Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

MEKSYK W KATOLICKICH SZKOŁACH SPSK W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
(2017-02-15)
W dniu 10 lutego br. José Fredman Mendoza Ibarra, doktorant z Uniwersytetu Nuevo León w Meksyku, goszczący w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki  Uniwersytetu Śląskiego w ramach programu Erasmus  wygłosił wykład w Katolickich Szkołach w Dąbrowie Górniczej na temat meksykańskiej kultury.
Nasz gość spotkał się z gimnazjalistami, którzy uczą się jęz. hiszpańskiego, a także z uczniami  klasy 5 i 6 Katolickiej Szkoły Podstawowej.
Dzięki wystąpieniu, jakie przygotował José Ferdman, zmniejszyła  się odległość między Polską a Meksykiem, rozpaliła się ciekawość dalekiego kraju, jego historii i jego kultury oraz dnia obecnego.

Nasi uczniowie bardzo ciepło przyjęli gościa z Meksyku. Przygotowali poczęstunek, a młodsi nawet parę piosenek w jęz. hiszpańskim.

Bardzo dziękujemy José Ferdmanowi za to spotkanie, uczniom za miłe przyjęcie gościa oraz rodzicom za pyszne ciasta i pierniczki.


Kolejne spotkanie z Manon Cuppens
(2017-02-15)
Manon Cuppens spotkała się z grupami frankofońskimi Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej.

W czwartek, 9.02.2017,  gościliśmy w naszych szkołach panią  Manon Cuppens,  lektorkę  języka francuskiego, która spotkała się z uczniami grup  licealno-gimnazjalnych i szkoły podstawowej w  ramach projektu „Klasy frankofońskie na Śląsku” - DELF.  Uczniowie mieli możliwość pracować z native speakerem w zakresie słownictwa dotyczącego ulubionych  czynności i zajęć. Trenowali także sprawność rozumienia i komunikacji w języku francuskim.
Wszyscy uczący się języków obcych wiedzą, że najtrudniej jest pokonać barierę mówienia.  I właśnie pokonaniu tej bariery służą spotkania z Manon. Cieszymy się, że nasi uczniowie mają taką możliwość.
 Do zobaczenia w następnym miesiącu!


Korekta planu
(2017-02-13)
Pobierz plan na wtorek 14 lutego br.


Sekretariat w ferie
(2017-01-14)
Sekretariat Szkół Katolickich SPSK w Dąbrowie Górniczej  w 1. tygodniu ferii pracuje w godzinach  10.00  - 12.00.
W 2. tygodniu sekretariat będzie nieczynny
z powodu remontu.
W razie pilnych spraw prosimy o kontakt
z nr tel. 512 328 878


Piszą o nas
(2017-01-13)
W związku z wydarzeniem jakim było podpisanie porozumienia przez nasze szkoły z Uniwersytetem Śląskim, w portalu internetowym miasta Dąbrowa Górnicza oraz w serwisie internetowym Dziennika Zachodniego ukazał się artykuł pt.: "Dąbrowa Górnicza: szkoły katolickie będą współpracować z Uniwersytetem Śląskim".

Na stronach Uniwersytetu Śląskiego również została zamieszczona relacja z tego wydarzenia.
Zapraszamy do lektury.


Konkurs matematyczny KANGUR
(2017-01-12)
16 marca 2017 r. uczniowie naszych szkół wezmą udział z Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:

Żaczek klasy 2 szkół podstawowych;
Maluch klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
Beniamin klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
Kadet klasy I i II gimnazjów;
Junior klasy III gimnazjów, I liceów i techników,
I, II, III zasadniczych szkół zawodowych;
Student klasy II i III liceów i techników oraz IV techników.

Zapraszamy wszystkich naszych uczniów do udziału!
 
Zgłoszeń wraz opłatą 9 zł  dokonujemy u wychowawcy (klasy I-III SP) oraz nauczycieli matematyki do dnia 30 stycznia.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest podpisane przez rodzica

OŚWIADCZENIE .

Dla zachęty organizatorzy konkursu, tj. Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych przygotowało upominek:Testy konkursowe z poprzednich lat znajdują się pod adresami:

Wszystkie kategorie:

http://www.kangur-mat.pl/testy_konkursowe.php


Przykładowe zadania dla kategorii Żaczek
http://www.kangur-mat.pl/zad_przy_zaczek.php

Przykładowe zadania dla kategorii Maluch
http://www.kangur-mat.pl/zad_przy_maluch.php

Przykładowe zadania dla kategorii Beniamin
http://www.kangur-mat.pl/zad_przy_beniamin.php

Przykładowe zadania dla kategorii Kadet
http://www.kangur-mat.pl/zad_przy_kadet.php

Przykładowe zadania dla kategorii Junior
http://www.kangur-mat.pl/zad_przy_junior.php

Przykładowe zadania dla kategorii Student
http://www.kangur-mat.pl/zad_przy_student.php


Podpisanie umowy między UŚ a Szkołami Katolickimi SPSK w Dąbrowie Górniczej
(2017-01-10)
W poniedziałek 9 stycznia 2017 roku w siedzibie Katolickich Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej zostało podpisane POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY DYDAKTYCZNEJ pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Katolickimi Szkołami Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej,  którego celem jest umożliwienie licealistom udziału w wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet Śląski, zwłaszcza przez Wydział Filologiczny, Wydział Teologiczny, Wydział Nauk o Ziemi, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, pozwalających im rozwijać indywidualne zainteresowania i umiejętności.

Uroczystość poprowadzili licealiści: Marysia Madejczyk i Wojtek Szeszko.

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego: prodziekan Wydziału Filologicznego dr hab. prof. UŚ Magdalena Pastuchowa, zastępca dyrektora Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki dr Ewa Półtorak, dr Cecylia Tatoj z Zakładu Hispanistyki, pełnomocnik rektora ds. promocji i kontaktu ze szkołami ponadgimnazjalnymi dr Magdalena Ochwat, dr Andrzej Boczarowski z Katedry Geografii Fizycznej, ks. dr Bartłomiej Kuźnik z Katedry Teologii Pastoralnej, Liturgiki, Homiletyki i Katechetyki. Nie mógł być obecny na naszej uroczystości dr hab. Armand Cholewka, który będzie reprezentować Wydział Matematyki-Fizyki-Chemii.  Nasz Organ Prowadzący reprezentowała pani prezes SPSK, Maria Chodkiewicz.

Dokument sygnowały prodziekan Wydziału Filologicznego dr hab. prof. UŚ Magdalena Pastuchowa i dyrektor Katolickich Szkół SPSK w Dąbrowie Górniczej mgr Ewa Raszka.

Koordynatorami współpracy ze strony Szkół Katolickich są dr Sławomir Pytel (Wydział Nauk o Ziemi), dr Renata Babiarz-Zdyb (Wydział Matematyki-Fizyki-Chemii), ks. Rafał Pietruszka (Wydział Teologiczny), mgr Teresa Konieczniak (Wydział Filologiczny).

Uczestnicy  spotkania mieli przyjemność wysłuchania wykładu dr hab. prof. UŚ Magdaleny Pastuchowej pt. „Językoznawca jak archeolog, czyli dziedzictwo ukryte w języku”.

Spotkanie było okazją do przybliżenia uczniom możliwości, jakie oferuje Uniwersytet Śląski. Licealiści mogli również zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.Zebranie z Rodzicami
(2017-01-04)
Przypominamy, że zebranie z Rodzicami odbędzie się 12 stycznia (w czwartek) br o godzinie 17.00.


Bóg się rodzi, moc truchleje!
(2016-12-22)
Tegoroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy odbył się 18 grudnia
w Szkole Podstawowej przy ul. Augustynika.
Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich uczestników spotkania. Odwiedzający mogli zakupić różnorodne ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Wśród upominków znalazły się bombki, stroiki świąteczne, świece, aniołki, kartki, choinki i wiele innych wspaniałych dekoracji.
Uczestnicy spotkania mogli również kupić specjalną babeczkę, którą mogli samodzielne udekorować lub zlecić to zadanie zdolnym gimnazjalistom.  Prócz tego, po raz kolejny zawitała na naszym kiermaszu wspólnota Betlejem z Jaworzna. Jej przedstawiciele zaprezentowali piękne ikony tworzone przez mieszkańców domu oraz ozdobną ceramikę własnej produkcji.
Wielkim powodzeniem cieszyła się również świąteczna kawiarenka. Można w niej było zakosztować wyśmienitych pierników, serników, makowców, babeczek…  Po prostu - niezliczonej ilości wszelkich łakoci. A to wszystko z dodatkiem aromatycznej kawy lub herbaty.

Dzięki Państwa hojności udało się zgromadzić 4079,13 zł. Cały dochód z kiermaszu bożonarodzeniowego zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację ciężko chorej Żanety.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację kiermaszu i wsparcie.Plan na czwartek 22 grudnia
(2016-12-20)
W czwartek, 22.12.2016, zajęcia będą odbywały się w następującym porządku:

- 1, 2, 3 lekcja wg planu,
- 4 lekcja - spektakl przygotowany przez szkolny zespół teatralny,
- po występie uczniów odbywać się będą klasowe spotkania opłatkowe,
- po wigiliach klasowych uczniowie idą do domu.
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8