Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

Zebranie z Rodzicami
(2017-03-02)
Zebranie dla Rodziców uczniów  Katolickiej Szkoły Podstawowej
kl. I-III (ul. Augustynika 1)
odbędzie się 9 marca 2017 r.
o godz. 17.00.

Zebranie dla Rodziców uczniów  Katolickiej Szkoły Podstawowej
kl. IV-VI (ul. Łańcuckiego 10)
odbędzie się 16 marca 2017 r.
o godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy.


NIECH ŻYJE BAL!
(2017-02-16)
   Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni, dostarczający wielu przeżyć i radości.Tak też było u nas.
            
   Dnia 14. 02. 2017 roku w szkole przy ul. Augustynika odbył się bal karnawałowy dla klas I-III. Tego dnia w szkole w godzinach przedpołudniowych pojawiały się kolorowe postacie. Można było spotkać królewny, rycerzy, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Na  przystrojonej sali gimnastycznej panowała wspaniała atmosfera, pełna muzyki i tańca. Nie zabrakło także konkursów, rozdania poczty walentynkowej oraz wyboru króla i królowej balu.
Dziękujemy za wspólną zabawę.       
Kolejny bal karnawałowy już za rok !!!!!


MEKSYK W KATOLICKICH SZKOŁACH SPSK W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
(2017-02-15)
W dniu 10 lutego br. José Fredman Mendoza Ibarra, doktorant z Uniwersytetu Nuevo León w Meksyku, goszczący w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki  Uniwersytetu Śląskiego w ramach programu Erasmus  wygłosił wykład w Katolickich Szkołach w Dąbrowie Górniczej na temat meksykańskiej kultury.
Nasz gość spotkał się z gimnazjalistami, którzy uczą się jęz. hiszpańskiego, a także z uczniami  klasy 5 i 6 Katolickiej Szkoły Podstawowej.
Dzięki wystąpieniu, jakie przygotował José Ferdman, zmniejszyła  się odległość między Polską a Meksykiem, rozpaliła się ciekawość dalekiego kraju, jego historii i jego kultury oraz dnia obecnego.

Nasi uczniowie bardzo ciepło przyjęli gościa z Meksyku. Przygotowali poczęstunek, a młodsi nawet parę piosenek w jęz. hiszpańskim.

Bardzo dziękujemy José Ferdmanowi za to spotkanie, uczniom za miłe przyjęcie gościa oraz rodzicom za pyszne ciasta i pierniczki.


Kolejne spotkanie z Manon Cuppens
(2017-02-15)
Manon Cuppens spotkała się z grupami frankofońskimi Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej.

W czwartek, 9.02.2017,  gościliśmy w naszych szkołach panią  Manon Cuppens,  lektorkę  języka francuskiego, która spotkała się z uczniami grup  licealno-gimnazjalnych i szkoły podstawowej w  ramach projektu „Klasy frankofońskie na Śląsku” - DELF.  Uczniowie mieli możliwość pracować z native speakerem w zakresie słownictwa dotyczącego ulubionych  czynności i zajęć. Trenowali także sprawność rozumienia i komunikacji w języku francuskim.
Wszyscy uczący się języków obcych wiedzą, że najtrudniej jest pokonać barierę mówienia.  I właśnie pokonaniu tej bariery służą spotkania z Manon. Cieszymy się, że nasi uczniowie mają taką możliwość.
 Do zobaczenia w następnym miesiącu!


Korekta planu
(2017-02-13)
Pobierz plan na wtorek 14 lutego br. - dotyczy klas IV-VI


Sekretariat w ferie
(2017-01-14)
Sekretariat Szkół Katolickich SPSK w Dąbrowie Górniczej  w 1. tygodniu ferii pracuje w godzinach  10.00  - 12.00.
W 2. tygodniu sekretariat będzie nieczynny
z powodu remontu.
W razie pilnych spraw prosimy o kontakt
z nr tel. 512 328 878


Piszą o nas
(2017-01-13)
W związku z wydarzeniem jakim było podpisanie porozumienia przez nasze szkoły z Uniwersytetem Śląskim, w portalu internetowym miasta Dąbrowa Górnicza oraz w serwisie internetowym Dziennika Zachodniego ukazał się artykuł pt.: "Dąbrowa Górnicza: szkoły katolickie będą współpracować z Uniwersytetem Śląskim".

Na stronach Uniwersytetu Śląskiego również została zamieszczona relacja z tego wydarzenia.
Zapraszamy do lektury.


Konkurs matematyczny KANGUR
(2017-01-12)
16 marca 2017 r. uczniowie naszych szkół wezmą udział z Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:

Żaczek klasy 2 szkół podstawowych;
Maluch klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
Beniamin klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
Kadet klasy I i II gimnazjów;
Junior klasy III gimnazjów, I liceów i techników,
I, II, III zasadniczych szkół zawodowych;
Student klasy II i III liceów i techników oraz IV techników.

Zapraszamy wszystkich naszych uczniów do udziału!
 
Zgłoszeń wraz opłatą 9 zł  dokonujemy u wychowawcy (klasy I-III SP) oraz nauczycieli matematyki do dnia 30 stycznia.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest podpisane przez rodzica

OŚWIADCZENIE .

Dla zachęty organizatorzy konkursu, tj. Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych przygotowało upominek:Testy konkursowe z poprzednich lat znajdują się pod adresami:

Wszystkie kategorie:

http://www.kangur-mat.pl/testy_konkursowe.php


Przykładowe zadania dla kategorii Żaczek
http://www.kangur-mat.pl/zad_przy_zaczek.php

Przykładowe zadania dla kategorii Maluch
http://www.kangur-mat.pl/zad_przy_maluch.php

Przykładowe zadania dla kategorii Beniamin
http://www.kangur-mat.pl/zad_przy_beniamin.php

Przykładowe zadania dla kategorii Kadet
http://www.kangur-mat.pl/zad_przy_kadet.php

Przykładowe zadania dla kategorii Junior
http://www.kangur-mat.pl/zad_przy_junior.php

Przykładowe zadania dla kategorii Student
http://www.kangur-mat.pl/zad_przy_student.php


Podpisanie umowy między UŚ a Szkołami Katolickimi SPSK w Dąbrowie Górniczej
(2017-01-10)
W poniedziałek 9 stycznia 2017 roku w siedzibie Katolickich Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej zostało podpisane POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY DYDAKTYCZNEJ pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Katolickimi Szkołami Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej,  którego celem jest umożliwienie licealistom udziału w wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet Śląski, zwłaszcza przez Wydział Filologiczny, Wydział Teologiczny, Wydział Nauk o Ziemi, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, pozwalających im rozwijać indywidualne zainteresowania i umiejętności.

Uroczystość poprowadzili licealiści: Marysia Madejczyk i Wojtek Szeszko.

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego: prodziekan Wydziału Filologicznego dr hab. prof. UŚ Magdalena Pastuchowa, zastępca dyrektora Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki dr Ewa Półtorak, dr Cecylia Tatoj z Zakładu Hispanistyki, pełnomocnik rektora ds. promocji i kontaktu ze szkołami ponadgimnazjalnymi dr Magdalena Ochwat, dr Andrzej Boczarowski z Katedry Geografii Fizycznej, ks. dr Bartłomiej Kuźnik z Katedry Teologii Pastoralnej, Liturgiki, Homiletyki i Katechetyki. Nie mógł być obecny na naszej uroczystości dr hab. Armand Cholewka, który będzie reprezentować Wydział Matematyki-Fizyki-Chemii.  Nasz Organ Prowadzący reprezentowała pani prezes SPSK, Maria Chodkiewicz.

Dokument sygnowały prodziekan Wydziału Filologicznego dr hab. prof. UŚ Magdalena Pastuchowa i dyrektor Katolickich Szkół SPSK w Dąbrowie Górniczej mgr Ewa Raszka.

Koordynatorami współpracy ze strony Szkół Katolickich są dr Sławomir Pytel (Wydział Nauk o Ziemi), dr Renata Babiarz-Zdyb (Wydział Matematyki-Fizyki-Chemii), ks. Rafał Pietruszka (Wydział Teologiczny), mgr Teresa Konieczniak (Wydział Filologiczny).

Uczestnicy  spotkania mieli przyjemność wysłuchania wykładu dr hab. prof. UŚ Magdaleny Pastuchowej pt. „Językoznawca jak archeolog, czyli dziedzictwo ukryte w języku”.

Spotkanie było okazją do przybliżenia uczniom możliwości, jakie oferuje Uniwersytet Śląski. Licealiści mogli również zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.Zebranie z rodzicami
(2017-01-04)
Przypominamy, że zebrania z Rodzicami dla klas I-III szkoły podstawowej odbędą się w szkole przy ulicy Augustynika w dniu 5 stycznia br (w czwartek) o godzinie 17.00.

Natomiast spotkanie z wychowawcami Rodziców  uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej odbędzie się 12 stycznia (w czwartek) br w szkole przy ulicy Łańcuckiego, o godzinie 17.00.


Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9