Kolejny sukces naszych uczniów
(2016-11-04)
Nasi uczniowie z grup francuskojęzycznych odnieśli kolejny sukces.
Julia Płonka i Maja Rachwalik zdały egzaminy  DELF A1, a Wojciech Tabor i Maciej Bugaj  zdali egzamin DELF A2.
Otrzymali oni Certyfikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej Francji potwierdzające ich umiejętności językowe.
Serdecznie gratulujemy i życzymy zdania egzaminów na kolejnych poziomach.
Do egzaminów przygotowywały prof. Marta Drobińska-Ślusarz i prof. Teresa Konieczniak

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
(2016-10-28)
15 października odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas IV-VI mieli okazję zaśpiewać  piosenki w językach obcych, które przygotowali wspólnie z nauczycielami.
Zuzia, Ania, Bartek i Oliwer z klas VI zatańczyli dla nas tango.
Reprezentanci klas szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w  quizie o krajach europejskich.

Wśród uczestników konkursu na najlepszy strój narodowy zostali nagrodzeni Szymon Łojewski w kategorii uczniów młodszych i Tomasz Sokołowski z kl. IIb gimnazjum.
Podczas spotkania mieliśmy również okazję uczestniczyć w degustacji potraw narodowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie w przygotowaniu Europejskiego  Dnia Języków Obcych w naszej szkole.
Nauczyciele języków obcych

Konsultacje dla rodziców
(2016-10-24)
Przypominamy, że w najbliższy czwartek, tj. 27 października w godzinach 17.00 - 19.00 odbędą się konsultacje dla Rodziców. Zapraszamy.

Nietypowa lekcja języka polskiego – jestem pasożytem czy pokonuję bariery?
(2016-10-18)
           18 października 2016 roku uczniowie klas IIa i IIb gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji języka polskiego, zorganizowanej przez p. Małgorzatę Mroczek – Rutkę. Lekcja ta odbyła się nie w sali 31 w naszej szkole, jak to zazwyczaj ma miejsce, a w filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej. Zajęcia prowadził sam pan Kazimierz Szymeczko – pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży jak również pracownik Caritasu. Temat, na który uczniowie dyskutowali z pisarzem, dotyczył kwestii szeroko pojętej niepełnosprawność, a także pokonywania barier i tolerancji. Pan Szymeczko zdradził również w jaki sposób powstają jego powieści, jak pracuje z niepełnosprawnymi ale i gdzie lubi spędzać wakacje.
          Ta drobna odmiana miała na celu zachęcić uczniów do refleksji na temat niepełnosprawności wokół nich samych.

Kilka słów o wymianie polsko-francuskiej
(2016-10-16)
W dniach 28 września  - 09 października 2016, uczniowie Szkół Katolickich z Dąbrowy Górniczej oraz Sosnowca mieli okazję uczestniczyć w wymianie międzynarodowej z Liceum Fabert w Metz, we Francji. Celem wyjazdu była integracja młodzieży polskiej i francuskiej, poznanie nowych obyczajów, zwiedzanie (zapierające dech w piersiach) tamtejszych zabytkowych miejsc oraz przełamanie barier w stosunku do innych nacji, języka, kultury czy samego  obcowania z nieznanymi nam wcześniej osobami...Czytaj wiecej

Świeto Edukacji Narodowej - dzień wolny od zajęć
(2016-10-10)
PIĄTEK, 14.10.2016 r.  - ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ  -
 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo – wychowawcze uczniom, których rodzice w tym dniu pracują.

Pierwszy rajd Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego
(2016-10-04)
02 października bieżącego roku - uczestnictwem w 47. Rajdzie Zagłębiaka - zainaugurowało działalność Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze. Dziesięcioro uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczyciela geografii oraz przewodnika PTTK wędrowało szlakami Beskidu Śląskiego. Od Przełęczy Salmopolskiej dotarliśmy do Malinowskich Skałek, skąd podziwialiśmy rozległą panoramę Beskidów. Z Malinowskich Skałek zeszliśmy do Żywca, gdzie w amfiteatrze ciepłym posiłkiem i występami artystycznymi oraz konkursem zakończył się nasz Rajd Zagłębiaka.
Fotorelacja z naszej wyprawy znajduje się w galerii.

Planszóweczki w naszej szkole
(2016-09-25)
Ruszyliśmy z grami planszowymi w tym roku szkolnym! Pierwsze spotkanie za nami. W zeszły czwartek, tj. 22 września o godz. 15.30 zaczęliśmy w trzech grupach: "Colt Express", "Tajniacy" i "Światowy konflikt". Potem pojawił się "Splendor", "For sale" i oczywiście "List miłosny". Czas mieliśmy ograniczony - umówiliśmy się na granie do 17.30 i tak skończyliśmy. Było nas łącznie siedemnaście osób - głównie gimnazjum, ale było i kilku uczniów ze szkoły podstawowej, a nawet z liceum się ktoś trafił :)

To był całkiem miło spędzony czas, nieprawdaż? Będzie ciąg dalszy. Kiedy? W październiku, potem w listopadzie, a w planach "Wielkie Granie w Mikołajki" (może z niespodzianką)!

(2016-09-24)
Stały rozkład zajęć szkolnych dla wszystkich klas znajduje się w zakładce Plan lekcji. Zapraszamy.

Serwis informacyjny dla rodziców
(2016-09-18)
Dziennik elektroniczny informujący o ocenach bieżących naszych uczniów działa pod adresem www.dgkatolik.info

Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8