetu, które poznałeś podczas zajęć z nauczycielem. Nagraj krótkie nagranie dźwiękowe z Twoją odpowiedzią na wyzwanie. Nagranie nie może być dłuższe niż 2 minuty.

Możesz zaprezentować również inne, zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online. Zasady: a) Chronię swoje dane w sieci. b) Nie ufam osobom poznanym w internecie. c) Dbam o wizerunek w online. d) Nie hejtuję, szanuję innych internautów. e) Kontroluję czas spędzony w internecie. f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami. g) Nie odbieram wiadomości z nieznanego źródła. h) Mówię rodzicom i nauczycielom, jeśli coś w internecie jest nie tak.