2017-03-24
Turniej "Splendora"
W piątek 24 marca 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie planszo maniaków. Impreza była udana, choć ilość osób zdeklarowanych na udział w konkursie była zdecydowanie większa niż liczba w rzeczywiści przybyłych uczestników.
    Graliśmy przez prawie dwie godziny w „Splendora”, czyli grę, która wymaga sprytu, planowania, doboru odpowiedniej strategii i oczywiście umiejętności liczenia. Chociaż już sama rozgrywka jest satysfakcjonująca, nastrój rywalizacji podnosiła nagroda główna w postaci gry „Teby”, ufundowana przez sponsora imprezy - zaprzyjaźnione wydawnictwo Rebel.
    Jak przebiegał turniej? Kilka zespołów, po trzech, czterech graczy przy każdym stoliku, rozegrało partie eliminacyjne. W drugiej grze zmierzyli się ze sobą już tylko zwycięzcy. Pozostali uczestnicy dopingowali finalistów lub grali w inne gry planszowe, np. „Potwory w Tokio” lub… znów w „Splendora”.
    Turniej wygrała Amelia Gudowska z klasy II a gimnazjum, drugie miejsce zajął jej kolega z klasy Kacper Malina, a trzecią lokatę wywalczył Damian Gajerski z klasy I gimnazjum.
    Gratulujemy całej trójce. Dziękujemy za udział wszystkim, którzy w piątkowe popołudnie zdecydowali się na ten, jakże nietuzinkowy, rodzaj rozrywki.
2016-12-06
Mikołajki 2016
Imprezę mikołajkową rozpoczął niejaki Nicpoń (wcale nie pomocnik św. Mikołaja, tylko grafik - pan Jarek Nocoń). Opowiedział w telegraficznym skrócie, jak wygląda tworzenie gry planszowej, od jej zaprojektowania do powstawania gotowego produktu. Wyjawił w prosty i rzeczowy sposób, na czym polega praca grafika w tej dziedzinie. Jesteśmy wdzięczni, że przedstawił kilka własnych projektów, pokazał karty do gier, plansze, pionki, figurki, że odpowiedział na nasze pytania.

Potem już zabraliśmy się do grania. I co było grane? Wysokie napięcie, Tajniacy - obrazki, Imago, Światowy Konflikt, Potwory w Tokio, Splendor, Colt Express, 5 sekund. Była też przymiarka do Osadników, ale graczom nie podeszła. Ale poza tym towarzyszyły nam same pozytywne emocje: śmiech, zabawa skojarzeniami, twórcze myślenie. A na koniec, tą przysłowiową wisienką na torcie, okazało się losowanie nagród.

I tu Mikołaj otworzył swój wielki worek bez dna. Każdy gracz wyszedł albo z grą albo z nagrodą pocieszenia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejne spotkania planszówkowe.
2016-11-10
Listopadowe starcia
Tym razem graliśmy w cztery gry: nieśmiertelny "Splendor", drewnianą edycję "Osadników z Catanu", szybkie "5 sekund" i ... "Mistrza Matematyki". Tę ostatnia grę przyniosła najmłodsza uczestniczka koła planszówkowego :) - uczennica trzeciej klasy szkoły podstawowej.

Popołudnie dla niektórych z nas było szczególnie udane z powodu wygranej, ale wszystkim nam towarzyszyły pozytywne emocje: satysfakcja z samej rozgrywki w "Splendorze", humor, który nam dopisywał, gdy plątał się język przy wymienianiu trzech rzeczy pasujących do opisu na wylosowanej karcie w ciągu pięciu sekund, entuzjazm przy wymianie towarów w "Osadnikach z Catanu" i oczywiście główkowanie jak ułożyć działanie, by zgadzał się wynik.
2016-09-22
Planszóweczki w naszej szkole
Ruszyliśmy z grami planszowymi w tym roku szkolnym! Pierwsze spotkanie za nami.

W zeszły czwartek, tj. 22 września o godz. 15.30 zaczęliśmy w trzech grupach: "Colt Express", "Tajniacy" i "Światowy konflikt". Potem pojawił się "Splendor", "For sale" i oczywiście "List miłosny". Czas mieliśmy ograniczony - umówiliśmy się na granie do 17.30 i tak skończyliśmy. Było nas łącznie siedemnaście osób - głównie gimnazjum, ale było i kilku uczniów ze szkoły podstawowej, a nawet z liceum się ktoś trafił :)