Podpisanie
10-lecie
klas frankofońskich

Relacja ze stażu w Brukseli Maćka Bugaja,
ucznia Klasy Frankofońskiej Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Brata Alberta

Pobyt w Brukseli był okresem nauki i nie tylko. W trakcie wyjazdu poznaliśmy Belgię prawie od podszewki.
Teraz to nie tylko komiksy i Atomium, ale też rozmowni Belgowie, którzy pomogą, gdy się zgubisz lub porozmawiają o „pogodzie” i zabytkach Brukseli.

Staż językowy był nie tylko sposobnością do podszlifowania naszej znajomości języka francuskiego, okazją do zwiedzenia wielu pięknych zabytków. Niemal ciągle wykorzystywaliśmy nasze umiejętności porozumiewania się w języku francuskim, pozwoliło nam to zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie, które potrwają długie lata.

Mając za sobą ten piękny czas, jestem szczęśliwy, że mogłem poznać tylu nowych ludzi oraz ich kulturę.