2016-12-20
Wyniki szachistów w Lidze Szkolnej Szkół Podstawowych
Turniej zorganizowała SP nr18 w Dąbrowie Górniczej pod Patronatem Prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza, Dyrektora Delegatury w Sosnowcu Kuratorium Oświaty w Katowicach, a także przy współudziale firmy L'emir Skoda oraz Stowarzyszeniu dla Dzieci i Młodzieży Odkrywamy Talenty.

Nasi szachiści rozpoczęli udział w rozgrywkach Ligi szachowej Szkół Podstawowych zajmując III miejsce w drugiej rundzie zawodów.

Do rozegrania pozostało 5 rund.

Udział w zawodach biorą następujący uczniowie naszej szkoły: uczniowie kl.VI: Zofia Rykała, Filip Bagnicki, Oskar Pałka, uczniowie kl.V: Kacper Szyszka, Hubert Matysiak, uczniowie kl.III: Filip Gamrot, Daniel Grzegorzek i uczeń kl.I: Karol Machalica.

Turniej potrwa do maja 2017 r. W turnieju uczestniczą uczniowie z 8 Szkół Podstawowych. Po 8 uczniów z każdej szkoły.

Po dwóch rundach nasi uczniowie zajmują VII miejsce. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Szkoły Podstawowej nr 18.

Trzymajmy kciuki i miejmy nadzieję, że udział w kolejnych rundach i zajmowanie czołowych miejsc spowoduje wyższą końcową klasyfikację.