Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

Rekolekcje adwentowe
(2016-12-11)
9 grudnia w ramach adwentowych rekolekcji odwiedziliśmy Wspólnotę Betlejem, która ma swój dom w Jaworznie. Dom, który wiekiem i wyglądem przypomina nasz nowy budynek dla szkoły podstawowej, zamieszkuje grupa wspaniałych ludzi. Członkowie wspólnoty często po bolesnych doświadczeniach, poznają nowe drogi pod opieką ks. Mirosława Toszy. Mówią o sobie, że chcą odzyskać nadzieję, odnaleźć sens życia. Szukając go pokazują nam, odwiedzającym tę skromną, choć barwną posiadłość, najkrótsze drogi prowadzące do tego celu.

Jednym ze sposobów na ich prostą drogę do Boga była traktorkowa pielgrzymka do Lisieux (do św. Teresy) - Droga Pojednania, zainspirowana filmem Davida Lyncha "Prosta historia". To właśnie o przemierzaniu tych 2000 km opowiadał nam jeden z mieszkańców domu i uczestnik pielgrzymki: "Było ciężko zwłaszcza nocami, ale daliśmy radę".

Cieszymy się, że mogliśmy wysłuchać słów płynących z głębi serc, że mogliśmy zobaczyć "kawałek" żywego Kościoła, nacieszyć się widokiem kolorowej mozaiki w stylu Hundertwassera. Dziękujemy!

Zachęcamy do wspierania projektów Wspólnoty Betlejem, w szczególności do pomocy w wykupieniu traktorków! Więcej informacji TUTAJ.


Kiermasz Bożonorodzeniowy
(2016-12-10)
Katolickie Szkoły SPSK w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają na

BOŻONARODZENIOWY   KIERMASZ CHARYTATYWNY

w niedzielę, 18.12.2016, w godz. 10.00 – 14.00 .
Miejscem kiermaszu będzie Katolicka Szkoła Podstawowa
przy ul. Augustynika 1.

Uzyskane fundusze wspomogą leczenie i rehabilitację ciężko chorej uczennicy z gimnazjum.

ZAPRASZAMY


Mikołajki 2016
(2016-12-08)
  Ho, ho, ho, ho! Czy św. Mikołaj odwiedził wszystkich?
U nas, jak co roku 6 grudnia, najwięcej czasu poświęcił dla najmłodszych członków naszej społeczności szkolnej.
  Przedszkolaki ugościły św. Mikołaja oraz zaśpiewały dla niego piosenkę. Ten w podziękowaniu rozdał im przywiezione przez siebie prezenty.
Na zakończenie podziękował wszystkim zebranym oraz poprosił obecne dzieci, aby były grzeczne przez kolejny rok. Obiecał, że przyjdzie jeszcze :)

  Ale święty spędził czas nie tylko na zabawie z dziećmi i rozdawaniu prezentów. Ze starszymi pograł w planszówki! 

  Imprezę rozpoczął niejaki Nicpoń (wcale nie pomocnik św. Mikołaja, tylko grafik - pan Jarek Nocoń). Opowiedział w telegraficznym skrócie, jak wygląda tworzenie gry planszowej, od jej zaprojektowania do powstawania  gotowego produktu. Wyjawił w prosty i rzeczowy sposób, na czym polega praca grafika w tej dziedzinie. Jesteśmy wdzięczni, że przedstawił kilka własnych projektów, pokazał karty do gier, plansze, pionki, figurki, że odpowiedział na nasze pytania.
  Potem już zabraliśmy się do grania. I co było grane? Wysokie napięcie, Tajniacy - obrazki, Imago, Światowy Konflikt, Potwory w Tokio,
Splendor, Colt Express, 5 sekund
. Była też przymiarka do Osadników, ale graczom nie podeszła. Ale poza tym towarzyszyły nam same pozytywne emocje: śmiech, zabawa skojarzeniami, twórcze myślenie. A na koniec, tą przysłowiową wisienką na torcie, okazało się losowanie nagród.
I tu Mikołaj znów otworzył swój wielki worek bez dna. Każdy gracz wyszedł albo z grą albo z nagrodą pocieszenia.

Fotorelacja, jak zwykle w Galerii.


Obiady w szkole - informacje
(2016-12-07)
ROZLICZENIE OBIADÓW ZA MIESIĄCE: XI i XII 2016 r.
(dotyczy szkoły na ulicy Augustynika):

Uprzejmie informujemy, że miesiąc XI zostanie rozliczony w dniach: 15- 16 grudnia.
Otrzymają Państwo pisemną informację w kopercie o brakującej kwocie (prośba o przekazanie wychowawcom klas lub wychowawcom świetlicy zgodnej kwoty w kopercie w  dniach tj. 19 i 20 XII 2016 r.) lub o nadpłacie (zostanie ona wykorzystana na następny miesiąc, tj. I 2017 r.).
Miesiąc XII będzie rozliczany na podstawie zamówień dokonywanych codziennie przez dzieci. Informację o kwocie należnej do wpłacenia otrzymają Państwo na początku stycznia 2017 r. Dokładne daty zostaną przedstawione na początku stycznia 2017 r.

ZAMAWIANIE OBIADÓW (dotyczy szkoły na Łańcuckiego):

Prosimy przesyłać informacje o zamawianych i odmawianych obiadach na tel. 500-260-277 (wyłącznie sms).Spotkanie z Manon
(2016-11-23)
We  wtorek , 8.11.2016, grupy frankofońskie spotkały się z nową lektorką języka  francuskiego Manon Couppens. Pierwsze zajęcia z native speakerem  miały charakter zapoznawczy i upłynęły w atmosferze  zabawy. Grupa gimnazjalno-licealna tworzyła kreacje mody z……..różnych worków plastikowych. Uczniowie opisywali  powstałe dzieła, ich kształty i kolory, oczywiście trzeba było zaprezentować się w danej kreacji.  Budowę zdania francuskiego  uczniowie trenowali w zabawie „Téléphone arabe” czyli po polsku  „ głuchy telefon”.
Manon była bardzo pozytywnie zaskoczona umiejętnościami językowymi  naszej najmłodszej grupy francuskiej z klasy 6b SP . Uczniowie bardzo dobrze dawali sobie radę w komunikacji w języku francuskim.
Manon  będzie naszym stałym gościem w tym roku szkolnym. Mamy nadzieję na dobrą i owocną współpracę zakończoną, ufamy, zdanymi egzaminami DELF.Obchody 11 listopada - wspomnień część 1
(2016-11-21)
  Dnia 10 listopada odbyły się w naszych szkołach dwie akademie z okazji Święta Niepodległości: jedna w szkole podstawowej przy ulicy Augustynika 1, druga na auli katolickich szkół przy Łańcuckiego 10.

  Pierwszą uroczystość z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowali uczniowie klas III b, III c szkoły podstawowej wraz z wychowawcami p. Agatą Duch, p. Moniką Wodą. Apel rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu. Program zaaranżowano tak, by przypomnieć fakty historyczne, przeplatane poezją i występem artystycznym.

  Druga uroczystość została przygotowana przez uczniów klas VI szkoły podstawowej oraz II gimnazjum pod kierownictwem pani Barbary Koc-Gajos.
Obchody rozpoczęły się od uroczystego wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie zaczęła się część artystyczna. Konferansjerzy (Magdalena Olempa i Szymon Małek) przypominali dramatyczne wydarzenia towarzyszące polskiej drodze ku odzyskaniu niepodległości. Ich opowieść ilustrowały zdjęcia i filmy wyświetlane na prezentacji multimedialnej oraz przejmujące recytacje uczniów (Barbara Hołda, Natalia Woźnik, Matylda Taborek, Zofia Tabor, Oliwier Michalak). Podczas akademii nie zabrakło także pieśni patriotycznych, w których odśpiewanie włączyło się wielu uczniów i nauczycieli.
Młodzież szkolna z zainteresowaniem wsłuchała się z tę lekcję historii. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała artystom za ich pracę oraz wszystkim uczniom za godne zachowanie podczas uroczystości.Relacja z Planszówek
(2016-11-20)
10 listopada odbyło się kolejne spotkanie "planszówkowiczów".
Tym razem graliśmy w cztery gry: nieśmiertelny "Splendor", drewnianą edycję "Osadników z Catanu", szybkie "5 sekund" i ... "Mistrza Matematyki". Tę ostatnia grę przyniosła najmłodsza uczestniczka koła planszówkowego :)  - uczennica trzeciej klasy szkoły podstawowej.
Popołudnie dla niektórych z nas było szczególnie udane z powodu wygranej, ale wszystkim nam towarzyszyły pozytywne emocje: satysfakcja z samej rozgrywki w "Splendorze", humor, który nam dopisywał, gdy plątał się język przy wymienianiu trzech rzeczy pasujących do opisu na wylosowanej karcie w ciągu pięciu sekund, entuzjazm przy wymianie towarów w "Osadnikach z Catanu" i oczywiście główkowanie jak ułożyć działanie, by zgadzał się wynik.
Następne granie 6 grudnia i to nie byle jakie, ale wielkie rozgrywki w Planszówkowym Turnieju Mikołajkowym - już zaopatrzcie się w czerwone czapeczki z białym pomponikiem :)

PS. W galerii kilka fotek - zapraszamy do nas!
Planszomaniacy


Zaproszenie na spotkanie z ciekawym człowiekiem
(2016-11-20)
23 listopada 2016 r. o godzinie 15.30 odbędzie się Spotkanie z podróżnikiem, p. Ryszardem Derdzińskim. Temat tego wydarzenia to "7 dni w Tybecie". Serdecznie zapraszamy.


Zebrania śródsemestralne
(2016-11-14)
   Zapraszamy Rodziców klas IV - VI Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum i Liceum na zebranie śródsemestralne, które odbędzie się 17 listopada (w czwartek).
   Rozpocznie się o godzinie 17.30 wykładem dr Agnieszki Pasztak-Opiłki "Motyl w sieci. Czy dziecko w sieci jest bezpieczne?"

Uwaga,
Rodzice uczniów klas Ia, Ib, IIa, IIb, IIc, IIIa szkoły podstawowej mają zebranie 24.XI  godz.  17.00.
Rodzice uczniów klas III b, III c szkoły podstawowej 17. XI godz. 16.30.
 
W dniu 17.XI, po zebraniu, o godz. 17.30 – w salce katechetycznej przy Bazylice NMP spotkanie dla rodziców uczniów przystępujących do I Komunii Świętej w sprawie strojów komunijnych.Zajęcia z native speakerem francuskiego
(2016-11-07)
We wtorek, 8.11.2016, odbędą się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia z native speakerem języka francuskiego, panią Manon  CUPPENS.

Plan zajęć grup frankofońskich z lektorką:

Lekcja 2  -  klasa VIb
Lekcja 3  -  klasa IIa Gim., II LO, III LO
Lekcja 4  -  klasa IIa Gim., II LO, III LO
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8