P O M A G A M Y

Akcje charytatywne w roku szkolnym 2016/2017:

Pomoc Żanecie z Wielunia

Wsparcie finansowe dla Mateuszka

Zostań Aniołem Seraphine

Inne akcje:

Pakowanie zakupów w Auchan w Sosnowcu - akcja Caritas
Sprzedaż świec Caritas na stół wigilijny "Mikołajki"
"Marzycielska Poczta"

Akcje charytatywne w roku szkolnym 2015/2016:

W przedświąteczym czasie z inicjatywy uczniów, rodziców i nauczycieli mogliśmy wziąć udział w wielu różnego rodzaju dziełach pomocy. Objęliśmy opieką modlitewną i materialną potrzebujących: dzieci, które cierpią z powodu choroby, dzieci opuszczone przez najbliższych, osoby niepełnosprawne, młodzież z krajów, gdzie edukacja pozostaje poza możliwością finansową rodziców.

W niżej wymienionych akcjach charytatywnych brała udział cała nasza społeczność szkolna:

"Mikołajki" - coroczna akcja pomocy potrzebującym
Podziękowania, które otrzymaliśmy z ośrodka w Gołuchowicach

Naszym celem było zebranie funduszy i zakup paczek mikołajkowych dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Wychowawczego w Gołuchowicach (Siewierz). Jest to publiczna placówka o charakterze koedukacyjnym, przeznaczona dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 24 lat, które wymagają stosowania specjalnej opieki ze względu na występujące niepełnosprawności lub zagrożenia niedostosowaniem społecznym i patologią. Podopieczni ośrodka, jak każde dziecko, czekali na paczki od Św. Mikołaja i mamy nadzieję, że dzięki osobom, które zaangażowały się w akcję, spełniliśmy choć w niewielkiej części marzenia dzieci. Fundusze na prezenty pochodziły z kwesty w parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, która odbyła się w niedzielę 29 listopada br. Koordynatorem akcji był p. mgr Robert Siedlecki. Dzięki Pańswta hojności udało nam się zabrać 1071,50 zł.

Dziekujemy wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło, a przede wszystkim księdzu proboszczowi Zdzisławowi Reteskiemu, Parafianom, Rodzicom naszych uczniów, Nauczycielom i Uczniom kwestującym oraz Scholi szkolnej.

"Marzycielska Poczta"
Uczniowie klasy 1c Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcą p. mgr Moniką Białas zaprosili do wspólnego udziału w tej akcji dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Jej głównym celem było niesienie psychicznego wsparcia dzieciom z różnymi ciężkimi chorobami, aby nie czuły się samotne w swoich cierpieniach. Wystarczyło napisać kilka słów do wybranego dziecka (dzieci) bądź samodzielnie zrobić kartkę - autorowi zajęło to kilka minut, a dziecku (dzieciom) napewno dostarczyło uśmiechu na kilka, a nawet kilkanaście tygodni.
Organizatorowi szkolnej akcji udało zebrać około 100 kartek dla tych dzieci. Za każdy, choćby najmniejszy, gest w stronę tych, którzy czekają na pomoc - dziękujemy!

"Zostań Aniołem Seraphine"
Inicjatorami akcji byli uczniowie klasy I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK w Dąbrowie Górniczej.
W jej ramach zorganizowali sprzedaż ciast na spotkaniu z rodzicami, z których dochód w pełni przeznaczyli na pomoc Seraphine.

Seraphine Muhawenimana została pierwszą stypendystką Fundacji Salvatti.pl. Dzięki pomocy darczyńców Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej właśnie rozpoczyna studia w Instytucie Pedagogicznym w Gitwe (Institut Supérieur Pédagogique de Gitwe). Udało się jej opłacić pierwszy trymestr studiów. Seraphine jest nadzwyczaj inteligentną młodą dziewczyną. Mieszka w Rwandzie, w Cyanika (okręg Burera, na północy kraju). Zawsze marzyła o tym, by studiować i zdobyć dobry zawód, ale jej rodziny nie stać na pokrycie kosztów studiów. Jej rodzice ciężko pracują, żeby zarobić na czesne. Niestety, mimo wysiłku, w żaden sposób nie mogą zarobić wystarczająco dużo. Za pracę w polu otrzymują zaledwie dolara dziennie.

Dziewczyna potrzebuje wsparcia, aby móc ukończyć studia i zostać dyplomowaą pielęgniarką, przez co nie tylko spełni swoje marzenia, ale będzie mogła pomagać najuboższym, którzy mają utrudniony dostęp do leczenia.

Na terenie szkoły udało się zebrać dla Seraphine kwotę 350 zł. Została ona wpłacona na konto fundacji. Wszystkim, którzy włączyli się w tę szkolną akcję lub wpłacili pieniądze bezpośrednio na konto - dziękujemy.

Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z domu dziecka

We współpracy z sąsiednią szkołą, tj. Technicznymi Zakładami Naukowymi, Samorządy Uczniowskie Katolickich Szkół postanowiły włączyły się w dzieło pomocy dzieciom z Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie
.

Kiermasz Bożonarodzeniowy i pakowanie zakupów w Auchan w Sosnowcu
17 grudnia 2015 r. odbył się kiermasz artykułów świątecznych, związanych z tradycjami Bożego Narodzenia. Całkowity dochód z tej akcji w kwocie 2237,70 zł został przekazany na wsparcie akcji organizowanej przez Caritas diecezji Sosnowieckiej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - konkretnie z tych funduszy będzie dofinansowany pobyt dzieci z rodzin najuboższych naszej diecezji na obozie wakacyjnym w Zakopanem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Pracownikom szkoły, którzy włączyli się w tę akcję zarówno poprzez wykonanie ozdób świątecznych, ciast i innych smakołyków, jak i zakupienie tych wspaniałości!

Oprócz tego uczniowie naszego gimnazjum i liceum włączyli się licznie w tę samą akcję poprzez pakowanie zakupów w Auchan w Sosnowcu. Organizator akcji - ks. Rafał Pietruszka - dziękuje wolontariuszom za tak duży odzew i zaangażowanie - miło nam poinformować, że aż 15 uczniów gimnazjum oraz 4 uczniów liceum znalazło czas i chęć niesienia pomocy innym, w piątkowe popołudnie. Jeszcze raz dziękujemy!