Konkurs o św. Stanisławie Kostce
(2017-09-24)
Zapraszamy naszych uczniów do udziału w konkursie  "Święty Stanisław Kostka". Prace o patronie dzieci i młodzieży w formie prezentacji multimedialnej należy oddawać organizatorom konkursu do 30 września br. Szczegóły konkursu są zamieszczone w regulaminie, który dostępny jest TUTAJ.

Kolejne sukcesy na polu jęzkowym
(2017-09-24)
Wielkie gratulacje dla uczniów grup  frankofońskich, którzy zakończyli rok szkolny 2016/2017 egzaminami DELF  na poziomach A1 i A2. Otrzymaliśmy  właśnie z Paryża Dyplomy Ministerstwa Szkolnictwa Francji potwierdzające sukces naszych uczniów. Egzamin składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Sprawdzał 4 umiejętności w zakresie języka francuskiego: mówienia, pisania rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstu pisanego.

7 uczniów z byłej klasy szóstej zdawało Egzamin DELF Prim A1. Byli to: Julia GURGUL , Emilia GELIO, Oliwia GĄSIOR, Lucyna LIGOWSKA,  Barbara HOŁDA, Zofia TABOR, Tymek TKACZ. Uczniowie ci uzyskali wysoką punktację z obydwu części i z wielką klasą zaliczyli trudny egzamin.

Natomiast na poziomie A2 bardzo dobrymi wynikami z egzaminu wykazały się uczennice: Julia PŁONKA  (kl. 3 Gim) i Elżbieta OSYS (kl. 3 LO).
Jesteśmy z Was dumni! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniów przygotowywały panie profesor: Marta Drobińska –Ślusarz i Teresa Konieczniak.

Zmiana planu zajęć
(2017-09-23)
Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami w organizacji zajęć tygodniowych w zakładce Plan lekcji.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
(2017-09-23)
26 września odbędzie się w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

Pierwsza część dla klas 4-6 rozpocznie się o godz. 9.00. Uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w konkursie wiedzy o krajach europejskich. Zaśpiewają także piosenki w językach obcych, które przygotowali wspólnie z nauczycielami. Będą również mogli zaprezentować stroje charakterystyczne dla krajów europejskich.

Druga część dla klas 7, gimnazjum i liceum rozpocznie się o godz. 11.00. wysłuchaniem  referatu wraz z prezentacją dr Magdaleny Malinowskiej z Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego zatytułowanego Drugie imperium kolonialne: Francuzi w Afryce Północnej. Uczniowie przedstawią także przygotowane przez siebie prezentacje na temat krajów europejskich oraz zaśpiewają i zagrają własne interpretacje utworów w językach obcych.

Podczas spotkania wszyscy będziemy mogli uczestniczyć w degustacji potraw narodowych przygotowanych przez naszych uczniów przy pomocy rodziców i nauczycieli.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Europejskim Dniu Języków w naszej szkole.

Zaproszenie na spektakl
(2017-09-20)
W Pałacu Kultury Zagłębia, na sali teatralnej, 25 września o godzinie 18:00 rozpocznie się spektakl pt. "Teatr Głupcze!" w reżyserii Aleksa Stillera. Występują w nim nasi uczniowie i absolwenci.
Zaproszenie kierowane jest do wszystkich sympatyków dobrej sztuki. Bilety można odebrać w sekretariacie szkoły. Ilość miejsc ograniczona.

Pierwsze miejsce w rankingu szkół podstawowych w Dąbrowie Górniczej
(2017-09-17)
Uczniowie naszej szkoły osiągnęli najlepszy wynik spośród dąbrowskich szkół podstawowych na ostatnim sprawdzianie szóstoklasisty z języka polskiego i matematyki (81,8 proc.), dlatego Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym otrzymała pierwszą lokatę w rankingu szkół w Dąbrowie Górniczej. Informacja o tym ukazała się w Dzienniku Zachodnim i portalu Nasze miasto.
Fakt, że nasza szkoła jest dobra potwierdzają nie tylko wyniki sprawdzianu, ale również zewnętrzne ewaluacje, przeprowadzane przez Kuratorium Oświaty. W raportach zamieszczonych na stronie Systemu Ewaluacji Oświaty można przeczytać szczegółowo jak wysoko oceniono działanie naszej placówki.
Zachęcamy do odwiedzenia szkół katolickich w Dąbrowie Górniczej i przekonania się o tym osobiście.

Lekcja muzyki w PKZ
(2017-09-14)
Już 29 września rozpoczniemy cykliczne zajęcia w PKZ "Lekcja muzyki". Uczniowie klas 1-3 poznają rolę dyrygenta, muzyka; usłyszą dźwięki wydawane przez najróżniejsze instrumenty, poznają jak są zbudowane; sami na wielu z nich zagrają; a rytmy klasyki i współczesności wspólnie  wytańczą.
Będzie się działo!!!

Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej
(2017-09-12)
4 września  początek roku szkolnego 2017/2018 uczniowie Katolickich Szkól SPSK rozpoczęli Mszą św. w Bazylice pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Był to szczególny dzień, który zapadnie w pamięci szczególnie uczniom klas I, którzy pierwszy raz przekroczyli próg szkoły.

Po uroczystym przywitaniu pierwszoklasistów przez Panią dyrektor- mgr Ewę Raszkę nastąpiło pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i kubki.  Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z rodzicami udali się na spotkanie z wychowawcami.
A.D.

Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia z pasowania na ucznia.

Zebranie - wymiana francuska
(2017-09-08)
W dniu 12.09.2017 (wtorek) odbędzie się zebranie w sprawie wyjazdu uczniów na wymianę szkolną do Francji.
Serdecznie zapraszam uczestniczących w niej uczniów oraz ich rodziców na godzinę 17.00 do budynku Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej na ul. Łańcuckiego (obecnie Zawidzkiej).

Teresa Konieczniak (organizator wymiany)

Zebranie z Rodzicami
(2017-09-08)
W dniu 14.09.2017 (czwartek) zapraszamy Rodziców uczniów klas 4 - 7 Katolickiej Szkoły Podstawowej , Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej na zebranie z wychowawcami o godz. 18.00 na ul. Łańcuckiego  (obecnie Zawidzkiej).

Przejdź na stronę  1 2 3 4