-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

BohaterON - włącz historię!
(2018-09-23)
Już po raz drugi wzięliśmy udział w akcji ogólnopolskiej BohaterON.
Tym razem zainteresowanie było zdecydowanie większe niż rok temu, szczególnie wśród młodszych uczniów. Wysłaliśmy  wiele kartek do Powstańców warszawskich.
W ten sposób pokazaliśmy, że historia naszego kraju jest dla nas ważna.
Dziękujemy  wszystkim za zaangażowanie.
W galerii znajduje się kilka fotek, zapraszamy do obejrzenia.


Spotkanie w sprawie wymiany
(2018-09-20)
Spotkanie w sprawie wyjazdu na wymianę do Francji odbędzie się 20.09.2018 r. o godzinie 18.00 w sali 29. Zapraszamy rodziców i uczniów.


Bajkowe Rozpoczecie Roku Szkolnego
(2018-09-20)
14 września nasze szkoły wkroczyły bajkowo lub jak kto woli bajecznie w rok szkolny. W tym dniu, w godzinach popołudniowych, odbyła się bowiem impreza pt. Muzyczne spotkanie z bajkami W. Disneya.
Atrakcji tego dnia było wiele, ale chyba najważniejsze było wysłuchanie koncertu - piosenek z disnejowskich bajek w wykonaniu uczennicy naszego liceum - Zuzi oraz zaproszonych gości z innych szkół. Wśród śpiewających nie zabrakło również wykonawców z naszej szkoły podstawowej: Małgosia, Kornelia i Matylda pięknie wyśpiewały znane i lubiane przez wszystkich utwory z bajek "Vaiana: skarb oceanu", "Piekna i bestia" oraz  "Zaplatani". Wspaniałą atmosferę tej imprezy podkreślał wielokrotnie konferansjer Janek z klasy III gimnazjum, który raz po raz pojawiał się w innym stroju: a to w garniturze, a to jako łaciata krowa, albo zielony smok. Publiczność - uczniowie młodszych klas naszej szkoły - również uświetniła tę galę odpowiednimi strojami, większość to oczywiście księżniczki, królewny, ale były też inne postacie. Najlepiej ten przekrój zaprezentują zdjęcia zamieszczone w galerii. Zapraszamy do oglądania.
Wszystkim: publiczności, organizatorom, operatorom sprzętu muzycznego a szczególnie naszym GOŚCIOM, bez których impreza nie odbyłaby się, serdecznie i gorąco dziękujemy.


Wyniki egzaminów gimnazjalnych 2017_2018
(2018-09-15)

Nadszedł czas, by opublikować dokonania naszych byłych uczniów klas III gimnazjum. Wykres wyników egzaminów gimnazjalnych mówi sam za siebie. Gratulujemy!

Jadłospis
(2018-09-12)
W bocznym menu znajduje się odsyłacz do aktualnego jadłospisu: ŚWIETLICA SZKOLNA - JADŁOSPIS. Zapraszamy do zapoznania się z nim.


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
(2018-09-09)
3 września br wszyscy uczniowie naszej szkoły rozpoczęli rok szkolny. Najbardziej jednak zapamiętają ten dzień pierwszoklasiści, którzy już na początku roku przeżyli "Pasowanie na ucznia" i którzy ślubowali, że dołożą wszelkich starań, by dobrze się uczyć i rozwijać swoje zdolności.
Po mszy św. w Bazylice  Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej zostały poświęcone tornistry naszych najmłodszych uczniów.

Wszystkim uczniom, tym małym, ale także tym większym życzymy dobrego roku szkolnego!
Zapraszamy do galerii, gdzie zamieszczono kilka zdjęć z uroczystości.


Zebranie z rodzicami
(2018-08-29)
Serdecznie zapraszamy Rodziców naszych uczniów na pierwsze spotkanie z dyrekcją szkoły i wychowawcami, które odbędzie się 6 września br o godzinie 17.00:
klasy I-III w szkole przy ul. Augustynika 1
klasy IV-VIII w szkole przy ul. Zawidzkiej 10.


Uroczyste Rozpoczecie Roku Szkolnego 2018/2019
(2018-08-27)
Serdecznie zapraszamy na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego, które odbędzie się według planu:

8.30 - spotkanie z Wychowawcami i Dyrekcją w szkole przy ul. Augustynika 1 dla Uczniów klas I szkoły podstawowej wraz z Rodzicami;

9.30 - msza św. w Bazylice Matki Bożej Anielskiej dla wszystkich Uczniów i Rodziców (podczas mszy św. odbędzie poświecenie tornistrów uczniów klas I - prosimy o zabranie ich ze sobą);

11.00 - spotkanie z wychowawcami pozostałych klas:
klasy II-III w szkole przy ul. Augustynika 1;
klasy IV-VIII w szkole przy ul. Zawidzkiej 10;

Klasy IV zapraszamy najpierw do Auli na spotkanie z Dyrekcją Szkoły.

Próba śpiewu dla uczestników szkolnej scholi odbędzie się przed mszą św. o godzinie 9.00 w Bazylice. Prosimy o punktualne przybycie wszystkich chętnych śpiewaków i instrumentalistów.


Podsumowanie działalności szachowego koła w r. szk. 2017/2018
(2018-08-26)
Rok szkolny 2017/2018 obfitował w bardzo dobre osiągnięcia szachistów 
Podstawowej Szkoły Katolickiej w Dąbrowie Górniczej.Uczniowie wzięli udział w kilku Turniejach szachowych zajmując czołowe miejsca.
 
W Mistrzostwach Szkół Podstawowych miasta DG nasi uczniowie w składzie: Zofia Rykała ,Filip Bagnicki , Oskar Pałka, Kacper Szyszka, Filip Gamrot, Wiktor Naleśnik, Daniel Grzegorzek,zajęli III miejsce w mieście i zakwalifikowali się do zawodów rejonowych, W zawodach rejonowych zajęli V miejsce.
 
Kolejny Turniej to Mistrzostwa Szkół Podstawowych pod Patronatem Prezydenta miasta DG organizowane podobnie jak w roku ubiegłym przez SP nr 18 w DG. Szachisci naszej szkoły w składzie:Zofia Rykała , Filip Bagnicki, Oskar Pałka, Kacper Szyszka zajęli w końcowej klasyfikacji  II miejsce przegrywając tylko 1 pkt z SP nr8.
Dodać należy że Zosia Rykała w tym Turnieju jak i w roku ubiegłym w kategorii dziewcząt zajęła II miejsce.
 
Ponadto uczniowie naszej szkoły brali udział w Turnieju Mikołajkowym, organizowanym na terenie szkoły .Zwycięzcy otrzymali medale i puchary, a każdy z zawodników upominek.
 
Kolejny Turniej odbył się w SP.nr 8 , gdzie szachiści ze Szkół Podstawowych walczyli o uzyskanie kategorii szachowych.
 
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Filip Gamrot, Karol Machalica, Bartłomiej Sokołowski, Wiktor Naleśnik.
Dwóch uczniów : Filip Gamrot i Karol Machalica zdobyło V kategorię.
 
Zajęcia szachowe odbywały się w wymiarze 6 godz. tygodniowo po 3 godz.w przedziale wiekowym I-III i IV- VIII.
Prowadzone były przez nauczyciela mgr Ewę Urbanowicz.

Wszystkim szachistom składam serdeczne gratulacje i zachęcam do dalszej wytrwałości w zdobywaniu szlifów szachowych i osiąganiu znakomitych wyników. Kolejne Turnieje przed Wami!


Lista podręczników na rok szkolny 2018/2019
(2018-07-08)
Zapraszamy do zapoznania się z treścią tabeli zawierającej listę podręczników i zeszytów ćwiczeń dotowanych z MEN oraz wykaz pozycji do zakupienia we własnym zakresie.
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12