Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

Konkurs plastyczny - Brat Albert
(2017-06-21)
Konkurs rozstrzygnięty.

Z okazji roku św. Brata Alberta, patrona diecezji sosnowieckiej oraz gimnazjum i liceum katolickiego w Dąbrowie Górniczej, w naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny "Bądź dobry jak chleb", w którym uczniowie wyrażali swoje postrzeganie ich świętego patrona.
Jury w składzie: nauczyciel instruktor plastyki, pani Sylwia Nowak, pani Anna Segiedyn i pan Robert Siedlecki, stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia najlepszych prac. Spośród bardzo wielu prezentujących niezwykle wysoki poziom, zwycięskimi okazały się prace uczniów klas VI:

miejsce I   - Tymoteusz Tkacz,
miejsce II  - Filip Bagnicki,
miejsce III - Rozalia Jaros.

Wyróżniono również prace Macieja Pilarza oraz Jakuba Łaskwaskiego z klasy IV.

Gratulujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia prac w naszej Galerii.


Plan zakończenia roku szkolnego
(2017-06-20)
23 czerwca 2017 r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 według harmonogramu:

dla klas I-III szkoły podstawowej:

8.00 – wręczanie świadectw (ul. Augustynika 1)
9.00 - Msza Święta - Bazylika p.w. Matki Boskiej Anielskiej ul. Królowej Jadwigi


dla klasy IV-VI szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum:

11.00 - Msza Święta – Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski ul. Morcinka
12.00 - powrót do szkoły (ul Łańcuckiego) i wręczenie świadectw

Świetlica  w dniu 23.06 pracuje w normalnym trybie.

Próby scholi szkolnej (IV-VI, gim i LO) odbędą się w środę (21.06) i czwartek (22.06) o 8.00 - 9.30.Wrześniowa wymiana francuska
(2017-06-19)
Szanowni Państwo,

Zapraszam na zebranie związane z wyjazdem Państwa dzieci  we wrześniu na wymianę szkolną do Francji. Odbędzie się ono  w środę, 21 czerwca, o godz. 17.00 w budynku Katolickich Szkół w Dąbrowie Górniczej , ul.Łańcuckiego 10, w sali nr 31 (1.piętro).

Teresa Konieczniak, organizator wymiany


Pielgrzymka Szkół SPSK do Częstochowy
(2017-06-13)
19 czerwca br. (w poniedziałek) odbędzie się coroczna Pielgrzymka Szkół SPSK do Częstochowy na Jasną Górę.

Plan dla uczniów gimnazjum i liceum:
9.15 -
wyjazd autokarem spod szkoły przy ul. Łańcuckiego
ok. 14.00 - powrót

Uczniowie powinni zabrać nakrycia głowy
, parasole lub kurtki przeciwdeszczowe, prowiant, wodę - Msza Św. jest na błoniach, pod gołym niebem.


Kolejne spotkanie z Seniorami
(2017-06-05)
Na początku 2017 roku dla podopiecznych  Dąbrowskich Domów Opieki nasi najmłodsi uczniowie przedstawili jasełka na scenie teatralnej TZN.

Dziś, tj. 5 czerwca
, zaproszeni przez proboszcza parafii NMP Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej, księdza Zdzisława Reterskiego, spotkaliśmy  się znów z Seniorami, tym razem na Eucharystii. Zgromadził nas wspólny patron - św. Brat Albert, za wstawiennictwem którego modliliśmy się za siebie wzajemnie. Słowo Boże wygłosił ksiądz Rafał Pietruszka, prefekt Katolickich Szkół w Dąbrowie Górniczej. Oprawę muzyczną zawdzięczamy szkolnej scholi.

Bardzo dziękujemy za spotkanie, które było możliwe dzięki Księdzu Proboszczowi, Dyrekcji Szkół Katolickich, Dyrekcji Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Dyrekcji Dziennego Domu Senior-Wigor.


WIZYTA FRANCUSKICH UCZNIÓW
(2017-05-31)

Pożegnaliśmy wczoraj gości z Francji, którzy spędzili z nami 9 dni realizując program szkolnej wymiany pomiędzy Lycée Fabert w Metz a Gimnazjum i Liceum Katolickim w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu.
Wymiana uczniowska między tymi szkołami ma już 12-letnią tradycję. Podczas pobytu w Dąbrowie Górniczej młodzi Francuzi mieli okazję nie tylko poznać miasto, ale i codzienne życie swych rówieśników, goszcząc w ich rodzinnych domach.

Pobyt rozpoczął się od wizyty w szkole i warsztatów ceramicznych prowadzonych przez artystę rzeźbiarza, pana Wojciecha Dzienniaka. Powstałe rzeźby zostały zabrane do Francji i na pewno długo będą przypominać o pobycie w Polsce.

W tym roku nie mieliśmy szczęścia spotkać się z Panem Prezydentem Zbigniewem Podrazą, ale pracownicy Urzędu Miasta przedstawili uczniom ciekawą prezentację multimedialną o Dąbrowie Górniczej i regionie.

Zaproponowaliśmy naszym gościom trzydniowy wyjazd integracyjny w Tatry, gdzie wspólnie z uczniami polskimi, nie bacząc na deszcz, dzielnie pokonywali wielokilometrowe trasy turystyczne.

Wycieczki do Warszawy, Krakowa, Pszczyny były okazją do poznania historii naszego kraju.

Uczniowie francuscy zwiedzili także   Nazistowski Obóz Koncentracyjny Auschwitz-Birkenau . Młodzi ludzie w wielkim  skupieniu wysłuchali opowieści o eksterminacji oraz  o męczeństwie i bohaterstwie więźniów.

Byliśmy również w Częstochowie, na Jasnej Górze, gdzie historia narodu polskiego łączy się z jego duchowością.

Trudno było się rozstać po tylu dniach spędzonych razem. Nasi francuscy goście byli wzruszeni serdecznością i gościnnością polskich rodzin. Niektórzy zostali nawet zaproszeni na wakacje do Polski.

Uczniowie polscy wyjadą z rewizytą do Metz 28 września 2017.

Organizatorzy tej wymiany składają bardzo gorące podziękowania wszystkim uczniom i ich rodzinom za przyjęcie  francuskich gości, za stworzenie prawdziwie domowej atmosfery.

Teresa Konieczniak Dzień Sportu - 2 czerwca
(2017-05-29)

Plan Dnia Sportu 02.06.2017
godzina 9.00- 12.30

8.00- 8.45 - zajęcia wg planu.
9.00- 10.00 - quiz sportowy
10.00- 12.30 - stacje sprawności fizycznej rozstawione na terenie szkoły
12.30 - zajęcia świetlicowe, ewentualne konsultacje

Udział w zajęciach obowiązkowy!!!

Uczniowie liceum są organizatorami Dnia Sportu.Wizyta Manon Cuppens
(2017-05-12)
Dnia 27.04.2017 uczniowie grup francuskojęzycznych mieli okazję spotkać się z lektorką języka francuskiego, panią Manon Cuppens.
Tym razem były to zajęcia komunikacyjne, nakierowane na trenowanie umiejętności mówienia. Przekroczyć barierę lęku przed mówieniem w języku obcym, to chyba  jedno z najtrudniejszych zadań w nauce języka. Ciągle obawiamy się tego, że będziemy źle oceniani za popełniane błędy, że każda niewłaściwie użyta końcówka czasownika postawi nasze umiejętności pod znakiem zapytania w oczach osób już dobrze posługujących się danym językiem.
Aby nie popaść w taki destrukcyjny sposób myślenia należy bezwzględnie korzystać z każdej okazji wymienienia nawet paru zdań z rodzimymi użytkownikami danego języka, należy próbować i nie zniechęcać się „lingwistycznymi potknięciami”. A sukcesy w postaci możliwości porozumiewania się z obcokrajowcem  na pewno nadejdą.

Bardzo się cieszymy, że mamy sposobność do sprawdzania się na polu lingwistycznym dzięki systematycznym wizytom w naszej szkole native speakerów.Od 1 do 3 maja świętujemy!
(2017-05-01)
1 maja - Światowe Święto Pracy,
2 maja - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej,
3 maja - Święto Narodowe  - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Spotkanie w sprawie wymiany francuskiej
(2017-04-26)
Zapraszam rodziców i uczniów przyjmujących gości z Francji w ramach wymiany szkolnej  na zebranie w czwartek 27.04.2017 w budynku Szkół Katolickich przy ul. Łańcuckiego 10, o godz. 18.00, sala  37 na 2.piętrze.

Organizator wymiany:
Teresa Konieczniak

Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7