Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

Obiady w szkole - informacje
(2016-12-07)
ROZLICZENIE OBIADÓW ZA MIESIĄCE: XI i XII 2016 r.
(dotyczy szkoły na ulicy Augustynika):

Uprzejmie informujemy, że miesiąc XI zostanie rozliczony w dniach: 15- 16 grudnia.
Otrzymają Państwo pisemną informację w kopercie o brakującej kwocie (prośba o przekazanie wychowawcom klas lub wychowawcom świetlicy zgodnej kwoty w kopercie w  dniach tj. 19 i 20 XII 2016 r.) lub o nadpłacie (zostanie ona wykorzystana na następny miesiąc, tj. I 2017 r.).
Miesiąc XII będzie rozliczany na podstawie zamówień dokonywanych codziennie przez dzieci. Informację o kwocie należnej do wpłacenia otrzymają Państwo na początku stycznia 2017 r. Dokładne daty zostaną przedstawione na początku stycznia 2017 r.

ZAMAWIANIE OBIADÓW (dotyczy szkoły na Łańcuckiego):

Prosimy przesyłać informacje o zamawianych i odmawianych obiadach na tel. 500-260-277 (wyłącznie sms).Sukces świetlicy przy ul. Augustynika 1
(2016-12-06)
Dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w

IX REGIONALNYM KONKURSIE ORIGAMI „Barwy jesieni”

organizowanym w Szkole Podstawowej nr 8 w Dąbrowie Górniczej.

W czasie zajęć świetlicowych robiliśmy prace techniką origami z kół i kwadratów. Zgodnie z tematyką konkursu składaliśmy listki z papierowych kwadratów w jesiennych kolorach tworząc drzewa i zginaliśmy kółka, z których powstawał las. Na konkurs wysłaliśmy prace w kategorii „Jesień w parku, jesień w lesie”.
Na uroczyste ogłoszenie wyników IX REGIONALNEGO KONKURSU ORIGAMI „Barwy jesieni”, które odbyło się 28 XI 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Dąbrowie Górniczej została zaproszona uczennica Kornelia Godzik.

Kornelia Godzik zdobyła I miejsce.

Cieszymy się z sukcesu naszej koleżanki i gratulujemy zdobycia głównej nagrody.Sukces w naukach humanistycznych
(2016-12-04)
Dnia 29 listopada 2016 roku na IV Międzyszkolnej Olimpiadzie Humanistycznej, zorganizowanej przez Katolickie Gimnazjum w Zawierciu, Katolicką Szkołę Podstawową w Dąbrowie Górniczej reprezentowały dwie uczennice z klasy V, a mianowicie Urszula Kozłowska i Agnieszka Zwierzchowska. Obie dziewczynki dzielnie walczyły o jak najlepsze lokaty z koleżankami i kolegami z Zawiercia, Poręby, Myszkowa i innych okolicznych szkół. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Na najwyższym stopniu podium stanęła Agnieszka Zwierzchowska, która daleko w tyle pozostawiła swoich konkurentów, zdobywając najwięcej punktów.
Zarówno Ula jak i Agnieszka już w poprzednim roku szkolnym odnosiły sukcesy w konkursach polonistycznych, kształcąc swoją wiedzę i umiejętności pod okiem pani Małgorzaty Mroczek – Rutki.

Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.


Spotkanie z Manon
(2016-11-23)
We  wtorek , 8.11.2016, grupy frankofońskie spotkały się z nową lektorką języka  francuskiego Manon Couppens. Pierwsze zajęcia z native speakerem  miały charakter zapoznawczy i upłynęły w atmosferze  zabawy. Grupa gimnazjalno-licealna tworzyła kreacje mody z……..różnych worków plastikowych. Uczniowie opisywali  powstałe dzieła, ich kształty i kolory, oczywiście trzeba było zaprezentować się w danej kreacji.  Budowę zdania francuskiego  uczniowie trenowali w zabawie „Téléphone arabe” czyli po polsku  „ głuchy telefon”.
Manon była bardzo pozytywnie zaskoczona umiejętnościami językowymi  naszej najmłodszej grupy francuskiej z klasy 6b SP . Uczniowie bardzo dobrze dawali sobie radę w komunikacji w języku francuskim.
Manon  będzie naszym stałym gościem w tym roku szkolnym. Mamy nadzieję na dobrą i owocną współpracę zakończoną, ufamy, zdanymi egzaminami DELF.KONKURS PIOSENKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
(2016-11-22)
18 listopada w ramach zajęć świetlicowych na Augustynika 1 dzieci wspólnie bawiły się podczas Konkursu Piosenki, który został zorganizowany w auli szkolnej. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: soliści i duety.
W Komisji Konkursowej  pracowali uczniowie klas III: Oliwia Bac, Ola Baran, Hubert Kozłowski, Kuba Mateusiak oraz nauczyciel -  pani Patrycja Drożdżowska. Do konkursu zgłosiło się 13 solistów i pięć duetów.
Odwagi uczestnikom dodawała pani Kinga Swarlik, która przedstawiała poszczególnych wykonawców. Wszystkie występy publiczność - czyli dzieci i rodzice - nagradzali głośnymi brawami. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki i wyrównany poziom. Została też przyznana nagroda publiczności, dzieci wypisywały na karteczkach numer  tej osoby, której wykonanie podobało się im najbardziej.
A oto wyniki konkursu:

SOLIŚCI
I miejsce: Mateusz Turski
II miejsce: Matylda Godzik
III miejsce: Jagoda Durlik
                 Kornelia Godzik

NAGRODA PUBLICZNOŚCI – Małgosia Świerczek

DUETY

I miejsce: Helena Gelio i Marysia Bac
II miejsce: Zuzia Jańczyk i Natasza Karpiel
III miejsce: Natasza Wierzbik i Antosia Janiszewska
                  Patrycja Nowak i Marysia Nowak

NAGRODA PUBLICZNOŚCI - Zuzia Jańczyk i Natasza Karpiel

Gratulujemy wszystkim uczestnikom udanych występów i dziękujemy za wspólnie spędzony czas z piosenką. Zapraszamy do galerii, tam można zobaczyć fotorelację.


Obchody 11 listopada - wspomnień część 1
(2016-11-21)
  Dnia 10 listopada odbyły się w naszych szkołach dwie akademie z okazji Święta Niepodległości: jedna w szkole podstawowej przy ulicy Augustynika 1, druga na auli katolickich szkół przy Łańcuckiego 10.

  Pierwszą uroczystość z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowali uczniowie klas III b, III c szkoły podstawowej wraz z wychowawcami p. Agatą Duch, p. Moniką Wodą. Apel rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu. Program zaaranżowano tak, by przypomnieć fakty historyczne, przeplatane poezją i występem artystycznym.

  Druga uroczystość została przygotowana przez uczniów klas VI szkoły podstawowej oraz II gimnazjum pod kierownictwem pani Barbary Koc-Gajos.
Obchody rozpoczęły się od uroczystego wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie zaczęła się część artystyczna. Konferansjerzy (Magdalena Olempa i Szymon Małek) przypominali dramatyczne wydarzenia towarzyszące polskiej drodze ku odzyskaniu niepodległości. Ich opowieść ilustrowały zdjęcia i filmy wyświetlane na prezentacji multimedialnej oraz przejmujące recytacje uczniów (Barbara Hołda, Natalia Woźnik, Matylda Taborek, Zofia Tabor, Oliwier Michalak). Podczas akademii nie zabrakło także pieśni patriotycznych, w których odśpiewanie włączyło się wielu uczniów i nauczycieli.
Młodzież szkolna z zainteresowaniem wsłuchała się z tę lekcję historii. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała artystom za ich pracę oraz wszystkim uczniom za godne zachowanie podczas uroczystości.Relacja z Planszówek
(2016-11-20)
10 listopada odbyło się kolejne spotkanie "planszówkowiczów".
Tym razem graliśmy w cztery gry: nieśmiertelny "Splendor", drewnianą edycję "Osadników z Catanu", szybkie "5 sekund" i ... "Mistrza Matematyki". Tę ostatnia grę przyniosła najmłodsza uczestniczka koła planszówkowego :)  - uczennica trzeciej klasy szkoły podstawowej.
Popołudnie dla niektórych z nas było szczególnie udane z powodu wygranej, ale wszystkim nam towarzyszyły pozytywne emocje: satysfakcja z samej rozgrywki w "Splendorze", humor, który nam dopisywał, gdy plątał się język przy wymienianiu trzech rzeczy pasujących do opisu na wylosowanej karcie w ciągu pięciu sekund, entuzjazm przy wymianie towarów w "Osadnikach z Catanu" i oczywiście główkowanie jak ułożyć działanie, by zgadzał się wynik.
Następne granie 6 grudnia i to nie byle jakie, ale wielkie rozgrywki w Planszówkowym Turnieju Mikołajkowym - już zaopatrzcie się w czerwone czapeczki z białym pomponikiem :)

PS. W galerii kilka fotek - zapraszamy do nas!
Planszomaniacy


Zaproszenie na spotkanie z ciekawym człowiekiem
(2016-11-20)
23 listopada 2016 r. o godzinie 15.30 odbędzie się Spotkanie z podróżnikiem, p. Ryszardem Derdzińskim. Temat tego wydarzenia to "7 dni w Tybecie". Serdecznie zapraszamy.


Zebrania śródsemestralne
(2016-11-14)
   Zapraszamy Rodziców klas IV - VI Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum i Liceum na zebranie śródsemestralne, które odbędzie się 17 listopada (w czwartek).
   Rozpocznie się o godzinie 17.30 wykładem dr Agnieszki Pasztak-Opiłki "Motyl w sieci. Czy dziecko w sieci jest bezpieczne?"

Uwaga,
Rodzice uczniów klas Ia, Ib, IIa, IIb, IIc, IIIa szkoły podstawowej mają zebranie 24.XI  godz.  17.00.
Rodzice uczniów klas III b, III c szkoły podstawowej 17. XI godz. 16.30.
 
W dniu 17.XI, po zebraniu, o godz. 17.30 – w salce katechetycznej przy Bazylice NMP spotkanie dla rodziców uczniów przystępujących do I Komunii Świętej w sprawie strojów komunijnych.Lekcje w przedszkolu
(2016-11-13)
W zerówce został przeprowadzony cykl pierwszych poważnych lekcji biologii. Przedszkolaki zapoznały się z anatomią człowieka. Na manekinach mogły dokładnie zobaczyć, jak wygląda szkielet człowieka oraz gdzie znajdują się i jak wyglądają poszczególne narządy wewnętrzne. Uczestniczyły też w lekcji pierwszej pomocy. Uwieńczeniem spotkań była zabawa w przychodnię i aptekę, w trakcie której dzieci wcielały się w role lekarza, aptekarza i wymagających pomocy pacjentów. Na koniec każde z dzieci otrzymało książeczkę o udzielaniu pierwszej pomocy.

Zapraszamy do Galerii
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9