Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

Życzenia Wielkanocne
(2017-04-13)


Wigilia wielkanocna w Szkole Podstawowej klas 1-3,
na ul. Augustynika
(2017-04-10)
Plan na 12 kwietnia br:

Lekcja 1 – zajęcia wg  planu
Lekcja  2 – zajęcia wg planu
Lekcja 3 – poświęcenie potraw w szkolnej auli przez ojca Adama, 
                    spotkanie z dyrektorem szkoły panią Ewą Raszką
Lekcja 4 -  spotkanie świąteczne w klasach z wychowawcą
Lekcja 5 – zajęcia wg planu
Lekcja 6 – zajęcia wg planu

Zajęcia świetlicowe według planu pracy świetlicy


11 kwietnia - organizacja pracy w szkołach przy ul.Łańcuckiego
(2017-04-09)
We wtorek 11 kwietnia o godz. 9:00 w auli szkolnej odbędzie się poświęcenie koszyków wraz z przyniesionymi przez uczniów pokarmami.
Następnie uczniowie z wychowawcami i nauczycielami udadzą się do klas na  spotkania przy stołach (do końca 3 lekcji).
Później odbędą się lekcje według planu.
Zajęcia kończą się po 6 lekcji.
 
Przerwa świąteczna : 13-18 .04.2017 r.


Wizyta w NOSPRze
(2017-04-08)
W środę 29 marca szóstoklasiści oraz uczniowie pierwszej klasy gimnazjum naszej szkoły uczestniczyli w symfonicznym koncercie edukacyjnym Muzyka w muzyce.
 Koncert miał miejsce w sali głównej katowickiego NOSPRu, a orkiestra zagrała pod batutą Pawła Kapuły, młodego dyrygenta i pianisty. Wśród solistów wystąpili: Małgorzata Wasiucionek (skrzypce), Łukasz Mikołajczyk (fortepian) oraz Mateusz Borowik (fortepian). Koncert prowadził Marcin Majchrowski, który ciekawym i przystępnym komentarzem potrafił zainteresować wszystkich słuchaczy.
 
W ramach ponadgodzinnego koncertu wysłuchaliśmy wariacji Josepha Hajdna, Mauricea Rawela, Niccolo Paganiniego, Franciszka Liszta oraz Witolda Lutosławskiego. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, planując kolejną lekcję muzyki w NOSPRZe.


Rekolekcje Wielkopostne w Szkole Podstawowej
(2017-04-04)
Trwają rekolekcje wielkopostne w szkole podstawowej, zarówno w klasach I - III, jak i w starszych. Maluchy przeżywają nauki rekolekcyjne w Bazylice NMP Anielskiej, a klasy IV-VI w kościele pw. NMP Królowej Polski.

Plan dla klas I-III:
8.15 - spotkanie w szkole i zajęcia rekolekcyjne z wychowawcą
10.30 - nauki rekolekcyjne w kościele
11.30 - zajęcia opiekuńcze z wychowawcą i nauczycielami innych przedmiotów
12.45 - obiad
po obiedzie zajęcia świetlicowe według harmonogramu pracy świetlicy

Plan dla klas IV-VI:
9.00 - spotkanie w szkole i zajęcia z wychowawcą
10.15 - wyjście do kościoła
10.45 - nauka rekolekcyjna
12.15 - powrót i zajęcia świetlicowe
12.25 - obiad
po obiedzie zajęcia świetlicowe według harmonogramu pracy świetlicy


Wizyta na Romanistyce
(2017-04-02)
27 marca br. w godz. 10.00–13.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Sosnowcu odbyły się główne obchody Dni Frankofonii w Uniwersytecie Śląskim. Uczestniczyli w nim nasi francuskojęzyczni uczniowie z gimnazjum, liceum oraz klasy 6b Katolickiej Szkoły Podstawowej pod opieką mgr Teresy Konieczniak.
  Było to ciekawe doświadczenie lingwistyczne. Najmłodszymi uczestnikami tego międzynarodowego spotkania byli nasi uczniowie klasy  6. Zostali oni uhonorowani dyplomami i drobnymi upominkami.

W programie wydarzenia znalazły  się między innymi:
•    Warsztaty tłumaczeniowe połączone z konkursem tłumaczeniowym. Niezwykle miło nam poinformować, że uczennica naszego gimnazjum, Julka Płonka, zajęła 2-gie miejsce w tym konkursie, a Maciek Bugaj, uczeń naszego liceum zdobył wyróżnienie.
•    Informacje na temat oferty dydaktycznej Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki UŚ oraz perspektyw kariery zawodowej dla osób wielojęzycznych
•    Informacje na temat działalności Instytutu na rzecz promocji języka francuskiego i kultur frankofońskich
•    Spotkanie z JM Rektorem Uniwersytetu Śląskiego oraz polskimi i zagranicznymi Gośćmi
•    Wręczenie nagród uczestnikom warsztatów połączone z koncertem pieśni francuskiej w wykonaniu wybitnych artystów operowych  – pana mgr. Pawła Ślusarza (absolwenta I.nstytutu, śpiewaka operowego) oraz pani Terezy Anny Plešakovej (fortepian).Kiermasz Wielkanocny
(2017-03-31)
Już w najbliższą niedzielę, tj. 2 kwietnia, odbędzie się w naszej szkole przy ulicy Augustynika 1 Wielkanocny Kiermasz Charytatywny. Cały dochód ze sprzedaży świątecznych ozdób i akcesoriów, smakołyków, kawy i herbaty zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację uczennicy z Wielunia - Żanety. Zapraszamy serdecznie Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i wszystkich Sympatyków Katolickich Szkół SPSK w Dąbrowie Górniczej.


Wielki Mały Turniej „Splendora” zakończony!
(2017-03-24)
   W piątek 24 marca 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie planszo maniaków. Impreza była udana, choć ilość osób zdeklarowanych na udział w konkursie była zdecydowanie większa niż liczba w rzeczywiści przybyłych uczestników.
    Graliśmy przez prawie dwie godziny w „Splendora”, czyli grę, która wymaga sprytu, planowania, doboru odpowiedniej strategii i oczywiście umiejętności liczenia. Chociaż już sama rozgrywka jest satysfakcjonująca, nastrój rywalizacji podnosiła nagroda główna w postaci gry „Teby”, ufundowana przez sponsora imprezy - zaprzyjaźnione wydawnictwo Rebel.

    Jak przebiegał turniej? Kilka zespołów, po trzech, czterech graczy przy każdym stoliku, rozegrało partie eliminacyjne. W drugiej grze zmierzyli się ze sobą już tylko zwycięzcy. Pozostali uczestnicy dopingowali finalistów lub grali w inne gry planszowe, np. „Potwory w Tokio” lub… znów w „Splendora”.

    Turniej wygrała Amelia Gudowska z klasy II a gimnazjum, drugie miejsce zajął jej kolega z klasy Kacper Malina, a trzecią lokatę wywalczył Damian Gajerski z klasy I gimnazjum.

    Gratulujemy całej trójce. Dziękujemy za udział wszystkim, którzy w piątkowe popołudnie zdecydowali się na ten, jakże nietuzinkowy, rodzaj rozrywki.

OrganizatorzyTalenty Katolika
(2017-03-22)
Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną.
Mikołaj Gogol
   
    W tym roku po raz pierwszy (ale na pewno nie ostatni!) postanowiliśmy w szczególny sposób przywitać wiosnę. Uczniowie naszej szkoły przygotowali specjalne występy prezentujące ich niezwykłe umiejętności.

   W dwóch odsłonach – najpierw uczniowie szkoły podstawowej (klasy IV-VI) , potem gimnazjaliści – prezentowali artystyczną stronę swojej osobowości.

   Wśród odkrytych talentów najliczniejszą reprezentację stanowiły przedstawicielki klasy 6b. To ich rytmiczne, taneczne choreografie oraz interpretacje wokalne znanych utworów, zostały nagrodzone salwą oklasków. Wspaniale spisali się również uczniowie klasy 4, którzy zaprezentowali całą gamę niespotykanych talentów. Na początku udzielili widowni lekcji judo, następnie dali pokaz mrożącej krew w żyłach giętkości ciała, kończąc na magicznych sztuczkach z udziałem publiczności. Swój artystyczny wkład mieli również uczniowie klasy 6a. Ich przedstawiciele rozbawili publiczność reinterpretacją utworu Jozin z Bazin z akompaniamentem bębenka oraz wprawili w zadumę grą na gitarze klasycznej. Uczniowie klasy 5 wystawili jednego, za to znakomitego przedstawiciela, który wykonał własny układ choreograficzny w rytm popularnej piosenki. Trzeba zaznaczyć, że uczniowie tej klasy stanowili również bardzo żywiołową i życzliwą publiczność.
  
   W drugiej części „Talentów Katolika” byliśmy zaskakiwani przede wszystkim muzycznymi umiejętnościami występujących – śpiewy rozbrzmiewały w języku polskim i angielskim, a instrumentalne wykonania utworów na flecie, skrzypcach, wiolonczeli i keyboardzie rozbrzmiewały w naszej muzycznej wyobraźni jeszcze długo po festiwalu talentów.

    Podczas imprezy ujawniła się tylko jedna osoba o plastycznych zdolnościach, choć rysowników i malarzy u nas nie brakuje.

   Możemy z całą pewnością powiedzieć, że tak udana impreza na stałe zagości w kalendarzu obchodów święta wiosny. Dziękujemy bardzo za wspaniałe występy uczniów, za ich odwagę oraz pracę.Zebranie z Rodzicami
(2017-03-15)
Zapraszamy wszystkich rodziców klas IV - VI na zebranie w dniu 16 marca br. (w czwartek) na godzinę 17.00. Rozpoczęcie na auli.
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9