Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

Dzień Otwarty Liceum
(2017-04-22)
24 kwietnia br. w naszej szkole będzie się wiele działo:

9.30 – rozpoczęcie na auli szkolnej - I piętro
9.45 – rozdanie nagród laureatom III  Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego pt. ‘CHRISTMAS DICTATION’
10.30 - 11.50 - lekcje otwarte *)
12.00 – zakończenie - rozdanie nagród w konkursie Logicznego Myślenia

*Godziny rozpoczęcia lekcji otwartych (każda trwa około 20 minut):
10.30, 11.00, 11.30

Rozkład sal lekcyjnych poszczególnych zajęć:
j. francuski  – sala 37 – II piętro
j. niemiecki – sala 35 – II piętro
informatyka – sala 30 – I piętro
j. polski – sala 31 – I piętro
historia – sala 26 – I piętro
chemia – sala 32 – I piętro, wejście przez salę gimnastyczną
w-f – zumba – I piętro sala gimnastyczna

Inne atrakcje :)
kawiarenka – aula szkolna
toaleta dla dziewczyn – II piętro
toaleta dla chłopców – I piętro

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych gimnazjalistów.


Spektakl THE MATURA STORY
(2017-04-22)

Już wkrótce, tj. 26 marca br. o godz. 12.00,  w sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, nasi gimnazjaliści i licealiści zobaczą spektakl  The Matura Story, czyli histerie maturalne, przygotowywany przez Ini Innaczej -Międzyszkolny Teatr w Dąbrowie Górniczej, działający przy naszej szkole.

Reżyserem jest Aleks Stiller, występują: Wioleta Krajewska, Maria Madejczyk (uczennica klasy III LO), Bartłomiej Nowak, Aleksandra Peclow (absolwentka katolickiego gimnazjum), Paweł Serafin (absolwent katolickiego gimnazjum), Krystyna Wolan.

Więcej informacji znajduje się na stronie PKZ pod adresem http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/matura-story-spektakl-teatralnyZajęcia z Marią - Hiszpanką z Wysp Kanaryjskich
(2017-04-18)
W dniu 21 marca oraz 11 kwietnia 2017 uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Katolickiej Szkoły Podstawowej spotkali się z Marią De Los Angeles Pérez García, studentką z Uniwersytetu w Las Palmas (Wyspy Kanaryjskie), która obecnie odbywa praktyki w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego.  Maria, przyszła specjalistka nauczania języka hiszpańskiego jako języka obcego, odbywa na  Wydziale Filologicznym praktyki pedagogiczne w ramach Programu Erasmus+.

Uczniowie byli bardzo podekscytowani i zachwyceni, bo rozmawiać z prawdziwą Hiszpanką to duży wyczyn i niełatwa sprawa.  
Maria przygotowała prezentację multimedialną dotyczącą historii, kultury, sztuki, tradycji i dnia dzisiejszego swojego regionu - Wysp Kanaryjskich . Powiało więc wakacjami i słońcem. Każdy uczestnik tych zajęć chciał znaleźć się  natychmiast na Islas Canarias.

Jak dobrze, że istnieje taka możliwość spotkań "na żywo" z przedstawicielami krajów hiszpańskojęzycznych.
Dziękujemy Marii  i, miejmy nadzieję,  hasta luego. (do zobaczenia).


Życzenia Wielkanocne
(2017-04-13)


11 kwietnia - organizacja pracy w szkołach przy ul.Łańcuckiego
(2017-04-09)
We wtorek 11 kwietnia o godz. 9:00 w auli szkolnej odbędzie się poświęcenie koszyków wraz z przyniesionymi przez uczniów pokarmami.
Następnie uczniowie z wychowawcami i nauczycielami udadzą się do klas na  spotkania przy stołach (do końca 3 lekcji).
Później odbędą się lekcje według planu.
Zajęcia kończą się po 6 lekcji.
 
Przerwa świąteczna : 13-18 .04.2017 r.


Wizyta na Romanistyce
(2017-04-02)
27 marca br. w godz. 10.00–13.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Sosnowcu odbyły się główne obchody Dni Frankofonii w Uniwersytecie Śląskim. Uczestniczyli w nim nasi francuskojęzyczni uczniowie z gimnazjum, liceum oraz klasy 6b Katolickiej Szkoły Podstawowej pod opieką mgr Teresy Konieczniak.
  Było to ciekawe doświadczenie lingwistyczne. Najmłodszymi uczestnikami tego międzynarodowego spotkania byli nasi uczniowie klasy  6. Zostali oni uhonorowani dyplomami i drobnymi upominkami.

W programie wydarzenia znalazły  się między innymi:
•    Warsztaty tłumaczeniowe połączone z konkursem tłumaczeniowym. Niezwykle miło nam poinformować, że uczennica naszego gimnazjum, Julka Płonka, zajęła 2-gie miejsce w tym konkursie, a Maciek Bugaj, uczeń naszego liceum zdobył wyróżnienie.
•    Informacje na temat oferty dydaktycznej Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki UŚ oraz perspektyw kariery zawodowej dla osób wielojęzycznych
•    Informacje na temat działalności Instytutu na rzecz promocji języka francuskiego i kultur frankofońskich
•    Spotkanie z JM Rektorem Uniwersytetu Śląskiego oraz polskimi i zagranicznymi Gośćmi
•    Wręczenie nagród uczestnikom warsztatów połączone z koncertem pieśni francuskiej w wykonaniu wybitnych artystów operowych  – pana mgr. Pawła Ślusarza (absolwenta I.nstytutu, śpiewaka operowego) oraz pani Terezy Anny Plešakovej (fortepian).Kiermasz Wielkanocny
(2017-03-31)
Już w najbliższą niedzielę, tj. 2 kwietnia, odbędzie się w naszej szkole przy ulicy Augustynika 1 Wielkanocny Kiermasz Charytatywny. Cały dochód ze sprzedaży świątecznych ozdób i akcesoriów, smakołyków, kawy i herbaty zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację uczennicy z Wielunia - Żanety. Zapraszamy serdecznie Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i wszystkich Sympatyków Katolickich Szkół SPSK w Dąbrowie Górniczej.


Wielki Mały Turniej „Splendora” zakończony!
(2017-03-24)
   W piątek 24 marca 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie planszo maniaków. Impreza była udana, choć ilość osób zdeklarowanych na udział w konkursie była zdecydowanie większa niż liczba w rzeczywiści przybyłych uczestników.
    Graliśmy przez prawie dwie godziny w „Splendora”, czyli grę, która wymaga sprytu, planowania, doboru odpowiedniej strategii i oczywiście umiejętności liczenia. Chociaż już sama rozgrywka jest satysfakcjonująca, nastrój rywalizacji podnosiła nagroda główna w postaci gry „Teby”, ufundowana przez sponsora imprezy - zaprzyjaźnione wydawnictwo Rebel.

    Jak przebiegał turniej? Kilka zespołów, po trzech, czterech graczy przy każdym stoliku, rozegrało partie eliminacyjne. W drugiej grze zmierzyli się ze sobą już tylko zwycięzcy. Pozostali uczestnicy dopingowali finalistów lub grali w inne gry planszowe, np. „Potwory w Tokio” lub… znów w „Splendora”.

    Turniej wygrała Amelia Gudowska z klasy II a gimnazjum, drugie miejsce zajął jej kolega z klasy Kacper Malina, a trzecią lokatę wywalczył Damian Gajerski z klasy I gimnazjum.

    Gratulujemy całej trójce. Dziękujemy za udział wszystkim, którzy w piątkowe popołudnie zdecydowali się na ten, jakże nietuzinkowy, rodzaj rozrywki.

OrganizatorzyTalenty Katolika
(2017-03-22)
Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną.
Mikołaj Gogol
   
    W tym roku po raz pierwszy (ale na pewno nie ostatni!) postanowiliśmy w szczególny sposób przywitać wiosnę. Uczniowie naszej szkoły przygotowali specjalne występy prezentujące ich niezwykłe umiejętności.

   W dwóch odsłonach – najpierw uczniowie szkoły podstawowej (klasy IV-VI) , potem gimnazjaliści – prezentowali artystyczną stronę swojej osobowości.

   Wśród odkrytych talentów najliczniejszą reprezentację stanowiły przedstawicielki klasy 6b. To ich rytmiczne, taneczne choreografie oraz interpretacje wokalne znanych utworów, zostały nagrodzone salwą oklasków. Wspaniale spisali się również uczniowie klasy 4, którzy zaprezentowali całą gamę niespotykanych talentów. Na początku udzielili widowni lekcji judo, następnie dali pokaz mrożącej krew w żyłach giętkości ciała, kończąc na magicznych sztuczkach z udziałem publiczności. Swój artystyczny wkład mieli również uczniowie klasy 6a. Ich przedstawiciele rozbawili publiczność reinterpretacją utworu Jozin z Bazin z akompaniamentem bębenka oraz wprawili w zadumę grą na gitarze klasycznej. Uczniowie klasy 5 wystawili jednego, za to znakomitego przedstawiciela, który wykonał własny układ choreograficzny w rytm popularnej piosenki. Trzeba zaznaczyć, że uczniowie tej klasy stanowili również bardzo żywiołową i życzliwą publiczność.
  
   W drugiej części „Talentów Katolika” byliśmy zaskakiwani przede wszystkim muzycznymi umiejętnościami występujących – śpiewy rozbrzmiewały w języku polskim i angielskim, a instrumentalne wykonania utworów na flecie, skrzypcach, wiolonczeli i keyboardzie rozbrzmiewały w naszej muzycznej wyobraźni jeszcze długo po festiwalu talentów.

    Podczas imprezy ujawniła się tylko jedna osoba o plastycznych zdolnościach, choć rysowników i malarzy u nas nie brakuje.

   Możemy z całą pewnością powiedzieć, że tak udana impreza na stałe zagości w kalendarzu obchodów święta wiosny. Dziękujemy bardzo za wspaniałe występy uczniów, za ich odwagę oraz pracę.Zebranie z Rodzicami
(2017-03-15)
Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie w dniu 16 marca br. (w czwartek) na godzinę 17.00. Rozpoczęcie na auli.
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7