Dla Ojczyzny

Wielkanocne życzenia świąteczne
(2019-04-18)
Dyrekcja szkoły wraz z gronem pedagogicznym oraz uczniami życzy zdrowych
i pogodnych Świat Wielkiej Nocy, spędzonych w rodzinnym gronie.
Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie prawdziwą radość, napełni wszystkich pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu wszelkich trudności.

Spotkania przedświąteczne w naszej szkole
(2019-04-17)
Tradycją naszej szkoły w czasie Wielkiego Tygodnia są spotkania przy wielkanocnym stole.

W klasach 1-3 w tym roku odbyło się ono 16 kwietnia. Uczniowie przygotowali w domach koszyczki z pisankami, chlebem, solą, lukrowymi barankami, udekorowali je i przynieśli do szkoły. Ojciec Adam nauczyciel religii, dokonał poświęcenia pokarmów. Popłynęło wiele ciepłych i serdecznych życzeń z okazji Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Nasze przedszkolaki przygotowały tradycyjną "Święconkę" 17 kwietnia. Z pomocą swoich Pań barwiły przyniesione jajka oraz układały wszystkie pokarmy we wspólnym koszyczku poświęconym później przez Ojca Adama. Następnie zasiedliśmy do wspólnego stołu aby podzielić się tak pięknie przygotowaną "Święconką".

Również 17 kwietnia klasy ósme, po egzaminie z języka angielskiego, spotkały się nad świątecznym stołem, by w przyjemnej atmosferze podzielić się wrażeniami z egzaminu ósmoklasisty, ale też życzyć sobie wspaniałych świąt.

29 kwietnia (poniedziałek) - Uroczyste otwarcie nowej biblioteki szkolnej - zmiana terminu
(2019-04-16)
29 kwietnia (poniedziałek)
Uroczyste otwarcie  nowej biblioteki szkolnej
- sala nr 17 -

W programie:

Godzina 8.55-9.40- klasy IV-VI

Godzina 9.50-10.35- klasy VII-VIII, III gimn., I-II lic.
-Prelekcja i  warsztaty : „Czytanie poszerza horyzonty. Dlaczego warto czytać? Rozprawka w sokratejskim stylu”

Godzina 11.00-12.30 - klasy IV-VI
-Uroczyste otwarcie biblioteki i przecięcie wstęgi przez Panią Dyrektor Ewę Raszkę,
-Rozstrzygnięcie konkursu dla kas IV-VI „Zaczarowana biblioteka”
-Zwiedzanie biblioteki,
-wypożyczanie książek,
-głosowanie na najciekawsze przebranie,
-poczęstunek-klasy

Godzina 13.00-14.30- klasy VII-VIII, III gimn., I-II lic.
 -Rozstrzygnięcie konkursu dla kas VII-VIII, gimn. I liceum: „Sekretne życie biblioteki”
-Zwiedzanie biblioteki,
-wypożyczanie książek,
-głosowanie na najciekawsze przebranie,
-poczęstunek.

Każdy uczeń, który w tym dniu przebierze się za Swoją ulubioną postać literacką lub ulubionego pisarza będzie mógł wziąć udział w konkursie na  najciekawsze przebranie.

Owocny Kiermasz Wielkanocny
(2019-04-16)
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Kiermaszu Wielkanocnego, który odbył się 7 kwietnia 2019 r. w budynku szkoły przy ul. Augustynika 1.
W tym roku dzięki funduszom zebranym podczas kiermaszu wsparliśmy Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu. Zebrane pieniądze w kwocie 1756 zł zostały przekazane 12 kwietnia bezpośrednio do kasy tego stowarzyszenia.

Dziękujemy w imieniu organizatorów, a przede wszystkim w imieniu podopiecznych hospicjum za hojność i dobre serce.

Jak zwykle w galerii znajdują się zdjęcia z imprezy, zapraszamy do obejrzenia.

Wiosenny spacer przedszkolaków
(2019-04-14)

Dnia 10.04 korzystając z wiosennej pogody przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunami wybrały się na wiosenny spacer. W pięknych kamizelkach odblaskowych dzieci były już z daleka widoczne. Wędrując pobliskimi alejkami można było dostrzec pięknie rozwinięte forsycje, zielone pączki na drzewach oraz krzewach, a także różnorodne kwiaty: tulipany,fiołki oraz stokrotki.

Na koniec przedszkolaki odwiedziły pobliski plac zabaw. Patrząc na uśmiechnięte buzie dzieci można było wnioskować,iż spacer był bardzo udany.

A.P.

Przedszkolaki na spektaklu
(2019-04-14)

Dnia 9.04 nasze przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się do Teatru Dzieci Zagłębia gdzie miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Pinokio".

Dzieci z zaciekawieniem oglądały spektakl,żywo reagując na grę aktorów.

Najbardziej podobała się oprawa muzyczna spektaklu.Wesołe oraz rytmiczne piosenki połączone z ciekawymi układami choreograficznymi, ożywiały całe przedstawienie, wywołując uśmiech na twarzy widzów. Dzieci wróciły do przedszkola w świetnych humorach.
A.P.

Zebranie w sprawie wymiany francuskiej
(2019-04-10)
W piątek, 12.04.2019, o godz. 17.00, w budynku Szkół Katolickich
 przy ul. E. Zawidzkiej odbędzie się zebranie w związku z przyjazdem do naszej szkoły  uczniów francuskiego Liceum Fabert w ramach szkolnej wymiany.

Serdecznie zapraszam naszych uczniów i ich rodziców , którzy będą w tym roku gościli Francuzów.

Organizator wymiany
Teresa Konieczniak

Wystawa prac naszych uczniów
(2019-04-09)

Uroczyste otwarcie wystawy z pokazem  artystycznym:

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej,
ul. Kościuszki 25
11.04.2019 r.  godzina 17.00

Czy w naszej szkole jest ciekawie?
(2019-04-08)

Zapraszamy do naszej szkoły!
(2019-04-08)

Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17