2018-09-04
Podsumowanie roku szachowego 2017/2018
Rok szkolny 2017/2018 obfitował w bardzo dobre osiągnięcia szachistów Podstawowej Szkoły Katolickiej w Dąbrowie Górniczej.Uczniowie wzięli udział w kilku Turniejach szachowych zajmując czołowe miejsca.

W Mistrzostwach Szkół Podstawowych miasta DG nasi uczniowie w składzie: Zofia Rykała ,Filip Bagnicki , Oskar Pałka, Kacper Szyszka, Filip Gamrot, Wiktor Naleśnik, Daniel Grzegorzek,zajęli III miejsce w mieście i zakwalifikowali się do zawodów rejonowych, W zawodach rejonowych zajęli V miejsce.

Kolejny Turniej to Mistrzostwa Szkół Podstawowych pod Patronatem Prezydenta miasta DG organizowane podobnie jak w roku ubiegłym przez SP nr 18 w DG. Szachiści naszej szkoły w składzie:Zofia Rykała , Filip Bagnicki, Oskar Pałka, Kacper Szyszka zajęli w końcowej klasyfikacji II miejsce przegrywając tylko 1 pkt z SP nr8. Dodać należy że Zosia Rykała w tym Turnieju jak i w roku ubiegłym w kategorii dziewcząt zajęła II miejsce.

Ponadto uczniowie naszej szkoły brali udział w Turnieju Mikołajkowym, organizowanym na terenie szkoły .Zwycięzcy otrzymali medale i puchary, a każdy z zawodników upominek.

Kolejny Turniej odbył się w SP.nr 8 , gdzie szachiści ze Szkół Podstawowych walczyli o uzyskanie kategorii szachowych.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Filip Gamrot, Karol Machalica, Bartłomiej Sokołowski, Wiktor Naleśnik. Dwóch uczniów : Filip Gamrot i Karol Machalica zdobyło V kategorię.

Zajęcia szachowe odbywały się w wymiarze 6 godz. tygodniowo po 3 godz.w przedziale wiekowym I-III i IV- VIII. Prowadzone były przez nauczyciela mgr Ewę Urbanowicz.

Wszystkim szachistom składam serdeczne gratulacje i zachęcam do dalszej wytrwałości w zdobywaniu szlifów szachowych i osiąganiu znakomitych wyników. Kolejne Turnieje przed Wami!

2016-12-20
Wyniki szachistów w Lidze Szkolnej Szkół Podstawowych
Turniej zorganizowała SP nr18 w Dąbrowie Górniczej pod Patronatem Prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza, Dyrektora Delegatury w Sosnowcu Kuratorium Oświaty w Katowicach, a także przy współudziale firmy L'emir Skoda oraz Stowarzyszeniu dla Dzieci i Młodzieży Odkrywamy Talenty.

Nasi szachiści rozpoczęli udział w rozgrywkach Ligi szachowej Szkół Podstawowych zajmując III miejsce w drugiej rundzie zawodów.

Do rozegrania pozostało 5 rund.

Udział w zawodach biorą następujący uczniowie naszej szkoły: uczniowie kl.VI: Zofia Rykała, Filip Bagnicki, Oskar Pałka, uczniowie kl.V: Kacper Szyszka, Hubert Matysiak, uczniowie kl.III: Filip Gamrot, Daniel Grzegorzek i uczeń kl.I: Karol Machalica.

Turniej potrwa do maja 2017 r. W turnieju uczestniczą uczniowie z 8 Szkół Podstawowych. Po 8 uczniów z każdej szkoły.

Po dwóch rundach nasi uczniowie zajmują VII miejsce. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Szkoły Podstawowej nr 18.

Trzymajmy kciuki i miejmy nadzieję, że udział w kolejnych rundach i zajmowanie czołowych miejsc spowoduje wyższą końcową klasyfikację.