HISTORIA

Jest to cykl spotkań młodzieży ze szkół katolickich, organizowanych przez SPSK, które przybierają różne formy, a ich celem jest szeroko pojęta ewangelizacja uczniów i absolwentów naszych szkół. Dla uczniów jest to propozycja włączenia się w misję głoszenia Ewangelii w najbardziej naturalny sposób, czyli przez osobisty przykład życia. Bezpośrednio zaangażowany w ten cykl wydarzeń jest prefekt Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu ks. Paweł Otręba.

Oto krótkie relacje z tych spotkań:

I SEM      Odbyła się ona 25 kwietnia 2013 r. w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego 24. Było to spotkanie, które w całości dotyczyło tematu „Nie dajcie się zniewolić ułudom szczęścia”. Konferencja, spotkanie z Arcybiskupem Wacławem Depo, spotkania w grupach i oczywiście wspólny śpiew - we wszystkich punktach pierwszej szkoły ewangelizacji uczestniczyło kilku uczniów naszego gimnazjum pod opieką pani mgr Justyny Gaber i pani mgr Anny Olempy. Młodzież wróciła pełna wrażeń i chętna do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach.

II SEM      29 maja – 2 czerwca 2013 r. w Rogalinku, k. Poznania odbyła się pierwsza wyjazdowa Szkoła Ewangelizacji Młodych. Niestety nikt z naszej młodzieży nie brał w niej udziału.

III SEM      W kwietniu 2014 r. młodych ze szkół SPSK zaprosiło Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu, tym razem na warsztaty artystyczne pantomimy, dramatu, muzyki pt. „Formy sztuki w służbie ewangelizacji”. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie z naszego gimnazjum. W ciągu kilku godzin powstały wówczas utwory:

• muzyczny (uczestnicy wtórowali na wszelkiego rodzaju przeszkadzjakach - bębnach, tamburynach, bongosach, kołatkach i innych prowadzącemu zajęcia akordeoniście)

• pantomimiczny (uczestnicy nauczyli się przedstaiwać kilka scen z życia robota)

• Trzy etiudy dramowe, każda z morałem.

Był to czas, w którym nasi uczniowie nauczycli się dystansu do siebie, swobody w wyrażaniu swoich artystycznych emocji i zawiązali nowe znajomości.

IV SEM      5-8 czerwca 2014 r. w Załęczu Wielkim (przełom Warty) odpoczywało razem z innymi uczniami szkół SPSK kilku naszych gimnazjalistów. Wyjechali tam pod opieką pani mgr Anny Olempy. Wyjazd ten wiązał się z niezapomnianymi wydarzeniami - spływem kajakowym po Warcie, przygodami związanymi z podchodami, grą w Makao, ogniskiem i oczywiście tańcem Belgijką

.

Po powrocie wspomnieniom nie było końca.

V SEM      Dni 11-14 wrzesienia 2014 r. młodzież spędziła ponownie w Załęczu Wielkim. Opiekunem naszej małej grupki był pan mgr. Krystian Gierczyk.