Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

Mikołajkowy Turniej Szachowy
(2017-01-02)

Dnia 6.12.2016 r.  i  9.12.2016 r. odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy rozegrany w klasach I – III i w klasach IV – VI na terenie szkoły.

W klasach I- III udział wzięli następujący uczniowie:

1.Filip Gamrot kl.III
2.Daniel Grzegorzek kl.III
3.Patrycja Dydak kl.I
4.Krzysztof Kosiński kl. II
5.Franciszek Kojkoł kl.III
6.Karol Machalica kl.I
7.Aleksander Palus kl.III
8.Bartosz Sokołowski kl.III
9.Natan Szczepanik kl.III
10.Kuba Wilk kl.II
11.Marcel Żaba kl.I

I miejsce zajął : Daniel Grzegorzek kl.III
II miejsce zajął: Filip Gamrot kl.III
III miejsce zajął: Karol Machalica kl.I

 W klasach VI -VI udział wzięli uczniowie:

1.Zofia Rykała kl.VI
2.Filip Bagnicki kl.VI
3.Hubert Matysiak kl.V
4.Kacper Szyszka kl.V

I miejsce zajął: Kacper Szyszka kl.V
II miejsce zajął: Filip Bagnicki kl.VI
III miejsce zajął: Hubert Matysiak kl.V

Zwycięzcy otrzymali Puchary i medale.
Turniej przygotowała i prowadziła mgr Ewa Urbanowicz.Informacja o wynikach szachistów w Lidze Szkolnej Szkół Podstawowych
(2017-01-02)

Nasi szachiści rozpoczęli udział w rozgrywkach Ligi szachowej Szkół Podstawowych zajmując III miejsce w drugiej rundzie zawodów. Do rozegrania pozostało 5 rund. Udział w zawodach biorą następujący uczniowie naszej szkoły: uczniowie kl.VI: Zofia Rykała, Filip Bagnicki, Oskar Pałka, uczniowie kl.V: Kacper Szyszka, Hubert Matysiak, uczniowie kl.III: Filip Gamrot, Daniel Grzegorzek i uczeń kl.I: Karol Machalica.

Turniej zorganizowała SP nr18 w Dąbrowie Górniczej pod Patronatem Prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza, delegatury sosnowieckiej i Kuratorium Oświaty w Katowicach, a także przy współudziale firmy Lemur Skoda i Stowarzyszeniu Szachowym Łowimy talenty.

Turniej potrwa do maja 2017 r. W turnieju uczestniczą uczniowie z 8 Szkół Podstawowych. Po 8  uczniów z każdej szkoły. Po dwóch rundach nasi uczniowie zajmują VII miejsce.  Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Szkoły Podstawowej nr 18.

Trzymajmy kciuki i miejmy nadzieję, że udział w kolejnych rundach i zajmowanie czołowych miejsc spowoduje wyższą końcową klasyfikację.

E. UrbanowiczWycieczka do Kopalni Luiza
(2017-01-01)
21 grudnia grupa czwarto- i szóstoklasistów naszej szkoły odbyła wycieczkę do Gliwic i Zabrza.
W Gliwicach, pod okiem pani przewodniczki, uczniowie odbyli niezwykłą lekcję przyrody w Miejskiej Palmiarni. Spacer wśród tropikalnej zieleni, kwiatów a nawet owoców przerywany był barwnie przedstawianymi informacjami o poznawanych biotopach i konkretnych organizmach. Uczniowie poznali również nieco historię Miejskiej Palmiarni w Gliwicach.

Kolejnym etapem wycieczki był muzealny szyb górniczy - Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu. Zajęcia w kopalni pozwoliły uczniom uzmysłowić sobie na czym polegała kiedyś oraz polega współcześnie praca w kopalni węgla kamiennego. Wysiłek operowania pyrlikiem, piłą "moja - twoja" oraz repliką taczki z XIX wieku wyładowanej pozyskanym urobkiem pozwoliły prawdziwie poczuć "górniczy trud". Współcześnie używanych maszyn obsługiwać nam nie pozwolono :(.

Foto-migawka z naszej przygody znajduje się w Galerii.
Autorem zdjęć jest Michał Jung z klasy VI a.


Jasełka w przedszkolu
(2016-12-23)
W minioną środę, tj.  21 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka. Występ dzieci był jak zawsze wzruszający i przypomniał wszystkim obecnym dorosłym, rodzicom i pracownikom szkoły, że w Świętach Bożego Narodzenia najistotniejsze jest przyjście Boga - Człowieka - dziecka oraz spotkanie Boga z człowiekiem.

Zapraszamy do galerii na fotorelację.


Bóg się rodzi, moc truchleje!
(2016-12-22)
Tegoroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy odbył się 18 grudnia
w Szkole Podstawowej przy ul. Augustynika.
Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich uczestników spotkania. Odwiedzający mogli zakupić różnorodne ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Wśród upominków znalazły się bombki, stroiki świąteczne, świece, aniołki, kartki, choinki i wiele innych wspaniałych dekoracji.
Uczestnicy spotkania mogli również kupić specjalną babeczkę, którą mogli samodzielne udekorować lub zlecić to zadanie zdolnym gimnazjalistom.  Prócz tego, po raz kolejny zawitała na naszym kiermaszu wspólnota Betlejem z Jaworzna. Jej przedstawiciele zaprezentowali piękne ikony tworzone przez mieszkańców domu oraz ozdobną ceramikę własnej produkcji.
Wielkim powodzeniem cieszyła się również świąteczna kawiarenka. Można w niej było zakosztować wyśmienitych pierników, serników, makowców, babeczek…  Po prostu - niezliczonej ilości wszelkich łakoci. A to wszystko z dodatkiem aromatycznej kawy lub herbaty.

Dzięki Państwa hojności udało się zgromadzić 4079,13 zł. Cały dochód z kiermaszu bożonarodzeniowego zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację ciężko chorej Żanety.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację kiermaszu i wsparcie.Plan na czwartek 22 grudnia
(2016-12-20)
W czwartek, 22.12.2016,
zajęcia będą odbywały się w następującym porządku:


Dla klas I - III szkoły podstawowej

- 1, 2, 3 lekcja wg planu,
- na 4, 5 lekcji odbywać się będą klasowe spotkania opłatkowe,
- po wigiliach klasowych zajęcia świetlicowe według planu.

Dla klas IV - VI szkoły podstawowej

- 1, 2, 3 lekcja wg planu,
- 4 lekcja - spektakl przygotowany przez szkolny zespół teatralny,
- po występie uczniów odbywać się będą klasowe spotkania opłatkowe,
- po wigiliach klasowych uczniowie idą do domu (świetlica działa według planu).


Podsumowanie pierwszego wyzwania i trzecie zadanie
(2016-12-12)
Uwaga! Kolejne zadanie przed Wami w konkursie Bezpiecznie Tu i Tam. Zapraszamy do udziału. Nagrody czekają.


Rekolekcje adwentowe
(2016-12-11)
9 grudnia w ramach adwentowych rekolekcji odwiedziliśmy Wspólnotę Betlejem, która ma swój dom w Jaworznie. Dom, który wiekiem i wyglądem przypomina nasz nowy budynek dla szkoły podstawowej, zamieszkuje grupa wspaniałych ludzi. Członkowie wspólnoty często po bolesnych doświadczeniach, poznają nowe drogi pod opieką ks. Mirosława Toszy. Mówią o sobie, że chcą odzyskać nadzieję, odnaleźć sens życia. Szukając go pokazują nam, odwiedzającym tę skromną, choć barwną posiadłość, najkrótsze drogi prowadzące do tego celu.

Jednym ze sposobów na ich prostą drogę do Boga była traktorkowa pielgrzymka do Lisieux (do św. Teresy) - Droga Pojednania, zainspirowana filmem Davida Lyncha "Prosta historia". To właśnie o przemierzaniu tych 2000 km opowiadał nam jeden z mieszkańców domu i uczestnik pielgrzymki: "Było ciężko zwłaszcza nocami, ale daliśmy radę".

Cieszymy się, że mogliśmy wysłuchać słów płynących z głębi serc, że mogliśmy zobaczyć "kawałek" żywego Kościoła, nacieszyć się widokiem kolorowej mozaiki w stylu Hundertwassera. Dziękujemy!

Zachęcamy do wspierania projektów Wspólnoty Betlejem, w szczególności do pomocy w wykupieniu traktorków! Więcej informacji TUTAJ.


Kiermasz Bożonorodzeniowy
(2016-12-10)
Katolickie Szkoły SPSK w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają na

BOŻONARODZENIOWY   KIERMASZ CHARYTATYWNY

w niedzielę, 18.12.2016, w godz. 10.00 – 14.00 .
Miejscem kiermaszu będzie Katolicka Szkoła Podstawowa
przy ul. Augustynika 1.

Uzyskane fundusze wspomogą leczenie i rehabilitację ciężko chorej uczennicy z gimnazjum.

ZAPRASZAMY


Mikołajki 2016
(2016-12-08)
  Ho, ho, ho, ho! Czy św. Mikołaj odwiedził wszystkich?
U nas, jak co roku 6 grudnia, najwięcej czasu poświęcił dla najmłodszych członków naszej społeczności szkolnej.
  Przedszkolaki ugościły św. Mikołaja oraz zaśpiewały dla niego piosenkę. Ten w podziękowaniu rozdał im przywiezione przez siebie prezenty.
Na zakończenie podziękował wszystkim zebranym oraz poprosił obecne dzieci, aby były grzeczne przez kolejny rok. Obiecał, że przyjdzie jeszcze :)

  Ale święty spędził czas nie tylko na zabawie z dziećmi i rozdawaniu prezentów. Ze starszymi pograł w planszówki! 

  Imprezę rozpoczął niejaki Nicpoń (wcale nie pomocnik św. Mikołaja, tylko grafik - pan Jarek Nocoń). Opowiedział w telegraficznym skrócie, jak wygląda tworzenie gry planszowej, od jej zaprojektowania do powstawania  gotowego produktu. Wyjawił w prosty i rzeczowy sposób, na czym polega praca grafika w tej dziedzinie. Jesteśmy wdzięczni, że przedstawił kilka własnych projektów, pokazał karty do gier, plansze, pionki, figurki, że odpowiedział na nasze pytania.
  Potem już zabraliśmy się do grania. I co było grane? Wysokie napięcie, Tajniacy - obrazki, Imago, Światowy Konflikt, Potwory w Tokio,
Splendor, Colt Express, 5 sekund
. Była też przymiarka do Osadników, ale graczom nie podeszła. Ale poza tym towarzyszyły nam same pozytywne emocje: śmiech, zabawa skojarzeniami, twórcze myślenie. A na koniec, tą przysłowiową wisienką na torcie, okazało się losowanie nagród.
I tu Mikołaj znów otworzył swój wielki worek bez dna. Każdy gracz wyszedł albo z grą albo z nagrodą pocieszenia.

Fotorelacja, jak zwykle w Galerii.
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9