Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

Projekt Bądź Kumplem
(2017-07-06)
Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej z klasy IV i V wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj” organizowanej przez Cartoon Network. Tegoroczną twarzą akcji był  Jakub Błaszczykowski - reprezentant Polski w piłce nożnej , który zachęcał dzieci do gry fair play i propagował koleżeńskie zachowania. Kampania pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka miała na celu  pomóc najmłodszym, rodzicom i nauczycielom radzić sobie z problemem dokuczania. Uczniowie przesłali na konkurs "Bądź kumplem" swoje prace i fotodokumentację. Obie klasy otrzymały certyfikaty.

 


Zielona szkoła
(2017-07-04)
W dniach od 23 maja do 6 czerwca br. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej odpoczywali na Zielonej Szkole w Pogorzelicy. Wyjazd został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Zdjęcia z wyjazdu znajdują się w Galerii. Zapraszamy.


Konkurs plastyczny - Brat Albert
(2017-06-21)
Konkurs rozstrzygnięty.

Z okazji roku św. Brata Alberta, patrona diecezji sosnowieckiej oraz gimnazjum i liceum katolickiego w Dąbrowie Górniczej, w naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny "Bądź dobry jak chleb", w którym uczniowie wyrażali swoje postrzeganie ich świętego patrona.
Jury w składzie: nauczyciel instruktor plastyki, pani Sylwia Nowak, pani Anna Segiedyn i pan Robert Siedlecki, stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia najlepszych prac. Spośród bardzo wielu prezentujących niezwykle wysoki poziom, zwycięskimi okazały się prace uczniów klas VI:

miejsce I   - Tymoteusz Tkacz,
miejsce II  - Filip Bagnicki,
miejsce III - Rozalia Jaros.

Wyróżniono również prace Macieja Pilarza oraz Jakuba Łaskwaskiego z klasy IV.

Gratulujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia prac w naszej Galerii.


Plan zakończenia roku szkolnego
(2017-06-20)
23 czerwca 2017 r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 według harmonogramu:

dla klas I-III szkoły podstawowej:

8.00 – wręczanie świadectw (ul. Augustynika 1)
9.00 - Msza Święta - Bazylika p.w. Matki Boskiej Anielskiej ul. Królowej Jadwigi


dla klasy IV-VI szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum:

11.00 - Msza Święta – Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski ul. Morcinka
12.00 - powrót do szkoły (ul Łańcuckiego) i wręczenie świadectw

Świetlica  w dniu 23.06 pracuje w normalnym trybie.

Próby scholi szkolnej (IV-VI, gim i LO) odbędą się w środę (21.06) i czwartek (22.06) o 8.00 - 9.30.Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych
(2017-06-20)
Zebranie z Rodzicami uczniów zapisanych do klasy I szkoły podstawowej odbędzie się 22.06.2017 r.  godz. 17.00 w budynku przy ul. Augustynika 1.
Serdecznie zapraszamy.


Pielgrzymka Szkół SPSK do Częstochowy
(2017-06-13)
19 czerwca br. (w poniedziałek) odbędzie się coroczna Pielgrzymka Szkół SPSK do Częstochowy na Jasną Górę.

Plan dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej:
8.00 - zajęcia z wychowawcami
9.15 - wyjazd autokarem spod szkoły przy ul. Augustynika
ok. 14.00 - powrót
Zajęcia świetlicowe 6.30-8.00  oraz po pielgrzymce do 17.00

Plan dla uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej:
9.15 -
wyjazd autokarem spod szkoły przy ul. Łańcuckiego
ok. 14.00 - powrót
Zajęcia świetlicowe - przed i po pielgrzymce według harmonogramu

Uczniowie powinni zabrać nakrycia głowy
, parasole lub kurtki przeciwdeszczowe, prowiant, wodę - Msza Św. jest na błoniach, pod gołym niebem.


Przyrody uczymy nie tylko w szkole.
(2017-06-11)

Letnia pogoda początku czerwca sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, więc w dwa ostatnie czwartki odbyły się wycieczki rowerowe czwarto- i piątoklasistów naszej szkoły.

Wycieczka rowerowa pod okiem nauczyciela przyrody jest nie tylko okazją do dobrej zabawy i integracji klas, ale przede wszystkim jest lekcją przyrody w terenie. Uczniowie wcześniej w klasach przygotowywali się do niej, planując program oraz wyznaczając trasę na podkładzie mapy turystycznej naszego miasta. Trasa wiodła szlakami rowerowymi wokół zbiorników Pogoria III i IV a klasa V okrążyła także będącą rezerwatem przyrody Pogorię II.

W trakcie drogi wielokrotnie zatrzymywaliśmy się, zwracając uwagę na różne elementy przyrody, takie jak drzewa różnych środowisk, gleba, murawy kserotermiczne, brzeg i organizmy jeziora oraz wody stale i okresowo płynąc. Prowadziliśmy także badania - prędkość przepływu Trzebyczki oraz szacowanie wieku drzew. Po drodze znaleźliśmy także czas na zabawy sportowe i relaks oraz lody na jednym z postojów. Trud niemal trzydziestokilometrowej trasy zakończył ogrodowy piknik.

RS.


Kolejne spotkanie z Seniorami
(2017-06-05)
Na początku 2017 roku dla podopiecznych  Dąbrowskich Domów Opieki nasi najmłodsi uczniowie przedstawili jasełka na scenie teatralnej TZN.

Dziś, tj. 5 czerwca
, zaproszeni przez proboszcza parafii NMP Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej, księdza Zdzisława Reterskiego, spotkaliśmy  się znów z Seniorami, tym razem na Eucharystii. Zgromadził nas wspólny patron - św. Brat Albert, za wstawiennictwem którego modliliśmy się za siebie wzajemnie. Słowo Boże wygłosił ksiądz Rafał Pietruszka, prefekt Katolickich Szkół w Dąbrowie Górniczej. Oprawę muzyczną zawdzięczamy szkolnej scholi.

Bardzo dziękujemy za spotkanie, które było możliwe dzięki Księdzu Proboszczowi, Dyrekcji Szkół Katolickich, Dyrekcji Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Dyrekcji Dziennego Domu Senior-Wigor.


Wycieczka do parku
(2017-06-05)
Dnia 02.06.2017 roku z okazji Dnia Dziecka odbyła się nasza  wycieczka do ogrodu jordanowskiego w Kazimierzu Górniczym (Sosnowiec). Odwiedziliśmy zwierzęta w mini zoo ( min. daniele, osiołki). Korzystaliśmy także z atrakcji parku linowego, placu zabaw z rozmaitymi zjeżdżalniami, huśtawkami i  fontannami. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły na pyszny obiad.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


Dzień Sportu - 2 czerwca
(2017-05-29)

Plan Dnia Sportu 02.06.2017
godzina 9.00- 12.30

8.00- 8.45 - zajęcia wg planu.
9.00- 10.00 - quiz sportowy
10.00- 12.30 - stacje sprawności fizycznej rozstawione na terenie szkoły
12.30 - zajęcia świetlicowe, ewentualne konsultacje

Udział w zajęciach obowiązkowy!!!

Uczniowie liceum są organizatorami Dnia Sportu.

Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9