Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

"Projekt" klasy I gimnazjum
(2017-03-27)
   W tym roku szkolnym realizujemy projekt pt. „Zmieniamy szkolną rzeczywistość”.
   W ramach tego projektu, podczas ferii zimowych, nasi rodzice odnowili salę nr 39, która jest pracownią  języka angielskiego. Dzięki ich zaangażowaniu i pracy możemy się uczyć w estetycznej sali. Efekt możecie zobaczyć w galerii, w której umieściliśmy kilka zdjęć.

   Serdeczne podziękowania składamy panu Waldemarowi Klimkowi, panu Robertowi Kosmanowi, panu Pawłowi Probierzowi, panu Tomaszowi Zimnalowi i naszemu klasowemu koledze Jankowi Zimnalowi, którzy zaangażowali się w remont, oraz panu Markowi Paśko, który zaaranżował wnętrze naszej sali. Dziękujemy pani dyrektor Ewie Raszce, oraz osobie, której anonimowość chcemy uszanować, za finansowe wsparcie naszego projektu.

    Nasza klasa podjęła się również odnowy korytarza na drugim piętrze. Postanowiliśmy przeprowadzić 5 akcji, podczas których raz w miesiącu sprzedajmy ciasta, kanapki, tosty i napoje. Zebrane pieniądze przeznaczymy na remont.  Zaplanowaliśmy zakup plakatu, kolorowych poduszek i farb, które zmienią nasz ulubiony korytarz.
Dzięki zaangażowaniu naszych rodziców w szkole powstanie kafejka, czyli miejsce, w którym wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogli się spotkać, odpocząć i zjeść śniadanie.
Niestety więcej szczegółów nie możemy zdradzić. Efekt pracy naszych rodziców będziecie mogli zobaczyć już wkrótce, będzie to prezent dla nas wszystkich z okazji Dnia Dziecka!!!

Mamy wspaniałych rodziców! Dzięki ich wsparciu, zaangażowaniu, pracy i akceptacji naszych pomysłów, możemy zrealizować każdy projekt.

Uczniowie kl. I gimnazjum wraz z wychowawcąWielki Mały Turniej „Splendora” zakończony!
(2017-03-24)
   W piątek 24 marca 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie planszo maniaków. Impreza była udana, choć ilość osób zdeklarowanych na udział w konkursie była zdecydowanie większa niż liczba w rzeczywiści przybyłych uczestników.
    Graliśmy przez prawie dwie godziny w „Splendora”, czyli grę, która wymaga sprytu, planowania, doboru odpowiedniej strategii i oczywiście umiejętności liczenia. Chociaż już sama rozgrywka jest satysfakcjonująca, nastrój rywalizacji podnosiła nagroda główna w postaci gry „Teby”, ufundowana przez sponsora imprezy - zaprzyjaźnione wydawnictwo Rebel.

    Jak przebiegał turniej? Kilka zespołów, po trzech, czterech graczy przy każdym stoliku, rozegrało partie eliminacyjne. W drugiej grze zmierzyli się ze sobą już tylko zwycięzcy. Pozostali uczestnicy dopingowali finalistów lub grali w inne gry planszowe, np. „Potwory w Tokio” lub… znów w „Splendora”.

    Turniej wygrała Amelia Gudowska z klasy II a gimnazjum, drugie miejsce zajął jej kolega z klasy Kacper Malina, a trzecią lokatę wywalczył Damian Gajerski z klasy I gimnazjum.

    Gratulujemy całej trójce. Dziękujemy za udział wszystkim, którzy w piątkowe popołudnie zdecydowali się na ten, jakże nietuzinkowy, rodzaj rozrywki.

OrganizatorzyTalenty Katolika
(2017-03-22)
Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną.
Mikołaj Gogol
   
    W tym roku po raz pierwszy (ale na pewno nie ostatni!) postanowiliśmy w szczególny sposób przywitać wiosnę. Uczniowie naszej szkoły przygotowali specjalne występy prezentujące ich niezwykłe umiejętności.

   W dwóch odsłonach – najpierw uczniowie szkoły podstawowej (klasy IV-VI) , potem gimnazjaliści – prezentowali artystyczną stronę swojej osobowości.

   Wśród odkrytych talentów najliczniejszą reprezentację stanowiły przedstawicielki klasy 6b. To ich rytmiczne, taneczne choreografie oraz interpretacje wokalne znanych utworów, zostały nagrodzone salwą oklasków. Wspaniale spisali się również uczniowie klasy 4, którzy zaprezentowali całą gamę niespotykanych talentów. Na początku udzielili widowni lekcji judo, następnie dali pokaz mrożącej krew w żyłach giętkości ciała, kończąc na magicznych sztuczkach z udziałem publiczności. Swój artystyczny wkład mieli również uczniowie klasy 6a. Ich przedstawiciele rozbawili publiczność reinterpretacją utworu Jozin z Bazin z akompaniamentem bębenka oraz wprawili w zadumę grą na gitarze klasycznej. Uczniowie klasy 5 wystawili jednego, za to znakomitego przedstawiciela, który wykonał własny układ choreograficzny w rytm popularnej piosenki. Trzeba zaznaczyć, że uczniowie tej klasy stanowili również bardzo żywiołową i życzliwą publiczność.
  
   W drugiej części „Talentów Katolika” byliśmy zaskakiwani przede wszystkim muzycznymi umiejętnościami występujących – śpiewy rozbrzmiewały w języku polskim i angielskim, a instrumentalne wykonania utworów na flecie, skrzypcach, wiolonczeli i keyboardzie rozbrzmiewały w naszej muzycznej wyobraźni jeszcze długo po festiwalu talentów.

    Podczas imprezy ujawniła się tylko jedna osoba o plastycznych zdolnościach, choć rysowników i malarzy u nas nie brakuje.

   Możemy z całą pewnością powiedzieć, że tak udana impreza na stałe zagości w kalendarzu obchodów święta wiosny. Dziękujemy bardzo za wspaniałe występy uczniów, za ich odwagę oraz pracę.Sukces recytatorski naszych uczniów
(2017-03-22)
21 marca – pierwszego dnia kalendarzowej wiosny – podczas, gdy w szkole uczniowie prezentowali swoje niezwykłe talenty, trójka gimnazjalistów – Dominika Krajniewska (kl. III), Julia Płonka (kl. IIa) i Jan Madejczyk (kl. I) podjęła się nie lada wyzwania. Podopieczni pani Justyny Gaber i Małgorzaty Mroczek – Rutki uczestniczyli bowiem w I Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Wybiła Zielona Godzina”, na który zostali zaproszeni przez nauczycieli – polonistów Zespołu Szkół nr 3 w Dąbrowie Górniczej. Nasi uczniowie recytowali wiersze Bolesława Leśmiana.

Julia Płonka zajęła miejsce III, a Jan Madejczyk
swoim brawurowym wystąpieniem podbił serca jury i wygrał konkurs. Serdecznie gratulujemy.


Gimnazjalista też ma Babcię i Dziadka
(2017-03-21)
Na godzinach wychowawczych realizowaliśmy projekt pt. „Zauważeni”, który zwraca uwagę na osoby w podeszłym wieku. Rozmawialiśmy o tym, że społeczeństwo wobec seniorów jest dość represyjne; spycha ich na margines i osadza w schematycznych rolach. Zaawansowany wiek jest całkowicie naturalny, ma swoje konsekwencje, podobnie jak dzieciństwo.  Seniorzy mają prawo funkcjonować w swoim tempie, ciesząc się przyjaznym zainteresowaniem otoczenia. Zamierzamy promować takie postawy.

Na finał naszej akcji 3 lutego zaprosiliśmy naszych kochanych dziadków i babcie. Każdy z nas przygotował prezentację, w której pokazał swoich dziadków  jako osoby aktywne, mające swoje pasje i mnóstwo zajęć w wolnym czasie. W prezencie podarowaliśmy naszym kochanym seniorom notesy, w których zapisaliśmy mądrości życiowe przez nich przekazane.

Po oficjalnej części spotkania był czas na słodki poczęstunek. Przy kawie i ciastku nasi  dziadkowie  mogli  się  pochwalić osiągnięciami swoich kochanych wnuków.

Z dumą pokazaliśmy naszym zaproszonym gościom pracownię języka angielskiego, która została wyremontowana podczas ferii przez naszych rodziców.

Uczniowie i wychowawca klasy I gimnazjum

W Galerii znajduje się fotorelacja z tego wydarzenia. Zapraszamy.


Nagroda dla w konkursie poetyckim
(2017-03-19)
W piątek 17 marca 2017 roku, uczennica klasy II a naszego gimnazjum – Julia Płonka, odebrała nagrodę w IX Regionalnym Konkursie Poetyckim "Powiedz mi jak…" na najlepszy wiersz o miłości lub przyjaźni.
Konkurs zorganizowany został przez Gimnazjum nr 10 im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Górniczej przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Katowicach, Towarzystwem Przyjaciół Dąbrowy Górniczej oraz Stowarzyszeniem Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, którego to przedstawicielka, poetka – Zofia Cencek – zachwyciła się utworem Julii.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu literackim.


Zebranie z Rodzicami
(2017-03-15)
Zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie w dniu 16 marca br. (w czwartek) na godzinę 17.00. Rozpoczęcie na auli.


Gimnazjaliści i licealiści nagrodzeni
(2017-03-03)
Wieczór 17 lutego 2017 roku dla grupy gimnazjalistów i licealistów na pewno był niezwykły. W 5 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej uczestniczyli w  wernisażu, na którym byli jednocześnie zaproszonymi gośćmi i autorami zdjęć nagrodzonych w projekcie ”Stuletnia Dąbrowa Górnicza – miejsce sercu bliskie”.
Pomysłodawcy projektu dali  młodym szansę wykorzystania umiejętności nabytych na lekcjach fotografii  u dr Sławomira Pytla.
Na swoich zdjęciach zaprezentowali estetyczną wrażliwość i umiejętność dostrzegania w rodzinnym mieście miejsc wyjątkowych i pięknych. Sfotografowali zabytki, przyrodę i życie codzienne. Jak podkreślili organizatorzy  poziom około 600 fotografii był wyjątkowo wysoki i bardzo trudno było spośród nich wybrać najlepsze, zaprezentowane na wernisażu. Tym większa radość uczniów, opiekuna i dyrekcji szkoły. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Jednak największą przyjemność sprawiła uczniom  możliwość zobaczenia swoich prac pięknie wyeksponowanych w bibliotece i oglądanych przez licznie przybyłych gości. Organizatorzy zadbali o atmosferę spotkania, był czas na wspomnienia –„ dorośli” z sentymentem opowiadali jak na ich oczach zmieniało się miasto i przekonywali , że warto utrwalać na zdjęciach miejsca, które być może niebawem będą wyglądać inaczej. Rozmowy, ciekawa prezentacja multimedialna zdjęć, kawa, pyszne ciasteczka, nieco nostalgiczny nastrój  - bez wątpienia można też mówić o pełnej integracji międzypokoleniowej.
Z niecierpliwością czekamy na zapowiadany album, wystawę w siedzibie szkół katolickich oraz kolejną inicjatywę, która pozwoli podtrzymać pasję fotografowania.

W Galerii znajduje się kilka zdjęć z wernisażu, zapraszamy.


Rekolekcje wielkopostne
(2017-03-02)
Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla gimnazjum i liceum odbędą się 15 - 17 marca 2017 r.

Plan rekolekcji:

15.03 - godz. 9.00 - zbiórka w szkole, wyjazd do Kina HELIOS w Sosnowcu, powrót ok. godz. 12.30-13.00

16.03 - godz. 9.00 - zbiórka w szkole, wyjazd do Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Sosnowcu, powrót ok. godz. 12.30-13.00

17.03 - godz. 9.00 - zbiórka w szkole, wyjazd do Kościoła Św. Tomasza w Sosnowcu, powrót ok. godz. 12.30-13.00


Zebranie z Rodzicami
(2017-03-02)
Zebranie dla Rodziców uczniów  Katolickiego Gimnazjum
odbędzie się 16 marca 2017 r.
o godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy.
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8