Pierwsze miejsce w rankingu szkół podstawowych w Dąbrowie Górniczej
(2017-09-17)
Uczniowie naszej szkoły osiągnęli najlepszy wynik spośród dąbrowskich szkół podstawowych na ostatnim sprawdzianie szóstoklasisty z języka polskiego i matematyki (81,8 proc.), dlatego Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym otrzymała pierwszą lokatę w rankingu szkół w Dąbrowie Górniczej. Informacja o tym ukazała się w Dzienniku Zachodnim i portalu Nasze miasto.
Fakt, że nasza szkoła jest dobra potwierdzają nie tylko wyniki sprawdzianu, ale również zewnętrzne ewaluacje, przeprowadzane przez Kuratorium Oświaty. W raportach zamieszczonych na stronie Systemu Ewaluacji Oświaty można przeczytać szczegółowo jak wysoko oceniono działanie naszej placówki.
Zachęcamy do odwiedzenia szkół katolickich w Dąbrowie Górniczej i przekonania się o tym osobiście.

Zebranie - wymiana francuska
(2017-09-08)
W dniu 12.09.2017 (wtorek) odbędzie się zebranie w sprawie wyjazdu uczniów na wymianę szkolną do Francji.
Serdecznie zapraszam uczestniczących w niej uczniów oraz ich rodziców na godzinę 17.00 do budynku Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej na ul. Łańcuckiego (obecnie Zawidzkiej).

Teresa Konieczniak (organizator wymiany)

Zebranie z Rodzicami
(2017-09-08)
W dniu 14.09.2017 (czwartek) zapraszamy Rodziców uczniów klas 4 - 7 Katolickiej Szkoły Podstawowej , Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej na zebranie z wychowawcami o godz. 18.00 na ul. Łańcuckiego  (obecnie Zawidzkiej).

Festyn rozpoczynający rok szkolny 2017/2018 odwołany
(2017-09-08)
Z wielką przykrością zawiadamiamy wszystkich zainteresowanych festynem, że z powodu niepewnej pogody - ciągle zmieniającymi się prognozami na najbliższą niedzielę - jesteśmy zmuszeni odwołać festyn inaugurujący rok szkolny 2017/2018 dla naszych najmłodszych uczniów.

Zapewniamy jednocześnie, że tego typu impreza będzie naszym i Państwa udziałem w tym roku szkolnym, prawdopodobnie na wiosnę. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o cierpliwość, zwłaszcza maluchy.

Wykład Inauguracyjny
(2017-09-07)
Wracając do pięknego zwyczaju naszego liceum sprzed lat, Dyrekcja szkoły wraz z panią dr Renatą Babiarz-Zdyb, zaprosiła na wykład inaugurujący rok szkolny 2017/2018 naukowca - chemika, pana Tomasza Flaka z Instytutu Nauki o Materiałach na Uniwersytecie Śląskim.
Była to ciekawa prelekcja na temat "Od sera pleśniowego do maści na latanie, czyli niezwykłe dzieje pleśni".
Myślę, że każdy uczeń i  nauczyciel obecny wówczas na auli szkolnej  chętnie wysłuchał ciekawostek o tym grzybie.
Chemiczne, historyczne i biologiczne tło wzbudziło ciekawość uczestników, a profilaktyczny oddźwięk dał do myślenia. Każdy, kto następnym razem będzie miał do czynienia ze spleśniałą żywnością, zastanowi się, co należy z nią zrobić.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas Panu Tomaszowi i mamy nadzieję, że jako absolwent naszej szkoły, pozwoli wkrótce zaprosić się ponownie.
X.Y.

Zmieniamy szkolną rzeczywistość
(2017-09-05)
W  roku szkolnym 2016/17 klas II gim.  realizowała projekt pt. „Zmieniamy szkolną rzeczywistość”.
W ramach tego projektu, podczas ferii zimowych, rodzice uczniów odnowili salę nr 39, która jest pracownią  języka angielskiego. Dzięki ich zaangażowaniu i pracy wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą się uczyć w estetycznej sali.
W ramach tego projektu  klasa II gim.  podjęła się również odnowy korytarza na drugim piętrze. Uczniowie przeprowadzili  trzy akcje, podczas których sprzedawali ciasta, kanapki, tosty i napoje. Za zebrane pieniądze został zakupiony plakat,  który zmienił ulubiony korytarz gimnazjalistów.

Dzięki zaangażowaniu rodziców w szkole powstało  miejsce, w którym wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogli się spotkać, odpocząć i zjeść śniadanie.

Efekt pracy naszych rodziców można zobaczyć w galerii, w której zamieściliśmy kilka zdjęć.

Dziękujemy za wsparcie, zaangażowanie i  pracę Rodzicom i pani Dyrektor Ewie Raszce. Dzięki Państwa akceptacji naszych pomysłów, możemy zrealizować każdy projekt.

Uczniowie kl. II gimnazjum wraz z wychowawcą

Mecz dla Maciusia
(2017-09-04)
Zapraszamy w dniu 9 września 2017 r. na Mecz Charytatywny dla Maciusia.

Szczegóły tego wydarzenia znajdują się na załączonym plakacie oraz na stronach Portalu Miejskiego Sosnowiecki.pl i Fundacji Rób Dobro.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
(2017-09-03)

Rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich uczniów Katolickich Szkół w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 04.09.(poniedziałek) o godzinie 9:15 w Bazylice pw. NMP Anielskiej przy ul. Królowej Jadwigi.

Prosimy, aby uczniowie klas I-szych szkoły podstawowej przynieśli na Mszę św. tornistry, które zostaną poświęcone.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego
(2017-09-01)
Próba śpiewu szkolnej scholi odbędzie się 4 września w godz. 8.00 - 9.00 w budynku przy ul. Augustynika 1. Zapraszamy osoby śpiewające oraz wszystkich instrumentalistów (skrzypce, bębny, gitary, wiolonczele, flety itp).

Termin festynu przeniesiony
(2017-09-01)
Z powodu niekorzystnej pogody zapowiadanej na niedzielę 3 września, termin festynu został przeniesiony na najbliższy pogodny weekend. Więcej informacji wkrótce.

Przejdź na stronę  1 2 3 4