Świetlica Szkolna

Dla klas I - III, tj. na ul. Augustynika godz. 6:30 – 17:00

Dla klas IV - VI, tj. na ul. Łańcuckiego - godz. 6:30 - 16.00

Plan zajęć Obiady Koła zainteresowań Regulamin Życie świetlicy

Świetlica rozpocznie pracę w dniu 5 września 2017 r. - we wtorek.

Zajęcia w świetlicy szkolnej dla klas 1 - 3 SP w szkole przy ul. Augustynika 1 odbywają się od 6.30 do 17.00 z przerwą na zajęcia lekcyjne.

Obiady są wydawane dla klas 1- 3 SP przy ul. Augustynika 1 w świetlicy szkolnej oraz dla klas 4-6, uczniów chętnych z gimnazjum i liceum - przy ulicy Łańcuckiego 10 również w świetlicy szkolnej (sala numer 5), na dużej przerwie czyli.

W miesiącach wrzesień, październik, maj i czerwiec od godz. 12:45 -17:00 dzieci przebywają na podwórku szkolnym, korzystając z gier i zabaw na świeżym powietrzu. Rodzice są zobowiązani zopatrzyć dzieci w odpowiedni ubiór.

Obiady

Informacje o obiadach wydawnych uczniom w budynku przy ul. Augustynika 1:

Zapraszamy do korzystania z obiadów już od 5 września!

Jadłospis będzie dostępny na stronie internetowej szkoły i tablicy ogłoszeń z tygodniowym wyprzedzeniem.

Możliwość zamawiania posiłków zgodnie z indywidualnymi potrzebami uczniów:
  • codziennie rano do wyboru: cały obiad, zupę lub drugie danie,
  • okresowo (tygodniowo, miesięcznie) do wyboru: cały obiad, zupę lub drugie danie.

Należność za faktycznie wykorzystane obiady należy uregulować „z dołu” do 10 każdego następnego miesiąca.

Koszt usług cateringowych:

Zestaw szkolny: 8,50 zł
    Zestaw nauczycielski: 9,50 zł
    Zupa szkolna: 3,20 zł
    II danie szkolne: 7,00 zł
    II danie nauczycielskie: 8,00 zł

Wkrótce pojawią się informacje dotyczące obiadów wydawanych uczniom, uczacym się w budynku przy ulicy Zawidzkiej 10 (dawna Łańcuckiego 10)

JADŁOSPIS 20.11-24.11

Dodatkowe zajęcia dla dzieci w świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2017/2018

Informacje zostana podane po ustaleniu planu zaję dodatkowych.

Czynniki warunkujące dobrą jakość pracy świetlicy w naszej szkole
    • wysoki poziom kompetencji wychowawców świetlicy,
    • ciepła, przyjazna atmosfera,
    • indywidualne traktowanie dziecka – wychowanka świetlicy,
    • zapewnienie bezpieczeństwa, akceptacji i stałości środowiska,
    • pomoc w nauce – odrabianie lekcji,
    • zapewnienie warunków do rekreacji,
    • zapewnienie uczniom szkoły podstawowej zorganizowanej opieki wychowawczej przed i po obowiązkowych zajęciach edukacyjnych,
    • duży nacisk na zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów – koła zainteresowań.

Regulamin Świetlicy Szkolnej

Świetlica Szkolna przy Katolickiej Szkole Podstawowej jest placówką oświatową, mającą na celu zapewnienie uczniom bezpłatnej, zorganizowanej opieki wychowawczej i zagospodarowanie im czasu wolnego od zajęć dydaktycznych.
      Założenia ogólne:

• Świetlica szkolna obejmuje swoją opieką uczniów rodziców pracujących.
    • Przyjmowanie uczniów do świetlicy dokonuje się na podstawie pisemnego zgłoszenia przez rodziców (prawnych opiekunów) dziecka na karcie zgłoszenia do świetlicy.
    • Zapisani uczniowie mogą korzystać z opieki świetlicowej w godzinach: 6:30 – 17:00.
    • Rodzice (opiekunowie) zobowiązani są do zgłoszenia się po dziecko najpóźniej o godzinie 17:00.
    • Rodzice wybierający dziecko ze świetlicy zobowiązani są do poinformowania nauczyciela świetlicy o odbiorze dziecka. W wyjątkowych sytuacjach ucznia może odebrać osoba pisemnie upoważniona przez prawnych opiekunów. Dzieci z klas pierwszych wychodzą do domu pod opieką osób pełnoletnich. Dzieci z klas II i III mogą wychodzić samodzielnie lub pod opieką starszego rodzeństwa na podstawie pisemnego oświadczenia rodziców.
    • Świetlica realizuje swoje zadania wg rocznego planu pracy opiekuńczo- wychowawczej.
    • Nauczyciel świetlicy prowadzi zajęcia w grupach wychowawczych.
    • Dzieci uczęszczające do świetlicy mogą korzystać z obiadów. Obiady są wydawane podczas pory obiadowej tzn. od 12.40 - 13.00 w klasach I-III (ul. Augustynika) oraz od 12:25 do 12:45 w pozostałych klasach (ul. Łańcuckiego).
    • Nauczyciele świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy osobiste, zgubione przez dzieci.
    • W przypadku celowego zniszczenia przez dziecko mienia świetlicy, rodzice (prawni opiekunowie) ponoszą całkowite koszty naprawy.
    • Rodzice zapisujący dziecko do świetlicy, zapoznają się z Regulaminem Świetlicy i akceptują go, potwierdzając powyższy fakt pisemnie.
    • Uczniowie przebywający w świetlicy zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu Świetlicy.