Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

Piknik Rodzinny w Przedszkolu
(2017-05-28)
8 czerwca (czwartek) godz. 15.30-18.00


połączony z Dniami Otwartymi Przedszkola

W programie :

-występy dzieci
-konkursy
-gry i zabawy
-ognisko
-poczęstunek
-malowanie twarzy

Serdecznie zapraszamy

Dąbrowa Górnicza ul. Łańcuckiego 10


Akcja pomocy Mateuszkowi
(2017-05-28)
19 maja zamknęliśmy akcję charytatywną na rzecz Mateusza z Gołonoga. W obecności mamy Mateusza, przedstawiciela Samorządu Szkolnego oraz organizatora zbiórki zostały przeliczone zebrane pieniądze, których suma to 431,02 zł.
Podobnie jak w ubiegłym roku środki te przekazaliśmy mamie chłopca, która wpłaciła je na konto fundacji POMÓC WIĘCEJ, żeby sfinansować obóz terapeutyczno-sportowy dla dzieci z zaspołem Aspergera i Autyzmem w Okunince.
Obóz przewiduje zajęcia sportowe oraz rekreacyjne, ale przede wszystkim zajęcia z treningu umiejętności społecznych: komunikacyjnych, współpracy w grupie, odreagowania napięć emocjonalnych, czyli wszystkich umiejętności, których Mateusz tak bardzo potrzebuje. 
Istotne jest również, że Mati na obozie będzie przebywał bez mamy, ma tam bowiem zapewnioną wsparcie i odpowiednią opiekę, co jest dużym plusem dla rozwoju jego samodzielności.
 
W imieniu mamy z całego serca dziękujemy za wszelkie datki i tym samym pomoc w realizacji wyjazdu Mateusza.
 

R.S.Wizyta Manon Cuppens
(2017-05-12)
Dnia 27.04.2017 uczniowie grup francuskojęzycznych mieli okazję spotkać się z lektorką języka francuskiego, panią Manon Cuppens.
Tym razem były to zajęcia komunikacyjne, nakierowane na trenowanie umiejętności mówienia. Przekroczyć barierę lęku przed mówieniem w języku obcym, to chyba  jedno z najtrudniejszych zadań w nauce języka. Ciągle obawiamy się tego, że będziemy źle oceniani za popełniane błędy, że każda niewłaściwie użyta końcówka czasownika postawi nasze umiejętności pod znakiem zapytania w oczach osób już dobrze posługujących się danym językiem.
Aby nie popaść w taki destrukcyjny sposób myślenia należy bezwzględnie korzystać z każdej okazji wymienienia nawet paru zdań z rodzimymi użytkownikami danego języka, należy próbować i nie zniechęcać się „lingwistycznymi potknięciami”. A sukcesy w postaci możliwości porozumiewania się z obcokrajowcem  na pewno nadejdą.

Bardzo się cieszymy, że mamy sposobność do sprawdzania się na polu lingwistycznym dzięki systematycznym wizytom w naszej szkole native speakerów.Historii uczymy nie tylko w klasie - wycieczka Szlakiem Piastowskim
(2017-05-04)
Szlak Piastowski to jedna z najciekawszych i najliczniej odwiedzanych tras historyczno – krajoznawczych w Polsce. Przebiega przez ziemie, które stanowiły kolebkę polskiej państwowości. Symbolem szlaku jest orzeł piastowski z XII wieku, znaleziony na Ostrowie Lednickim podczas prac wykopaliskowych. Nazwa szlaku pochodzi od Piastów – rodu władającego tymi ziemiami w okresie wczesnośredniowiecznym, kiedy zapoczątkowane zostały dążenia do zjednoczenia ziem polskich.
    Naszą wielkopolską przygodę rozpoczęliśmy jeszcze na Kujawach od spaceru po Kruszwicy. Panorama miasta i jeziora Gopło z Mysiej Wieży, niska perspektywa tafli i brzegów jeziora z pokładu turystycznego stateczku oraz półmrok kolegiaty św. Piotra i Pawła, wywarły na nas duże wrażenie. Nie bez znaczenia była również narracja naszego przewodnika – pana Bartka, który umiejętnie potrafił zainteresować wymagających słuchaczy SP... czytaj więcej.


Młodzi Odkrywcy zdobywają Syberię 2017
(2017-05-03)

                25 kwietnia w Katolickiej Szkole Podstawowej w Dąbrowie Górniczej odbyła się V edycja Zagłębiowskiego Turnieju Młodych Odkrywców, interdyscyplinarnego konkursu, adresowanego do szóstoklasistów zagłębiowskich szkół podstawowych. Konkurs objął patronatem Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza oraz instytucje: Wydział Nauk o Ziemi UŚ, Polskie Towarzystwo Geograficzne o. Katowice oraz oczywiście organ prowadzący szkołę – Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich.

Tegoroczna rywalizacja wymagała znajomości książki Alfreda Szklarskiego pt. „Tajemnicza wyprawa Tomka” oraz pogłębienia wiedzy o przyrodzie Azji, ze szczególnym uwzględnieniem Syberii. Uczestnicy musieli wykazać się także umiejętnościami rozwiązywania zadań problemowych z języka polskiego i matematyki wg zakresu podanego w informacjach. Zainteresowanie konkursem było duże - do rywalizacji przystąpiło aż 15 trzyosobowych drużyn z 10 szkół z 3 miast: Dąbrowy Górniczej, Sosnowca i Sarnowa. Szkolna aula z trudem pomieściła uczestników.

Zgodnie z przyjętą formułą, jak co roku, uczestnicy rywalizowali w dwóch etapach – I etap to test indywidualny, z którego suma punktów członków drużyny stanowiła dorobek przechodzący do etapu II, w którym drużyna łączyła swe siły, rozwiązując wspólnie jeden test. Po dwóch godzinach zmagań z zadaniami, które wnikliwie sprawdziły indywidualną wiedzę uczniów oraz umiejętność współpracy w grupie, wyłonieni zostali laureaci. W ubiegłym roku triumfowali uczniowie szkół dąbrowskich, a w tym roku lepsi okazali się uczniowie z Sosnowca 

I miejsce drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 46,

II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 39,
III miejsce wywalczyli gospodarze turnieju - Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Dąbrowy Górniczej.

Wyłoniony został także zwycięzca etapu indywidualnego, był to uczeń Katolickiej SP - Jakub Pronobis.

Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni. Poza dyplomami, nagrodami były kostki Rubika, filmy DVD, albumy przyrodnicze oraz publikacje ekologiczne UM Dąbrowa Górnicza. Każdy uczestnik otrzymał mapę przyrodniczą naszego miasta lub mapę „Szlaku zabytków techniki” województwa śląskiego. Nagrody i gratulacje laureaci przyjęli z rąk pani metodyk przyrody i geografii Mirosławy Molędy oraz pani dyrektor szkoły Ewy Raszki.

Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejną edycję,  w której Młodzi Odkrywcy poszukiwać będą źródeł Amazonki.Od 1 do 3 maja świętujemy!
(2017-05-01)
1 maja - Światowe Święto Pracy,
2 maja - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej,
3 maja - Święto Narodowe  - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Zebranie z Rodzicami
(2017-04-29)
Zebranie z Rodzicami uczniów
klas 1 – 3 Katolickiej Szkoły Podstawowej
odbędzie się 11.05.2017 w czwartek.
Rozpocznie się o godz. 17.00.

W  swoich salach w
ychowawcy klas,
omówią  sprawy dotyczące wyjazdu
na Zieloną Szkołę oraz sprawy bieżące.
Organizacja pracy klas IV-VI szkoły podstawowej na dzień 24 kwietnia
(2017-04-22)
W dniu 24 kwietnia br. (w poniedziałek), w związku z Dniem Otwartym Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK w Dąbrowie Górniczej, plan lekcji w pozostałych szkołach (w budynku przy Łańcuckiego 10) ulega doraźnym zmianom:

Klasa IV

1. j. włoski (R. Bremaud)
2. J. polski (J. Gaber)
3. przyroda (R. Siedlecki)
4. j. angielski (K.Stempniewicz-Sojka)
5. matematyka (A. Segiedyn)

Klasa V

1.muzyka (M. Woda)
2. przyroda (R. Siedlecki)
3. matematyka (A.Segiedyn)
4. j. angielski (M. Nowak)
5. j. polski (M. Mroczek-Rutka)


Klasa VI a

1. wdżwr (J. Gaber)
2. matematyka (A. Segeidyn)
3. j. polski (M. Mroczek-Rutka)
4.przyroda (R. Siedlecki)
5. j. angielski (M. Nowak)

Klasa VI b

1. przyroda (R. Siedlecki)
2. zajęcia opiekuńcze (R. Bremaud)
3. j. polski (J. Gaber)
4. matematyka (A. Segiedyn)
5. j. angieski (K. Stempniewicz-Sojka)


Po 5 lekcji będą odbywać się zajęcia świetlicowe w salach 13, 14, 15.


Zajęcia z Marią - Hiszpanką z Wysp Kanaryjskich
(2017-04-18)
W dniu 21 marca oraz 11 kwietnia 2017 uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej spotkali się z Marią De Los Angeles Pérez García, studentką z Uniwersytetu w Las Palmas (Wyspy Kanaryjskie), która obecnie odbywa praktyki w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego.  Maria, przyszła specjalistka nauczania języka hiszpańskiego jako języka obcego, odbywa na  Wydziale Filologicznym praktyki pedagogiczne w ramach Programu Erasmus+.

Uczniowie byli bardzo podekscytowani i zachwyceni, bo rozmawiać z prawdziwą Hiszpanką to duży wyczyn i niełatwa sprawa.  
Maria przygotowała prezentację multimedialną dotyczącą historii, kultury, sztuki, tradycji i dnia dzisiejszego swojego regionu - Wysp Kanaryjskich . Powiało więc wakacjami i słońcem. Każdy uczestnik tych zajęć chciał znaleźć się  natychmiast na Islas Canarias.

Jak dobrze, że istnieje taka możliwość spotkań "na żywo" z przedstawicielami krajów hiszpańskojęzycznych.
Dziękujemy Marii  i, miejmy nadzieję,  hasta luego. (do zobaczenia).


Zawody pływackie
(2017-04-18)
Dnia 11 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej Szkół Podstawowych w Pływaniu. Braliśmy udział w zawodach indywidualny oraz grupowych, osiągając bardzo dobre wyniki.

W konkursie indywidualnym nasi uczniowie zdobyli:

Zofia Rykała 2 miejsce stylem klasycznym,
Oliwia Gąsior 2 miejsce styl kraul,
Hubert Matysiak 2 miejsce stylem grzbietowym,
Maciej Pilarz 2 miejsce styl kraul.

Chłopcy w składzie:
 
Hubert Kozłowski,
Sławomir Kozłowski,
Filip Gamrot,
Hubert Matysiak
,
Maciej Pilarz,
Amadeusz Wędrzyk,
Paweł Rotarski,
Oliwier Michalak,
Jakub Turski,
Michał Gonciarz

zajęli 5 miejsce drużynowo.

Dziewczynki w składzie:

Oliwia Bac,
Maria Bac,
Helena Gelio,
Wiktoria Karolska,
Urszula Kozłowska,
Zofia Rykała,
Matylda Taborek,
Oliwia Gąsior
zajęły 7 miejsce.

Serdecznie wszystkim gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9